`
شمانیوز
شما نیوز

سرور مجازی ایرانی چگونه منابع بیشتر از سرور در اختیار شما خواهد گذاشت؟

سرور ها در رابطه با دسترسی به منابع، رونق کسب و کارها، برند ها، شرکت های مختلف و وبسایت ها، کمک شایانی کرده اند و می توان از انواع سرور های مجازی در بخش های مختلف، استفاده کرد. از این رو در این بخش قصد داریم اطلاعات کاملی در خصوص سرور مجازی ایرانی و چگونگی در اختیار قرار دادن منابع بیشتر در این سرور ها در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

- سرور مجازی چیست و چگونه کار میکند؟

- انواع سرور های مجازی و کاربرد آن ها

- دریافت منابع  بیشتر در سرور مجازی ایران

 

Hassan_Hasanzadeh_Amoli02_(1)

سرور مجازی چیست و چگونه کار میکند؟

سرور مجازی و یا  VPSبر گرفته از عبارتserver   virtual privateاست. معنای حقیقی این عبارت، سرور مجازی خصوصی می باشد. این سرور در واقع یک ماشین و یا رایانه مجازی است که تمامی اطلاعات وبسایت های مورد نظر را در خود ثبت و ذخیره می کند. این سرور در یک مرکز اطلاعات و خارج از سایت قرار دارد و در یک محیط ابری نگه داری می شود.

سرور فیزیکی توسط سرور مجازی به بخش ها مختلف و گوناگون طبقه بندی می شود و می توان از هر کدام آن ها، استفاده بهینه داشت. روش کار کردن این سرور به گونه ای است که تمامی منابع و اطلاعات خود را برای شخصی که موضوعی را در مرورگر خود درج کرده است؛ به اشتراک می گذارد.

 

انواع سرور های مجازی و کاربرد آن ها

سرور ها از زوایای مختلف در دسته بندی های متنوع ای همچون سیستم عامل، هاست، منطقه، سرور اختصاصی و سرور مجازی تقسیم بندی می شوند. به طور مثال، سرورها از نوع سیستم عامل و طریقه بازگشایی، در دو نوع لینوکس و ویندوز قرار می گیرند.

هاست تمامی بخش های گوناگون وبسایت ها بر روی آن قرار دارند و به هنگام سرچ کاربر در مرورگر، اطلاعات بر روی هاست برای میزبان به نمایش گذاشته می شود. انواع هاست ها شامل هاست خصوصی، مجازی، اشتراکی و رایگان می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

سرور ها با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارند خریداری و انتخاب می شوند و هر سرور، با توجه به مختصات جغرافیایی خود، ویژگی های منحصر به فردی را دارا خواهد بود.                                         علاوه بر هاست و سیستم عامل، به طور کل سرور ها به دو نوع مجازی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند که هر کدام، عملکردی گوناگون دارد.

سرور های اختصاصی متعلق به یک وبسایت است که معمولا خریداری این نوع سرور ها با هزینه زیادی رو به رو است و  کسانی از این نوع سرور استفاده می کنند که برند و یا بیزینسی بزرگ داشته باشند و علاوه بر آن، این نوع سرور ها مزایای بیشتری هم دارا خواهند بود و سرور مجازی بر خلاف سرور اختصاصی هزینه کمتری دارد و چندین کاربر به آن متصل است.

hHa4UOtL3Hct

 دریافت منابع  بیشتر در سرور مجازی ایران

مناطق مختلف، سرور مجازی مختص خود را دارند و سرور مجازی ایران یکی از سرور های موجود است که به دلیل سرعت بالای آن با توجه به مختصات منطقه ای خود و نوع هارد SSD، سروری مناسب شناخته می شود. حال سوال به وجود آمده این است که چگونه می توان از سرور مجازی ایران منابع بیشتری دریافت کرد؟

برای داشتن منابع بیشتر در سرور مجازی ایران، باید در خرید آن توجه کرد. سرور مجازی با توجه به ساختار خود کارکردی متفاوت دارد و به عواملی چون CPU، RAM، حافظه، پهنای باند و ... بستگی دارد. با توجه داشتن بر روی این موارد، می توان منابع بیشتری از سرور مجازی ایران دریافت کرد.

hs-mehrad-jam7

RAM

رم، اساسی ترین بخش از سرور مجازی شما است و باید در انتخاب آن به شدت توجه کنید. رم ها در انواع مختلف موجود هستند و هر چه قدر که رم شما بیشتر باشد؛ سرعت در سرور مجازی بیشتر خواهد شد. اگر که حافظه رم کم باشد؛ باعث بروز مشکلات متعددی در سرور و وبسایت شما میشود.   

  پس با آگاهی کامل و با توجه به نیاز خود سروری مناسب تهیه کنید.

CPU

پردازنده و یا CPU همانند حافظه رم بسیار مهم می باشد و اگر که سروری با تعداد بالای هسته CPU تهیه شود؛ مطمئنا از منابع بیشتری می توان استفاده کرد و از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کرد. برای انتخاب مناسب یک CPU برای سرور مجازی خود، حتما از یک فرد خبره و متخصص مشاوره بگیرید.

هارد

معمولا هارد های موجود در سرور مجازی ایران از نوع SSD بوده است که عملکرد بسیار سریع و مناسب تری نسبت به هارد HDD دارد. هارد SSD گزینه مناسب تری نسبت به دیگر هارد های موجود است و می توان کمک بزرگی در رابطه با دریافت منابع بیشتر در سرور مجازی ایران کند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، شما باید به میزان حافظه دیسک و یا میزان ترافیک موجود برای سرور مجازی خود توجه داشته باشید.

 

روش های زیادی برای دسترسی به منابع بیشتر وجود دارد اما نکته مهم این است که باید تمامی روش های ذکر شده، با نظارت و آگاهی کامل انجام شوند. با رعایت کردن تمامی این موارد، می توانید منابع بیشتر از سرور مجازی ایران دریافت  کنید و از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها