شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

نرم افزار مطب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری تحولات عظیمی در تمامی بیزینس‌ها و کسب و کارها ایجاد شده است. امروزه برای نوبت‌دهی و دریافت نوبت ویزیت از پزشکان و دکتران متخصص نیز دیگر به صورت حضوری به کلینیک‌های درمانی و مطب‌ها مراجعه نکرده و به صورت آنلاین و به کمک نرم‌ افزار مطب برای گرفتن نوبت اقدام می‌کنند.

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری تحولات عظیمی در تمامی بیزینس‌ها و کسب و کارها ایجاد شده است. امروزه برای نوبت‌دهی و دریافت نوبت ویزیت از پزشکان و دکتران متخصص نیز دیگر به صورت حضوری به کلینیک‌های درمانی و  مطب‌ها مراجعه نکرده و به صورت آنلاین و به کمک نرم‌ افزار مطب برای گرفتن نوبت اقدام می‌کنند.

اگر اطلاعاتی چندانی در زمینه نرم افزار مطب و یا کلینیک ندارید، توصیه می‌کنیم در این مقاله همراه ما باشید.

مدی مدیا رسانه جامع پزشکی، برترین نرم افزارهای نوبت دهی آنلاین و مدیریت مطب را ارایه می دهد.

11

 

نرم افزار مطب چیست؟

نرم افزار مطب در واقع حکم منشی آنلاین را داشته و خدمات منحصر به فردی را برای مشتریان و متقاضیان ارائه می‌دهد. به کمک نرم افزار مطب می‌توانید به صورت آنلاین برای دریافت نوبت ویزیت اقدام کرده و در برخی مواقع نیز متناسب با تایم و زمانی که دارید، مناسب‌ترین نوبت را دریافت کنید.

انواع نرم افزار مطب و کلینیک موجب کاهش هزینه‌های رفت و آمد شده و لازم نیست که برای دریافت نوبت مدت زیادی را در ترافیک‌های شهر به سر برده و سپس به مطب مراجعه کرده و در صورت امکان نوبت دریافت کنید. این نرم افزار منحصر به فرد در واقع هم در هزینه‌های بیماران و هم در زمان آن‌ها موجب صرفه جویی می‌شود. در ادامه از ویژگی‌های نرم افزار مطب برایتان خواهیم گفت، همراه ما باشید.

75

بررسی ویژگی‌های نرم افزار مطب

نرم افزار کاربردی مطب باید به دور از ایراد و اشکال بوده و ویژگی‌های زیر را دارا باشد.‌این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

۱. ثبت عملیات روزانه؛

به کمک نرم افزار مطب کلیه‌ی عملیات روزانه در این نرم  افزار کاربردی ثبت می‌شوند. به عنوان مثال اگر شما پزشک دندانپزشک باشید در این نرم افزار می‌توانید تعداد واحد دندان‌هایی که عصب‌کشی کرده، پر کرده و یا حتی کشیده‌اید را یادداشت کرده و به آمار دقیقی از این اطلاعات دست یابید.

همچنین به کمک این نرم افزار قادر به ثبت اطلاعات مفیدی در زمینه تجهیزات پزشکی نیز خواهید بود و از آمار میزان استفاده از این تجهیزات اطلاعات دقیقی کسب می‌کنید. در این نرم افزار کلیه‌ی موارد مهم به صورت الکترونیکی ثبت و نگه‌داری می‌شوند.

مثلا اگر بیمار شما نسخه پزشکی خود را گم کرده باشد، دیگر لازم نیست به صورت مجدد او را معاینه کرده و برایش دارو تجویز کنید، به کمک این نرم افزار می‌توانید اطلاعاتی درباره داروهای بیمار در اختیارش بگذارید.

 

 

15613

۲‌. زمان بندی بسیار  هوشمند نرم افزار مطب؛

جالب است بدانید که یک نرم افزار پویا درجه یک و منحصر به فرد دارای سیستم برنامه ریزی پویا است  و قرارهای ملاقات با بیماران و نوبت دهی را به صورت کاملا هوشمندانه اجرا می‌کند‌. بیماران نیز متناسب با وقت آزاد خود می‌توانند از طریق این نرم افزار نوبت بگیرند.

 

 

۳. ثبت تاریخچه بیمار؛

در گذشته همه اطلاعات به صورت دستی ثبت می‌شدند و به صورت پرونده‌های پزشکی در مراکز درمانی آن نگهداری می‌شدند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از نرم افزار مطب  اطلاعات پزشکی بیمار به صورت تاریخچه در نرم افزار مطب ثبت شده و نگهداری می‌شود.

 لازم است بدانید در برخی از مواقع پزشک به بیمار خود توصیه می‌کند که برای یک یا چند ماه به او مراجعه نکرده و سپس دوباره جهت دریافت نوبت اقدام کرده و به کلینیک درمانی مراجعه کند.

در این شرایط کلیه اطلاعات بیمار و وضعیت جسمانی او در نرم افزار  مطب ثبت شده و زمانی که بیمار موفق به دریافت نوبت از نرم افزار مطب شد،  در تاریخ تعیین شده به پزشک مراجعه کرده و پزشک مربوطه با مروری بر تاریخچه بیمار در نرم افزار مطب می می‌تواند برای درمان آن اقدام کنند.

 

دریافت نوبت دهی پزشکی در  گزینه ای مطمئن برای پزشکان و بیماران است.

 

۴. امکان بهره‌وری پزشکی؛

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه و نرم افزار مطب امکان بهره ورزی پزشکی است. به کمک این نرم افزار پزشکان می‌توانند تخمین دقیقی از میزان افراد بیمار زده و به عنوان مثال برآورد دقیقی از اینکه چه تعداد بیماران می‌توانند ملاقات کنند،  تهیه کرده و متناسب با این افراد برنامه ریزی دقیقی داشته باشند‌.

 به جرأت می توانیم بگوییم که نرم افزار مطب باعث کاهش زمان هدر نرفته در مطب‌ها و کلینیک‌های  درمانی شده و موجب افزایش دقت و برنامه‌ریزی پزشکان شده‌اند.

 

۵. کاهش خطاهای ممکن؛

زمانی که از نرم افزار مطب برای نوبت دهی استفاده می‌کنید، کلیه خطاها و اشتباهاتی که ممکن است پیش بیاید به حداقل ممکن رسیده و به جرأت می‌توانیم بگوییم که صفر می‌شوند. به عنوان مثال ممکن است که منشی شما یک نوبت را به صورت اشتباه به فردی بدهد و شخص دچار مشکل شود. مزیت استفاده از نرم افزار مطب این است که از این قبیل مشکلات نخواهید داشت و خطاهای انسانی به شدت کاهش می‌یابند.

 

۶. ارائه پورتال پزشکی برای بیمار؛

برخی از افراد پس از این که روند بیماری آن‌ها قدری بهتر می‌شود از مراجعه به مطب و کلینیک‌های درمانی پرهیز کرده و در این زمینه امتناع می‌ورزند.

  نرم افزار مطب در واقع بیماران را به ادامه فرآیند درمان تشویق می‌کند و با توجه به پورتال پزشکی که برای آن‌ها طراحی می‌شود به بیماران به صورت آنلاین نوبت و قرار ملاقات با پزشک داده می شود و به صورت دقیق و با جزئیات بیشتر  روند درمان آن‌ها را پیگیری می‌کند.

 به عنوان مثال بیمار می‌تواند دوز داروها و تغییر آن ها را که به روی نرم افزار مطب ثبت شده‌اند مشاهده کند و آگاهی دقیقی نسبت به پرونده پزشکی خود داشته باشد.

 

بررسی مزایای استفاده از نرم افزار مطب

از جمله مهمترین مزیت هایی که استفاده از نرم افزار مطب برای مراکز درمانی دارد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • استفاده از نرم افزار پزشکی مطب استرس کار منشی  را به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد و به راحتی می‌توانند خدمات بهتری را در زمینه درمان برای بیماران ارائه بدهند.
  • کار کردن با نرم افزار مطب دشوار نبوده و هر کسی قادر به یادگیری آن است و مدیریت آن نیز کار نسبتاً دشواری نیست.
  • در حال حاضر که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم نرم‌افزار مطب موجب شده است که برای نوبت دهی در کلینیک‌های درمانی حضور نیافته و به خوبی بتوانید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید‌.
  • استفاده از نرم افزار مطب موجب کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

 

جمع بندی از سخن پایانی

در این مقاله سعی شده است که اطلاعات مفید و مختصر ای در زمینه نرم افزار مطب در اختیارتان گذاشتیم و همچنین گفتیم که بهترین نرم افزار مطب باید چه ویژگی‌های مثبتی داشته باشد. حال که با مزایای استفاده از نرم افزار مطب آشنا شده‌اید بهتر است که برای مرکز درمانی از این قبیل نرم‌افزارها استقبال کرده و شروع به استفاده از آن‌ها کنید.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی‌های بیشتز نیز می می‌تواند به وب‌سایت ما مراجعه کرده و در زمینه خدمات درمانی اطلاعات مفیدی به دست آورید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied