شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

راهنمای شهر استانبول در سال 2021

استانبول باشکوه - بزرگترین شهر اروپایی ، مهد تمدن و مکانی جادویی که شرق و غرب یکدیگر را ملاقات می کنند. هزاره های تاریخ ، سنت ، فرهنگ و هنر در این شهر شگفت انگیز جمع آوری شده است. شما باید حداقل یکبار در طول زندگی این دیگ ذوب عالی را با تور استانبول تجربه کنید ، و ما راهنمای مهم ترین مکان های رفتنی و کارهایی که در استانبول انجام می دهیم را به شما ارائه می دهیم.

استانبول باشکوه - بزرگترین شهر اروپایی ، مهد تمدن و مکانی جادویی که شرق و غرب یکدیگر را ملاقات می کنند. هزاره های تاریخ ، سنت ، فرهنگ و هنر در این شهر شگفت انگیز جمع آوری شده است. شما باید حداقل یکبار در طول زندگی این دیگ ذوب عالی را با تور استانبول تجربه کنید ، و ما راهنمای مهم ترین مکان های رفتنی و کارهایی که در استانبول انجام می دهیم را به شما ارائه می دهیم.

4 - Copy

توضیح:اگر در سایتهای خرید بلیط هواپیما و تورهای گردشگری ترکیه به سایتهای مواجه شدید که با سئو سایت به نتایج آمده است و قدرت نصمیم گیری شما را سخت می کند لطفا به سایت توریاب مراجعه کنید | touryab.travel  سایت گردشگری توریاب مانند یک کاتالوگ دیجیتال می ماند و تورها و آفرهای مسافرتی را به شما نشان می دهد گویا در دنیای چاپ دیجیتال رنگ و زیبایی سفر خود را انتخاب می نمائید

رسیدن به استانبول

به وسیله هواپیما

دسترسی به قیمت تور استانبول وشهر استانبول از اکثر شهرهای بزرگتر اروپایی آسان ترین و سریع ترین راه هواپیماست و می توانید از بین دو فرودگاه که به شهر خدمات رسانی می کنند ، یکی را انتخاب کنید. فرودگاه استانبول شلوغ ترین جایی است که بیشتر هواپیماها به آن می رسند و در سمت اروپایی شهر واقع شده است. شما می توانید در عرض یک ساعت با اتوبوس معمولی به مرکز شهر برسید ، اما می توانید از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کنید. فرودگاه دیگر Sabiha Gökçen در سمت آسیا واقع شده است و به عنوان مرکزی برای شرکت هواپیمایی ارزان قیمت Pegasus Airlines عمل می کند. از آنجا ، می توانید با اتوبوس شاتل یا با ترکیب چندین وسیله حمل و نقل عمومی (به عنوان مثال اتوبوس و کشتی) در عرض یک ساعت به شهر برسید.

با قطار

به طور کلی ، دو ایستگاه قطار وجود دارد ، ایستگاه Sirkeci در طرف اروپا و ایستگاه Haydarpaşa در سمت آسیا. بسته به اینکه از کجا آمده اید (غربی یا شرقی) قطار به یکی از آن دو ایستگاه می رسد. اگرچه استانبول از طریق صوفیه یا بخارست به بسیاری از شهرهای اروپایی متصل است ، در نظر داشته باشید که در حال حاضر بسیاری از مسیرها به دلیل پروژه مارمارای و دیگر کارهای بلغارستان که به زودی به پایان می رسد مختل شده است.

با اتوبوس

ایستگاه اصلی اتوبوس استانبول در 10 کیلومتری غرب سلطان احمد واقع شده است ، همچنین با نام Büyük Otogar یا Esenler Otogar شناخته می شود . این سرویس به تمام ترکیه و بسیاری از کشورها و شهرهای اروپایی (بیشتر بالکان و اروپای مرکزی) ، و همچنین خاورمیانه خدمات رسانی می کند.

حمل و نقل عمومی

به دلیل وسعت و اهمیت شهر ، تمام نقاط استانبول از طریق حمل و نقل عمومی بسیار خوب به هم متصل هستند. اما ، از آنجا که شهر عظیم است و در دو قاره قرار گرفته است ، حمل و نقل عمومی نیز بسیار پیچیده است .

به طور کلی ، حمل و نقل عمومی در استانبول توسط شرکت IETT اداره می شود . بسته به مسیر مورد نظر خود ، می توانید از اتوبوس ها ، تراموا ، قطارهای تفریحی تا مترو ، اتوبوس های دریایی و کشتی ها را انتخاب کنید. 400 خط اتوبوس در سراسر شهر وجود دارد ، به استثناء سلطان احمد و قسمتهای مرکزی به طور کلی که با تراموا دسترسی به آنها آسان تر است. خط جدید مترو در سمت آسیا قرار دارد و هنوز در حال انجام است. این مسافت 26.5 کیلومتر با 19 ایستگاه ، تا فرودگاه Sabiha Gökçen طول خواهد کشید. پروژه مارماری هدف اتصال زیرزمینی طرف اروپایی و آسیایی بود. این پروژه در مرحله دوم خود است. با این حال ، مسافران از کشتی ها و قایق های دریایی برای عبور از اروپا به آسیا استفاده می کنند. اطلاعات دقیق در مورد حمل و نقل عمومی در استانبول را می توانید دروب سایت رسمی IETT .

 

توجه: در هنگام اقامت در استانبول ، می توانید از کارت سوار حمل و نقل عمومی استفاده کنید و مقداری پول ذخیره کنید - استانبول کارت . ساده ترین راه برای دریافت کارت در فرودگاه است ، اما در صورت فراموش کردن ، می توانید آن را در Sultanahmet و Eminönu تهیه کنید. شما باید هزینه ای معادل 10 TL برای کارت واقعی و خدماتو مبلغ دلخواه برای بارگیری روی کارت پرداخت کنید. برای بارگیری مجدد کارت ، می توانید به دکه های روزنامه فروشی و مغازه های کوچک که این خدمات را ارائه می دهند مراجعه کنید.

مکانهای توریستی:

ایاصوفیه و سلطان احمد (مسجد آبی)

این دو شگفتی معماری ضروری در یک میدان به یکدیگر خیره شده اند ، به همین دلیل است که گردشگران اغلب یکی پس از دیگری از آنها دیدن می کنند. روزگاری کلیسای ارتدکس ، سپس مسجد ، امروز موزه ، ایاصوفیه شما را با فضای وسیع خود تحت تأثیر قرار می دهد. از طبقه بالا بروید و یک گالری با تعدادی طلای درخشان ، موزاییک و گرافیتی وایکینگ با خراش ضعیف کشف کنید. مسجد آبی شاهکاری است که توسط میمار سینان مشهور انجام شده و هنوز هم به عنوان مسجد عمل می کند. در نظر داشته باشید که می توانید با احترام به احکام دین اسلام از مسجد دیدن کنید. هر دو ساختمان اطلاعات زیادی در مورد تاریخ عثمانی به شما می گویند.

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی در بین همه بازدیدکنندگان "ضروری" است. این مکان در میراث جهانی یونسکو در قرن پانزدهم ساخته شده است. زمانی یک مرکز سیاسی امپراتوری عثمانی بود ، امروز یک موزه بزرگ در مقیاس بزرگ با 4 بارگاه و حرمسرا ساخته شده است. در باغ ، می توانید مغازه ها و کافه های جالبی پیدا کنید. صف نمایشگاههای مختلف می تواند طولانی باشد ، بنابراین باید کمی بیشتر به این منظره باورنکردنی اختصاص دهید.

آب انبار باسیلیکا

مخزن باسیلیکا همچنین به عنوان Yerebatan Sarnici به معنی "آب انبار در زمین فرو می رود" شناخته می شود. همانطور که از نام آن مشخص است ، این بزرگترین آب انبار است که در زیر زمین قرار دارد. این بنا در قرن ششم ، بسیار نزدیک به ایاصوفیه ساخته شده است. در تاریخ ، این سیستم تصفیه آب را برای کاخ بزرگ قسطنطنیه ارائه می داد ، امروزه یک مکان مشهور است که به ستون های آن با پایه های ستون مدوسا معروف است که حتی برخی از صحنه های هالیوود در آن فیلمبرداری شده است.

بازار بزرگ و بازار ادویه

یکی از تجربیات ضروری استانبول خرید در بازارهای قدیمی است. بازار بزرگ یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان است که دارای بیش از 300 مغازه است که لباس ، لوازم جانبی ، جواهرات ، سوغات و موارد دیگر را در خود جای داده است. درست در کنار آن بازار ادویه (بازار مصر) واقع شده است که شامل 85 مغازه فروش ادویه جات ، شیرینی ها ، غذاهای لذیذ ترکی ، آجیل ، میوه های خشک شده و غیره است. این مکان ها ممکن است یک هزارتو به نظر برسند ، اما سعی کنید تمرکز کنید زیرا اینجا همه چیز مربوط به قدیمی است. چانه زنی

کاخ دولما باغچه

در منطقه بشیکتاش ، یکی از زیباترین قصرهای استانبول را در ساحل تنگه بسفر خواهید یافت. کاخ دولما باغچه مرکز اداری امپراتوری عثمانی بود. بعدها ، این کاخ ریاست جمهوری بود که آتاتورک در آنجا اقامت داشت و همچنین درگذشت. امروز موزه ای است که در آن می توانید از یک تور صوتی با راهنمای صوتی استفاده کنید.

4

برج گالاتا

در انتهای معروف ترین خیابان استانبول ، Caddesi Istiklal یکی از شناخته شده ترین مناظر شهر ، برج گالاتا ، است . این برج تقریباً 67 متر ارتفاع ، قرون وسطایی و برج سنگی دارد. دو آسانسور می توانند بازدیدکنندگان را تا طبقه 7 حمل کنند ، 2 طبقه باقی مانده باید صعود کنند. مطمئناً ارزش آن را دارد که در بالای دیدنی ترین و بی نظیرترین منظره پانوراما قرار بگیرید. در برج ، یک رستوران و یک کافه نیز خواهید دید که می توانید در آن استراحت کنید.

فعالیتهای فضای باز

استانبول واقعاً عظیم است و جای تعجب نیست که در آنجا می توانید فعالیتهای متنوع زیادی در فضای باز پیدا کنید.اگر می خواهید یک فعالیت منظم داشته باشید که چندان ماجراجویانه نباشد اما در عین حال به شما امکان می دهد در این منطقه کاوش کنید ، دوچرخه سواری را انتخاب کنید. یکی از دلایل آن نیز ترافیکی است که ممکن است در طول روز دیوانه کننده باشد. از آنجا که اکثر مسیرهای دوچرخه سواری در سمت آسیا واقع شده اند ، این می تواند راه حل مناسبی برای کشف قسمت آسیایی شهر باشد. حتی تورهای دوچرخه سواری سازماندهی شده است که می توانید به آنها ملحق شده و در اکثر جاهای دیدنی رکاب بزنید.پیاده روی و کوهنوردی نیز به دلیل رشته کوه های وحشی ترکیه در این منطقه بسیار جذاب است. این می تواند یک سفر یک روزه ایده آل باشد ، فقط مطمئن شوید که تمام تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید.از آنجا که استانبول در کنار دریا واقع شده است ، ورزشهای آبی متعددی در آن ارائه می شود. یکی از مهمترین چیزهای این شهر دیدن آن از تنگه بسفر است. چندین روش برای انجام این کار وجود دارد. کم فعال ترین راه این است که سوار یک قایق تفریحی شوید که شما را به اطراف تنگه بسفر می رساند و شما را با نقاط دیدنی اروپا و آسیا آشنا می کند. سفر دریایی 2 ساعت طول می کشد و هزینه آن حدود 12 TL است. اگر به دنبال فعالیتهای ماجراجویانه تری هستید ، قایقرانی را امتحان کنید. شما هنوز می توانید تمام مناظر ساحلی را مشاهده کنید و فعال باشید و نگران نباشید ، شما تنها نیستید ، مربی شما در آنجا از شما مراقبت می کند. یکی دیگر از فعالیت های آبی جالب ، قایقرانی است ،

رستوران ها

وقتی صحبت از غذا می شود جایی مانند استانبول وجود ندارد. در اینجا شما می توانید هزاران مکان برای خوردن پیدا کنید ، خواه می خواهید غذاهای لذیذ ترکیه ای امتحان کنید یا بین المللی ، این شهر همه چیز را دارد و انتخاب واقعاً سخت است! اما در اینجا چند مکان ، هم در سمت اروپا و هم آسیا وجود دارد ، جایی که می توانید از غذاهای ترکیه بهترین استفاده را ببرید.اگرچه تعداد زیادی نانوایی با غذاهای ترکی شگفت انگیز مانند برک با یک لیوان ایران وجود دارد ، اما بدون خوردن یک صبحانه سنتی ترکی نمی توان از استانبول دیدن کرد . مردم ترکیه واقعاً می دانند چگونه یک روز را شروع کنند - خوردن یک صبحانه سخاوتمندانه. بسیاری از مکانها آن را ارائه می دهند

آسیتان یکی از رستوران های مورد علاقه در بین مسافران است. هدف آنها احیای دستورهای قدیمی و فراموش شده عثمانی است ، به همین دلیل است که صدها غذای متعلق به قرن ها قبل ، با قدیمی ترین روش های پخت و پز ، و منویی با تاریخ اختراع غذا پیدا خواهید کرد.

برای صرف غذا و چشم اندازهای دیدنی ، به 360 استانبول بروید ، مکانی که باید دید. در آنجا می توانید نسخه های مدرن میزهای ترکی ، غذاهای بین المللی در ترکیب با غذاهای محلی را امتحان کنید. وقتی شب فرا می رسد ، تبدیل به مکانی زیبا برای یک شب بیرون با کوکتل و موسیقی زنده می شود. یکی دیگر از مکانهای دیدنی Kız Kulesi ، جزیره کوچکی است که در وسط اروپا و آسیا با برج برجسته شناور است. با شگفت انگیزترین مناظر ، تخصص های الهام گرفته از عثمانی آنها را امتحان کنید.

8

زندگی شبانه

با افزایش سریع جمعیت هر روز ، استانبول دارای یک زندگی شبانه بسیار هیجان انگیز و متنوع است. وقتی به عنوان یک گردشگر وارد می شوید ، انتخاب بین این همه بار روی پشت بام ، کافه ها ، کلوپ های شبانه و غیره واقعاً سخت است.جذاب ترین ولسوالی های طرف اروپایی شیشلی ، بشیکتاش و بیوگلو با محبوب ترین مکانهای جشن و سرگرمی است. محله نیشانتاشی در شیشلی ناامید کننده نخواهد بود.

بشیکتاش و محله محبوب آن Ortaköy مهمانی خوبی را در کنار آب ارائه می دهند. برای داشتن جذابیتی قدیمی با محیطی رمانتیک و کوکتل های صنایع دستی عالی ، از بار Luzia دیدن کنید . Sortie یکی از بهترین مناظر شهر را با ترکیبی از 6 رستوران و 3 بار ، بسیار فانتزی ارائه می دهد. منظره ای شگفت انگیز از روبی ، عمارتی در 3 طبقه ، با باغ و بالکن ، قابل مشاهده است.

اما بدون شک ، بیغلو همچنان عنوان بهترین زندگی شبانه در استانبول را دارد. به نظر می رسد نیمی از جمعیت به ویژه در روزهای جمعه و شنبه در این منطقه فرود می آیند. بازدید از خیابان پر جنب و جوش نویزاده ضروری است. این شهر به طور موازی با Caddesi Istiklal واقع شده است و آنقدر محبوب است که نام آن مترادف زندگی شبانه در استانبول شد. وقتی همه نقاط دیگر بسته می شوند ، Minimüzikhol مکانی است که تا نور خورشید کار می کند و برخی از بهترین موسیقی تکنو را پخش می کند. برای شبی فانتزی با تماشایی ترین چشم انداز ، از استانبول فوق الذکر 360 بازدید کنید . برای کسانی که دوست دارند موسیقی زنده و اجراهای خوب بشنوند ، از Jolly Joker Balans دیدن کنید .

طرف آسیایی هم کسل کننده نیست. بیشتر زندگی شبانه در منطقه Kadıköy واقع شده است ، جایی که می توانید مکانهای متعددی برای بیرون رفتن پیدا کنید. برای داشتن فضایی آرام و موسیقی خوب که توسط دی جی ها اجرا می شود ، از آرکادا دیدن کنید . درست در کنار آن Karga قرار دارد ، مکان آرامش بخشی دیگری که می توانید هنگام مکالمه با دوستان خود یک نوشیدنی بنوشید. اگر می خواهید به زمین رقص بروید ، به کلوپ شبانه Monks بروید .

خرید کردن

آیا جایی بهتر از استانبول برای خرید وجود دارد؟ شما می توانید مکانهای زیادی را پیدا کنید که می توانید از بودجه خود بهترین استفاده را ببرید و با سوغات ، لباس و لوازم جانبی معتبر از مارک های اصلی و موارد دیگر به خانه بازگردید. گزینه ها متعدد است ، از بازارهای معروف در صدها خیابان و مکان با مغازه های مختلف گرفته تا بسیاری از مراکز خرید با جذاب ترین مارک ها.

بدون خرید در بازار بزرگ و بازار ادویه نمی توان از استانبول دیدن کرد . این دو بازار تقریبا 400 مغازه با هم دارند و در آنجا تقریباً همه چیز را می توانید پیدا کنید. تمرکز در چنین هزارتوی آسانی نیست ، اما مراقب باشید زیرا اینجا همه چیز درباره چانه زنی خوب قدیمی است.

توجه: برای چانه زنی مانند یک حرفه ای ، این چند نکته را به خاطر بسپارید: فروشنده در ابتدا همیشه بیشترین قیمت را به شما می دهد ، خیلی به کالا علاقه نشان ندهید ، بهترین قیمت خود را فوراً نام نبرید و هرگز در روند چانه زنی عجله نکنید!

برای برخی از خریدهای معمولی غربی و مارک های شناخته شده ، می توانید در هر گوشه فروشگاه و بوتیک پیدا کنید ، اما معروف ترین خیابان Istiklal Caddesi است . ممکن است قیمت ها در اکثر مغازه ها ارزان تر نباشد ، اما اگر از خیابان اصلی به پاساژها وارد شوید ، ممکن است اقلام واقعا اصلی و ارزان پیدا کنید. همچنین ، به یاد داشته باشید که اکثر فروشگاه ها دارای نمایندگی (حتی معروف ترین مارک ها) هستند که در سمت آسیا واقع شده اند و بسیار ارزان تر هستند.

تبدیل پول

واحد پول رسمی استانبول لیر ترکیه است که معادل 0.15 یورو است. هنگام ورود به استانبول سعی کنید از مبادله پول در فرودگاه به دلیل کمیسیون های بزرگ و نرخ بد ارز خودداری کنید. در حالی که در شهر هستید ، به دنبال کلمه 'doviz' به معنی ارز باشید. بهترین نرخ ارز را می توانید در شلوغ ترین مکان ها پیدا کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که همیشه نرخ ارز را درخواست می کنید.

 

همیشه مقداری پول نقد همراه داشته باشید و مطمئن شوید که لیر هستند. بسیاری از مکان ها کارت اعتباری را می پذیرند ، اما شرایط متعددی وجود دارد که شما فقط به پول نقد نیاز خواهید داشت.

دستگاههای خودپرداز در هر گوشه ای قرار دارند و معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند. برداشت پول ایمن است ، اما قبل از انتخاب دستگاه خودپرداز ، بررسی کنید که آیا بانک شما با هزینه های کمتری با بانک های ترکیه همکاری دارد یا خیر.

تعداد زیادی پارکینگ

اگر با یک ماشین وارد می شوید یا تصادفی تصمیم به اجاره ماشین دارید ، در نظر داشته باشید که ترافیک استانبول بسیار غیرقابل پیش بینی است و می تواند لحظات غیر منتظره زیادی را برای شما رقم بزند. بنابراین ، ما چنین چیزی را توصیه نمی کنیم ، اما اگر این گزینه شما است ، در اینجا اطلاعات کمی در مورد پارکینگ وجود دارد.

" Otopark " کلمه ای است که در ترکی به معنی "پارک کردن" است ، اما در نظر داشته باشید که در هیچ کجا یافت نمی شود. هنگامی که علامت "Park Yapilmaz" را مشاهده می کنید ، مجاز نیست ماشین خود را در آنجا پارک کنید. پارکینگ ها توسط "IsPark" اداره می شوند ، و در حالی که حداقل یک منطقه در هر منطقه وجود دارد ، واقعاً پیدا کردن مکانی در ساعات پیک دشوار است. ممکن است اتومبیل های دیگری را در همه جا پارک کنید (بیشتر توسط افراد محلی) ، اما از این کار خودداری کنید زیرا هیچ تضمینی برای قانونی بودن آن وجود ندارد. ما توصیه می کنیم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرده و خودرو خود را در پارکینگ هتل در استانبول رها کنید.

منبع: سئوکار

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied