`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

ضرب الاجل انجمن حقوق مصرف کنندگان در مورد برند‌های کره‌ای در بازار لوازم خانگی

انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان درخصوص قاچاق لوازم خانگی و برند دوو در ایران اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از اقتصاد ۲۴؛  پس از حواشی ایجادشده در مورد برند «دوو» در بازار لوازم خانگی، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان درخصوص قاچاق لوازم خانگی و برند دوو در ایران اطلاعیه ای منتشر کرد. این انجمن در اطلاعیه خود نوشت:

در راستای اجرای بند یک ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، به اطلاع عموم مردم و مصرف کنندگان محترم می‌رساند در حال حاضر واردات هرگونه لوازم خانگی خارجی با نشان تجاری و ساخت کشور کره جنوبی به داخل کشور ممنوع است و شرکت‌های خارجی نیز به دلیل تبعیت از تحریم‌های ظالمانه تحمیل شده به ملت ایران هیچ تولیدی در داخل کشور ندارند؛ لذا ورود لوازم خانگی با برند‌های کره‌ای به داخل کشور و عرضه آن در بازار بعد از اعمال ممنوعیت واردات قاچاق محسوب شده و خرید و فروش آن ممنوع است. همچنین لوازم خانگی تولید داخل که به هر نحو با برچسب برند خارجی در بازار عرضه می‌شوند نیز فاقد اصالت خارجی و فاقد تکنولوژی روز شرکت صاحب برند خارجی هستند.

شایسته است مصرف کنندگان به منظور حمایت از کالا‌های تولید داخل و ارج نهادن به تلاش کارگران، مهندسان و تولیدگران ایرانی به برند‌های خارجی موجود در بازار اعتماد نکنند و از خرید این قبیل کالا‌های خارجی اجتناب نمایند.

4 - Copy

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied