شمانیوز
شما نیوز

محمدی:

نحوه ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی + جزییات

رییس مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی، گفت: اجرای قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی به سه مرحله تقسیم می‌شود.

به گزارش شما نیوز: «کوروش محمدی» در پاسخ به نحوه ثبت نام در سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی اظهار کرد: اجرای قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی به سه مرحله تقسیم می‌شود. مرحله ثبت نام مودیان در سامانه مودیان، که طبق ماده 2 قانون است. مرحله عضویت مودیان در سامانه مودیان که شرایط خاص خود را دارد و در نهایت، مرحله صدور صورتحساب است.

مالیات 2

اول مهر ماه؛ ثبت نام مودیان آغاز می شود

او در ادامه بیان کرد: برای ثبت نام، مودی به سادگی وارد سایت RCP.TAX.GOV.IR می‌شود. سپس نام کاربری و رمز عبوری که در گذشته برای ارائه اظهارنامه خود داشته را در سیستم ثبت می‌کند و وارد فرم درخواست ثبت نام می‌شود.
محمدی تصریح کرد: در این مرحله، اگر کد ملی مودی با شماره تلفن ثبت شده همخوانی داشته باشد، سیستم اعتبار سنجی او را انجام و مودی در خواست کد فعال سازی می‌دهد. سپس، این کد برای او پیامک می‌شود و بعد از وارد کردن کد فعال سازی عملا ثبت نام او آغاز می‌شود. در نهایت نیز یک نام کاربری و رمز ورود برای کار پوشه مودیان، برای او پیامک می‌شود.
او افزود: بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور، مودی باید در همان سامانه، وارد کار پوشه مودیان شود. با ورود به کار پوشه، عملا ثبت نام مودی به پایان می‌رسد. انجام این فرآیند حداکثر، ۵ دقیقه زمان لازم است. ثبت نام اصلی از تاریخ اول مهر ماه امسال آغاز می‌شود.

عضویت در سامانه، پیش نیاز ثبت نام اصلی است

او تاکید کرد: عضویت در سامانه، پیش نیاز ثبت نام اصلی است و برای آن مهلتی تعیین شده است. به این صورت که؛ مودیان به سه گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه اول تا تاریخ اول آبان، گروه دوم تا تاریخ اول آذر و گروه سوم تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه امسال برای عضویت فرصت دارند.
محمدی ادامه داد: عضویت در سامانه نیز به این معنی است که مودی باید پایانه فروشگاهی استاندارد، حافظه مالیاتی استاندارد، شرکت معتمد مورد نظر و شماره حساب استاندارد خود را در کار پوشه وارد کند و در این صورت است که عضویت مودی تکمیل می‌شود.
عدم ثبت نام در سامانه، مشمول پرداخت 23 درصد از فروش به عنوان جریمه می شود.
او در پایان اشاره کرد: کسانی که در تاریخ مشخص شده ثبت نام نکنند و صورتحساب الکترونیک صادر نکنند، مشمول جرایم ماده ۲۲ می‌شوند. به عبارت دیگر، به میزان حداقل ۲۳ درصد فروش خود مشمول پرداخت جریمه می‌شوند.

مالیات

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied