شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

رمزنگاری چیست و مفهوم آن در دنیای رمز ارز ها

ارز های دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم به دلیل ماهیت غیر متمرکز ، ایمن و تقریباً ناشناس محبوبیت زیادی کسب کرده اند ، که از معماری همتا به همتا پشتیبانی می کند و انتقال وجوه و سایر دارایی های دیجیتالی را بین دو فرد مختلف بدون مرجع مرکزی امکان پذیر می کند.

چگونه این سیستم خودکار و نام مستعار رمز ارز شده اطمینان می دهد که همه تراکنش ها با دقت و اصالت و بدون هیچ گونه مداخله پردازش می شوند؟ مفهوم و ابزارهای اساسی رمزنگاری را وارد کنید ، که ستون فقرات پردازش ارزهای رمزنگاری شده را تشکیل می دهد.

"رمز ارز" در رمزنگاری

کلمه "رمزنگاری" در لغت به معنای پنهان یا مخفی است. "رمزنگاری" به معنی "نوشتن محرمانه" است - توانایی تبادل پیامهایی که فقط توسط گیرنده مورد نظر قابل خواندن است. بسته به پیکربندی ، فناوری رمزنگاری می تواند ناشناس بودن کامل یا شبه را تضمین کند. در ارزهای رمزنگاری شده ، رمزنگاری امنیت معاملات و شرکت کنندگان را تضمین می کند ، استقلال عملیات از یک مرجع مرکزی و محافظت در برابر هزینه های مضاعف.

فناوری رمزنگاری برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد - برای ایمن سازی معاملات مختلف در شبکه ، برای کنترل تولید واحد های ارزی جدید و برای تایید انتقال دارایی ها و توکن های دیجیتالی.

بیایید با معامله در دنیای واقعی-مانند امضای چک بانکی-که نیاز به امضای شما دارد ، قیاس کنیم. یک امضای معتبر و مطمئن مستلزم داشتن ویژگی های زیر است:

  • باید توسط دیگران تأیید شود که در واقع امضای شما است.
  • باید دارای تقلبی باشد تا هیچ کس نتواند امضای شما را جعل کند 

 

ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از تکنیک های رمزنگاری و کلیدهای رمزگذاری ، مفهوم امضای دنیای واقعی را شبیه سازی می کنند. روشهای رمزنگاری از کدهای ریاضی پیشرفته برای ذخیره و انتقال مقادیر داده در یک قالب مطمئن استفاده می کند که اطمینان می دهد تنها کسانی که داده یا معامله برای آنها در نظر گرفته شده است می توانند داده ها را دریافت ، خوانده و پردازش کنند و از صحت معامله و شرکت کننده اطمینان حاصل کنند ، مانند امضای دنیای واقعی

سومین روش رمزنگاری Hashing است که برای تأیید کارآمد یکپارچگی داده های معاملات در شبکه استفاده می شود. این ساختار داده های بلاک چین را حفظ می کند ، آدرس حساب افراد را رمزگذاری می کند ، بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند رمزگذاری تراکنش هایی است که بین حساب ها اتفاق می افتد و استخراج بلاک را ممکن می سازد. علاوه بر این ، امضای دیجیتالی با اجازه دادن به شرکت کنندگان واقعی برای اثبات هویت خود در شبکه ، این فرایندهای مختلف رمزنگاری را تکمیل می کند.

تغییرات متعددی از روشهای فوق با سطوح می تواند در شبکه های مختلف ارزهای رمزنگاری شده پیاده سازی شود.

از کجا می توانیم ارز دیجیتال خریداری کنیم؟

یکی از سوالاتی که برای کسانی که می خواهند به تازگی وارد دنیای رمز ارز ها شوند به وجود می آید ایمن می باشد که از کجا می توانند به صورت سریع ، حرفه ای و امن ارز دیجیتال خریداری کنند.

برای خرید ارز دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و … می توانید به راحتی وارد وب سایت اوکی اکسچنج شوید و خرید و فروش انواع ارز های دیجیتال را انجام دهید. 

آیا سرمایه گذاری روی بیت کوین مناسب است؟

قبل از خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در هر بازار مالی دیگری، باید در ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که بازار های معاملاتی قابل پیشبینی نیستند و هر زمان ممکن است ریزش داشته باشند. 

کلام آخر

ناشناس ماندن و پنهان کردن جنبه های کلیدی ارزهای رمزنگاری شده هستند و روش های مختلفی که از طریق تکنیک های رمزنگاری استفاده می شود این اطمینان را می دهد که شرکت کنندگان و فعالیت های آنها به میزان دلخواه در شبکه پنهان می مانند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied