شمانیوز
شما نیوز

دلار

قیمت دلار امروز چهارشنبه 24 شهریور 1400

امروز دلار با رشد ۰.۹۸ درصدی به ۲۷,۳۷۰ (بیست و هفت هزار و سیصد و هفتاد ) تومان رسید.

به گزارش شمانیوز: روز گذشته دلار در بازار آزاد با روند صعودی آغاز به کار کرد و رشد قابل توجه ای داشت. رشد دلار در دو روز قبل به نرخ  ۲۷,۱۰۰ (بیست و هفت هزار و یکصد ) تومان رسید و امروز دلار با رشد ۰.۹۸ درصدی نسبت نرخ های روز گذشته به ۲۷,۳۷۰ (بیست و هفت هزار و سیصد و هفتاد ) تومان صعود کرد.

دلار در بازار آزاد در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۲۷۰ تومان افزایش، ۲۷,۳۷۰ تومان نرخ گذاری شد.

دلار در صرافی ملی در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۵۵ تومان افزایش، ۲۶,۰۸۵ تومان نرخ گذاری شد.

دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۷۶ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۶,۵۱۶ تومان معامله شد.

دلار در سامانه سنا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۷۲ تومان افزایش، ۲۶,۶۱۲ تومان نرخ گذاری شد.

دلار کانادا با افزایش ۱.۸۶ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۱,۶۵۹ تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار آزاد

روز قبل دلار در بازار آزاد برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در بازار آزاد که ۲ روز پیش تا ۲۷,۱۰۰ (بیست و هفت هزار و یکصد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۹۸ درصدی به ۲۷,۳۷۰ (بیست و هفت هزار و سیصد و هفتاد ) تومان رسید.

قیمت دلار در صرافی ملی

روز قبل دلار در صرافی ملی برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در صرافی ملی که ۲ روز پیش تا ۲۵,۹۳۰ (بیست و پنج هزار و نهصد و سی ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۵۹ درصدی به ۲۶,۰۸۵ (بیست و شش هزار و هشتاد و پنج ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

روز قبل دلار در بازار متشکل برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در بازار متشکل که ۲ روز پیش تا ۲۶,۳۱۳ (بیست و شش هزار و سیصد و سیزده ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۷۶ درصدی به ۲۶,۵۱۶ (بیست و شش هزار و پانصد و شانزده ) تومان رسید.

قیمت دلار در سامانه سنا

روز قبل دلار در سامانه سنا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۲ روز پیش تا ۲۶,۴۴۰ (بیست و شش هزار و چهارصد و چهل ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۰.۶۴ درصدی به ۲۶,۶۱۲ (بیست و شش هزار و ششصد و دوازده ) تومان رسید.

قیمت دلار کانادا

روز قبل دلار کانادا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار کانادا که ۲ روز پیش تا ۲۱,۲۵۵ (بیست و یک هزار و دویست و پنجاه و پنج ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ - با رشد ۱.۸۶ درصدی به ۲۱,۶۵۹ (بیست و یک هزار و ششصد و پنجاه و نه ) تومان رسید.

قیمت دلار با نام شهر های مختلف

 

همانطور که در دلار تهران اشاره شد در این جا هم به دلاری گفته می شود که در شهر مشهد خرید و فروش شود. دلار مشهد اساسا از دلار تهران ارزان تر است زیرا در نوسانات نرخ ارز بعد جغرافیایی و مکانی نیز دارای اهمیت است. به این ترتیب که حمل و نقل ارز از محلی که عرضه می شود یعنی تهران تا مقصد و شهر مشهد همچنین بر روی قیمت دلار مشهد تاثیر می گذارد. این اتفاق در شرایط اقتصادی خاص مثل امروز ایران که نوسان قیمت دلار بسیار زیاد است و درخواست برای خرید دلار بالا است تشدید می شود.

 دلار مشهد

شهر مشهد به دلیل همجواری با مرز شرقی ایران و به دلیل اینکه در نواحی مرزی خرید و فروش معاملات بیشتر نقدی است و بانکی وجود ندارد قیمت ارز از نواحی مرکزی ایران پایین تر رقم می خورد. در زمانی که معامله ارز قاچاق اعلام گشت و در حمل و نقل آن امکان ریسک و خرید افزایش یافت بر روی قیمت دلار در نقاط مختلف ایران هم اثر گذار شد.

دلار سلیمانیه

در ادامه مبحث دلار مشهد در اینجا هم همان موارد مطرح است با این تفاوت که در این جا پای قاچاقچیان هم درمیان است.

دلار هرات

به همین ترتیب ارائه شده دلار به ترتیب بیشترین تا کمترین نرخ گذاری از تهران، مشهد، سلیمانیه، هرات رسید.

قیمت حواله دلار از نقاط مختلف چیست

تعدادی از صرافی های کشور در بعضی کشور های خارج دارای حساب ارزی هستند و می توانند برای افرادی که درخواست حواله دلار می کنند برای همان کشور حواله تهییه کنند. در این نوع حواله دلار به علت آنکه پای پول و اسکناس در میان نیست قیمت آن به نسبت زمانیکه دلار را به صورت نقد تهیه می کنید کمی پایین تر حساب می شود.

تشخیص دلار تقلبی

برای تشخیص دلار تقلبی از دلار اصل بهترین و راحت ترین راه جنس اسکناس دلار است زیراکه جنس دلار از نوعی کتان خاص به وجود می اید که در بازار داد و ستد نمی شود. همچنین وضوح بالای اسکناس نیز راه دیگری است به این صورت که هیچ پرینتری کیفیت چاپ اصلی را ندارد. تکراری نبودن شماره سریال ها و براق بودن یکی از اعداد اسکناس دلار نیز راه های دیگر تشخیص تقلبی از اصل است.

منبع: اقتصاد نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied