شمانیوز
شما نیوز

بازار ارزهای دیجیتال؛

قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال 28 شهریورماه

امروز (یکشنبه) قیمت انواع ارزهای دیجیتال در روند معاملات در بازارهای تجارت دیجیتال بین‌المللی نوساناتی را تجربه کردند.

به گزارش شما نیوز: رئیس بانک مرکزی اروپا که سابقه طولانی در حمله به ارزهای دیجیتالدارد؛ در سخنان جدیدی ارزهای دیجیتال را مشکوک و پرریسک دانسته و افزوده است نباید آن ها را به عنوان طبقه جدیدی از ارز در نظر گرفت.
کریستین لاگارد با انتقاد از مصرف بالای انرژی برای استخراج ارزهای دیجیتال، گفت: می توان به جای اسکناس، چیزی با کارکرد مشابه را به شکل دیجیتالی داشت اما این کار باید توسط بانک های مرکزی انجام شود.
کاردانو یکی از سریع‌ترین رشد بلاکچین را تجربه کرد و اکنون می‌تواند قراردادهای هوشمند را انجام دهد. چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano معتقد است که هیچ بلاکچینی بر بخش رمزنگاری تسلط نخواهد داشت، بلکه "اینترنت بلاکچین" است که وجود دارد. این شبکه اخیراً تحت یک ارتقاء اساسی قرار گرفته است که به آن امکان میزبانی قراردادهای هوشمند و سایر برنامه‌ها مانند توکن‌های غیر قابل تعویض را می‌دهد.
توکن بومی آن امسال نزدیک به ۱۲۵۰ درصد افزایش یافته است، و اکنون سومین سرمایه بزرگ بازار پس از بیت کوین و اتر است.
گفتنی است، بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۰۱.۳ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰.۴۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۴۰۲.۱ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۸.۰۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

کاردانو

کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۵.۵۱ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۳۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارزهای دیجیتالی

شما می‌توانید، قیمت انواع ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین و اتریوم در ۲۸ شهریور را در جدول ذیل ببینید:

قیمت ارز دیجتال

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied