`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی؛

انتظار می رود نگاه بانک ها به "صندوق توسعه ملی" نگاه به حفظ ثروت نسل آینده باشد

دکتر غضنفری رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی ضمن تشکر از همکاری مناسب قاطبه بانک ها با صندوق توسعه ملی گفت: خوشبختانه سطح همکاری میان صندوق و بانک های عامل بسیار گسترده است و منابع ارزی و ریالی صندوق به دو صورت سپرده گذاری و عاملیت در اختیار سرمایه گذاران بخش غیردولتی قرار می گیرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از  روابط عمومی صندوق توسعه ملی، دکتر مهدی غضنفری ضمن انتقاد از رفتار اندکی از بانک‌ها در مورد عدم بازپرداخت مطالبات سررسید شده گفت: هرچند استدلال برخی از آنها درباره‌ی مشکلات اقتصادی برای وصول نشدن مطالباتشان از مشتریان قابل استماع است؛ لکن نباید منابع صندوق در نزد آنان ارزش کمتری داشته باشد و انتظار می رود نگاه بانک‌ها به صندوق توسعه ملی نگاه به حفظ ثروت نسل آینده باشد و آنها نیز کمک کنند تا این منابع بدون هیچ کاستی و با ارزش افزوده بالا در اختیار نسل‌های بعدی قرار گیرد.

رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی اضافه کرد: متأسفانه اینگونه بانک‌ها نه تنها کمکی به وصول مطالبات صندوق نمی کنند، بلکه چنین القا می کنند که می توان مطالبات صندوق را برای سالیان متمادی و دفعات مکرر استمهال کرد و با این کار نوعی رفتار غیر اقتصادی را نهادینه می کنند.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد که بی شک صندوق در دوره‌ی مدیریت جدید خود عزم راسخی برای وصول مطالبات معوق شده دارد و از همه‌ی ابزارهای قانونی خود بهره می‌گیرد.

دکتر غضنفری در پایان افزود برای بهبود عملکرد بانک‌ها در این خصوص دو راهکار وجود دارد؛ اول اینکه با نهادسازی مناسب، بتوان نوسانات قیمت ارز را بیمه کرد و یا در غیر این صورت، این منابع به پروژه‌هایی اختصاص داده شود که محصولات تولیدی آنها صادرات محور بوده و ارز آوری آنها مطمئن و تضمین شده باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied