`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس انجمن روابط عمومی ایران:

ارز فی

تبدیل سند به قانون، مطالبه جامعه روابط عمومی ایران است

خسرو رفیعی، رئیس انجمن روابط عمومی ایران در این خصوص گفت: «از دو سال گذشته، انجمن یک راهبرد اصلی را در دستور کار خود قرار داده و آن هم توجه به انتظام و تنسیق حرفه ای اعضاء بوده است. در این مسیر، بدواً نسبت به تدوین آیین نامه ارزشیابی و عضویت حرفه ای اعضاء خود اقدام کرد که پس از اجرای این آیین نامه تا کنون بسیاری از فعالان عضو انجمن موفق به دریافت گواهی حرفه ای شده اند. در گام بعدی نیز منشور اخلاق حرفه ای روابط عمومی تدوین شد که در بهمن 1399 و پس از تصویب مجمع عمومی انجمن، منتشر و ابلاغ گردید. ضمن آنکه رسماً به برخی مراجع معتبر کشور همانند شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اعلام شد. این اقدامات که بخشی از مسیر بسترسازی اقدام اصلی بودند، فضا را برای تدوین سند جامع نظام روابط عمومی و ارتباطات ایران فراهم کردند. از این رو یک کارگروه برای نگارش و تدوین پیش نویس سند با حضور 3 نفر از پیشکسوتان و فرهیختگان روابط عمومی ایران تشکیل شد که نتیجه این اقدام، پیش نویس حاضر است.»

به گزارش شمانیوز، رفیعی با اشاره به سایر اقدامات مورد نیاز این پیش نویس، گفت: «این سند مشتمل بر بخش های گوناگون است و ابعاد گسترده ای از نظام روابط عمومی را در بر می گیرد، لذا ضروری است قبل از اعلام به مراجع ذیصلاح برای تبدیل آن به قانون، آن را باید در محک آرا و نظرات فعالان روابط عمومی و اندیشمندان متخصص قرار داد. بدین جهت، متن کامل پیش نویس بر روی سایت انجمن بارگزاری خواهد شد تا امکان دستری همگان به آن فراهم شود. از طرف دیگر نیز با تشکیل جلسات کارشناسی و دعوت از فرهیختگان، به نقد و بررسی این پیش نویس مبادرت خواهد شد.»

وی در پایان افزود: «امیدوارم این سند تبعات و دستآوردهای مبارکی را برای جامعه روابط عمومی ایران داشته باشد. مسلماً با همراهی و همدلی فعالان روابط عمومی، تبدیل آن به یک قانون را به عنوان بخشی از مطالبات مدنی جامعه روابط عمومی ایران در نظر بگیریم.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied