شمانیوز
شما نیوز

خودرو شاهین؛

قیمت خودرو شاهین مشخص شد | مشخصات فنی خودروی شاهین

قیمت خودرو شاهین در بازار آزاد تهران ۳۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

به گزارش شما نیوز: اواخر سال گذشته بود که خودرو شاهین به تعداد اندکی از ثبت نام کنندگان تحویل داده شد، اما قیمت این خودرو در بازار کشف نشد. حال به گفته فعالان بازار خودرو با فک شدن رهن این خودرو در بازار امکان سنجش قیمت این خودرو در بازار فراهم شد، طی روزهای گذشته شرکت سایپا اقدام به فک رهن برخی از این خودرو کرد این امر موجب شد تا قیمت شاهین در بازار مشخص شود. 
به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار ۳۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. پیش از فک رهن خرید و فروش این خودرو به صورت وکالتی صورت می گرفت که این روش مشکلات بسیاری را در بازار به وجود می آورد، اما با فک رهن این خودرو زمینه فروش قانونی آن در بازار فراهم شد.
شاهین روی پلتفرم SP۱۰۰ طراحی و تولید شده‌ است. این پلتفرم پایه و اساس خودروهای بعدی سایپا خواهد بود و قرار است خودروهای کراس‌اوور کامپکت، هاچ‎‌بک و سدان همگی بر اساس این پلتفرم ساخته شوند.
در روزهای گذشته قیمت تارا نیز در بازار مشخص شد و افرادی که قصد فروش این خودرو را داشتند قیمت این خودرو را ۳۵۰ تا ۳۸۰ میلیون تومان اعلام کردند. به این ترتیب تارا در بازار رقیب قیمتی خودرو شاهین شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied