`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ابدومینوپلاستی برای کسانی که با ورزش و تغذیه لاغر نشدند!

یکی از روش های زیبایی شکم که پزشک در این جراحی چربی های اضافی شکم را بر می دارد جراحی ابدومینوپلاستی می باشد. اگر شما این جراحی زیبایی را برای شکم خود انجام دهید می توانید نتیجه بی نظیری از آن دریافت کنید. بسیاری از افرادی که مایل هستند شکمی صاف و عضلانی داشته باشند این جراحی زیبایی را انتخاب می‌ کنند. پزشک با استفاده از این جراحی زیبایی قادر است که چربی های اضافی شکم و پوست آویزان شکم را به بهترین نحو ممکن از بین ببرد.

این جراحی زیبایی به دو روش انجام می ‌شود. در یکی از روش ها که چربی های اضافی شکم گسترده باشد پزشک باید ناف را جابجا کند. در روش دیگر جراحی حجم چربی های شکم اگر کم باشد پزشک بدون جابجا کردن ناف قادر است که چربی های شکم را از بین ببرد و پوست آویزان شکم را درمان کند. به طور کلی اگر شما قصد انجام دادن این جراحی زیبایی شکم را دارید بهتر است که با تمامی جوانب آن آشنایی بیشتری داشته باشید

 

جراحی ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

ابدومینوپلاستی همانطور که بیان کردیم یکی از جراحی هایی است که برای از بین بردن چربی های اضافه شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این جراحی برای آن دسته از افرادی که اضافه وزن دارند بسیار مناسب می باشد. برخی از افرادی که به دلیل زایمان و افزایش سن ظاهر شکمشان زیبایی خود را از دست داده می توانند از این روش جراحی استفاده کنند. این روش جراحی برای آن دسته از افرادی مناسب می باشد که نمی توانند با ورزش کردن و رژیم اندام دلخواه شان را داشته باشند.

در بسیاری از موارد مشاهده شده که این روش جراحی موجب برطرف شدن ترک های پوستی که از تغییر وزن و حاملگی به وجود آمده است می شود. شما می توانید از این روش جراحی جهت کاهش وزن و همچنین لاغری استفاده کنید. خانم هایی که مایل هستند در آینده باردار شوند بهتر است که این روش جراحی را بعد از زایمان شان انجام دهند. افرادی که قصد دارند این روش جراحی را انجام دهند باید وزن خودشان را به صورت ثابت نگه دارند.

جراحی ابدومینوپلاستی چند بخش دارد ؟

انجام دادن این روش جراحی شامل سه بخش می باشد که در بخش اول جراحی پزشک با برداشتن پوست اضافی بین ناحیه شرمگاهی و شکم آغاز می کند. یک برش پنهانی و مشخص شده ای توسط پزشک در این روش ایجاد می گردد. در بخش دوم عضلات شکمی باید به یکدیگر نزدیک شوند تا ظاهر عضلانی و سفت تری را به دست بیاورند. در بخش سوم هم چربی های اضافه پهلوها و شکم تخلیه خواهد شد. شما باید به خوبی بدانید که هر یک از این سه بخش نیاز است که توسط بهترین جراح پلاستیک به بهترین نحو ممکن و در کمترین بازه زمانی انجام شود. در صورتی که  نتواند به خوبی عمل زیبایی شکم را انجام دهد امکان دارد که برای شما عوارضی به وجود آید. بنابراین تنها باید به پزشک حرفه ای در این زمینه اعتماد کنید.

74dd3c21-1217-43da-a6aa-d0214307b79d

مراقبت های قبل و بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

برخی از مراقبت هایی که قبل و بعد از جراحی شکم باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

1. پیش از اینکه این عمل زیبایی را انجام دهید باید آزمایشات درخواست شده پزشک را به صورت کامل انجام دهید و تحویل جراح داده تا تمامی نکاتی که مربوط به سلامتی تان می باشد را مورد بررسی قرار دهد.

2. یک هفته پیش از جراحی زیبایی شکم از مصرف کردن سیگار و نوشیدنی های الکلی باید خودداری نمایید.

3.  یک ماه پیش از انجام دادن این روش زیبایی از مصرف کردن داروهایی که ضد التهابی هستند مانند آسپرین و غیره پرهیز نمایید.

4. پیش از انجام دادن این جراحی باید مقدار زیادی آب بنوشید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که هیدراته شدن بدن تان به روند سریع جراحی و بهبودی تان کمک می کند.

5. بعد از انجام دادن این روش جراحی شما می‌توانید به مدت یک هفته استراحت کنید و پس از آن فعالیت های روزانه تان را انجام دهید.

6. بعد از بهبود پیدا کردن تمامی زخم هایی که روی شکم تان وجود دارد می توانید به ورزش و رژیم تان ادامه دهید تا نتیجه مفیدتری را از جراحی زیبایی شکم تان به دست آورید.

دوران نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

دوران بهبودی بعد از انجام دادن این روش زیبایی شکم برای هر یک از افراد به نسبت بدن و سیستم ایمنی که دارند متفاوت می باشد. سرعت بهبودی افراد بعد از عمل به عوامل متنوعی مانند سلامت عمومی بدن، وزن بدن و همچنین سن افراد بستگی دارد. هر یک از افراد بعد از انجام دادن  جراحی زیبایی شکم و لیپوماتیک شکم و پهلو مایل هستند که هر چه سریعتر به اندام ایده آل خود برسند و نتیجه نهایی را مشاهده کنند. اما باید بدانید که نیاز است به بدن خود فرصت دهید تا تغییراتی که روی بدنتان شکل گرفته بعد از مدت مشخص شده نمایان شود. جهت جلوگیری کردن از جمع شدن مایعات بهتر است بدانید که پوشیدن گن مناسب در دورانی که بهبودی خود را می‌گذرانید بسیار ضروری می باشد.

0729f454-beaa-43f1-b887-e23b4eda1a97

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی

هزینه‌ ای که شما برای انجام دادن این عمل زیبایی پرداخت می کنید به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد. اینکه شما در کلینیک و یا مراکز بهداشتی اقدام به این عمل زیبایی می نمایید یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که روی قیمت عمل زیبایی شکم تاثیر می‌گذارد. همچنین شما باید به خوبی بدانید که جراحان زیبایی شکم هزینه های متفاوتی را برای انجام دادن این عمل زیبایی از شما دریافت می کنند.

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

اگر شما تصمیم به جراحی شکم خود گرفته اید باید بدانید که تمامی خطرات و عوارض آن را نیاز است بشناسید. بسیاری از مشکلاتی که تا سه روز اول بعد از انجام دادن جراحی شکم بروز پیدا می‌ کند پزشک به شما اعلام می کند و داروهای مناسبی را برایتان تجویز می نماید. در صورتی که این عوارض مانند خونریزی، شل شدن و افتادگی مجدد پوست، تجمع مایع، کاهش و افزایش حساسیت پوستی و غیره بیشتر شد باید به پزشک خود مراجعه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها