`
شمانیوز
شما نیوز

توسط صندوق توسعه ملی؛

اختصاص 216 میلیون دلار و بیش از 16 هزار میلیارد ریال اعتبار به طرحهای اقتصادی استان سمنان

صندوق توسعه ملی تاکنون، 216 میلیون دلار به 10 طرح ارزی و بیش از ١٦ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تأمین مالی بیش از 3 هزار و400 طرح در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان تخصیص داده است.

اختصاص 216 میلیون دلار و بیش از 16 هزار میلیارد ریال اعتبار به طرحهای اقتصادی استان سمنان

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، استان سمنان با قابلیت های مناسب در بخش کشاورزی، گردشگری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنعت و معدن، نقش مؤثری در افزایش تولید و اشتغال کشور دارد.
صندوق توسعه ملی نیز با توجه به رسالت اصلی خود که همانا حفظ سهم آیندگان ازمنابع صندوق و تبدیل سرمایه صندوق به ثروت های ماندگار است در این بخش ورود پیدا کرده است و در مجموع نزدیک به ۱۶ هزار  میلیارد ریال به این استان برای تأمین مالی بیش از ۳هزار و ۴۰۰ طرح اختصاص داده است.
طبق این گزارش، سهم استان از کل منابع ریالی بخش صنعت و معدن کشور حدود 3.7 درصد، سهم بخش گردشگری استان1.1 درصد و سهم صنایع تبدیلی و تکمیلی استان نیز 1.5 درصد از کل کشور است.
همچنین در بخش تسهیلات ارزی نیز در مجموع ۲۱۶میلیون دلارمنابع ارزی به این استان اختصاص یافته است که از این میزان ۲۰۶ میلیون دلار به ۹ طرح ارزی و ۱۰ میلیون دلار نیز برای یک طرح از محل منابع سپرده گذاری ارزی این صندوق بوده است. همچنین دربخش تسهیلات ریالی نیز، نزدیک به ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان این استان تخصیص یافته است که ۳ هزار میلیارد ریال برای ۳۷۳ طرح با عاملیت ریالی، ۱۱ هزار میلیارد ریال برای ۱۳۳۴ طرح با سپرده ریالی و ۱۴۸۰ میلیارد ریال  برای ١٧٠٥ طرح از محل منابع قانون اشتغال روستایی تخصیص داده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied