`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ترک اعتیاد تریاک | ترک اعتیاد چند روز طول میکشد؟

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟ کلینیک ترک اعتیاد نگین، یکی از مراکز بستری تخصصی ترک اعتیاد در ایران است که تا کنون توانسته به بیماران زیادی در مسیر ترک اعتیاد کمک کند. متخصصان کلینیک ترک اعتیاد نگین با به کار گیری به روزترین متدهای درمانی ترک اعتیاد، مسیر ترک را برای بیماران هموارتر و دوره درمان را کوتاه تر می کنند.

ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد، یکی از سوالات نخست بیماران درگیر با اعتیاد و خانواده های آن ها است. اما آیا مدت زمان انجام این کار برای همه یکسان است؟ آیا تعیین زمان قطعی برای ترک تریاک امکانپذیر است؟ اولین گام برای این منظور پیدا کردن روش مناسب درمانی برای درمان این معضل است. برای مثال اگر از روش سم زدایی برای پاک کردن مواد مخدر از در بدن بیمار استفاده شود، پزشک در ابتدا سوالاتی را از او می پرسد. پرسش هایی مانند اینکه در روز چه میزان تریاک مصرف می کرده است؟ آیا بیماری های زمینه ای دارد یا خیر؟ چه اتفاقی باعث شروع مصرف مواد مخدر در فرد شده است؟ پزشک پس از دریافت پاسخ این پرسش ها و بسیاری دیگر تشخیص می دهد که درمان اعتیاد به تریاک چند روز طول می کشد. با ما در این مطلب همراه باشید تا ببینیم ترک اعتیاد حدوداً چد روز طول می کشد؟

راهکارهای مختلفی برای ترک اعتیاد به تریاک وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای زمان های خاص خود هستند. در ادامه با دو روش دیگر و مدت زمان درمان آن ها آشنا می شوید.

مدت زمان ترک تریاک به روش سم زدایی تدریجی

روش سم زدایی تدریجی یکی از موثرترین و ایمن ترین روش های ترک اعتیاد تریاک است. در این روش فرد بیمار باید حتما زیر نظر پزشک قرار گیرد. در واقع پزشک به مرور داروهایی را برای کنترل و کاهش میزان ماده مخدر در بدن تجویز می کند. متخصص در انتهای دوره و پس از قطع کامل مصرف تریاک به جای آن داروهای روانپزشکی را برای بیمار مورد استفاده قرار می دهد.

در این روش معمولا فرد در روز سوم دچار دردهای زیادی می شود. پزشک برای کاهش این دردهای جسمانی روش ها و داروهای خاصی را تجویز می کند. در صورتی که بیمار بتواند تا روز ششم دوام بیاورد، موفقیت بزرگی بدست آورده است. زیرا در این مدت مقداری از سم تریاک از بدن او خارج شده است.

بیمار در روز دهم به مراحل پایانی سم زدایی مواد از بدن رسیده است. پزشک بین روزهای ششم تا دهم داروهای مختص سم زدایی را به بیمار توصیه می کند. همچنین به یاد داشته باشید که او باید در این مدت از رژیم غذایی مناسب و مغذی بهره مند شود. این شخص باید از روز دهم به بعد دوره های مراقبتی خود را شروع کند.

5bd03662-4bb9-4076-bd6b-341865394224

مدت زمان ترک تریاک به روش سنتی

لازم به ذکر است که این روش موفقیت کمتری نسبت به روش های دیگر دارد. همچنین مدت زمان ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی بیشتر است. 

افرادی که مقاومت بدنی زیادی ندارند و قادر به تحمل دردهای طولانی مدت نیستند، بهتر است که از این روش استفاده نکنند. همچنین اگر شما مدت زمان زیادی به تریاک وابستگی دارید نیز این روش برای شما مناسب نیست. 

یکی از راه های درمانی موثر استفاده از جدیدترین داروهای روانپزشکی و روش های روان درمانی است. در این خصوص مرکز بستری ترک اعتیاد نگین متناسب با شرایط هر بیمار برنامه ای منحصر به فرد را در اختیار او قرار می دهد.

5dba233c-87b8-48bd-96f6-65010fbcf300

برای رهایی از تریاک در مرکز بستری ترک اعتیاد نگین چقدر زمان لازم است؟

همانطور که بیان شد، پاسخ به این پرسش به شرایط جسمی و روحی بیمار بستگی دارد. اما به طور میانگین حدود 10 الی 16 روز طول می کشد که این ماده مخدر از بدن مصرف کننده خارج شود.

البته لازم به ذکر است که مدت زمان ترک اعتیاد تریاک بیشتر از این زمان است. شخص بیمار بعد از اتمام دوره سم زدایی تریاک از بدن باید دوره های مراقبتی را پشت سر بگذارد. این دوره ها شامل گروه درمانی، خانواده درمانی و زوج درمانی هستند. همچنین در مرکز ترک اعتیاد نگین دوره هایی مانند درمان مشکلات جنسی، مشاوره ماهیانه با روانپزشک و روانشناس نیز به او اختصاص داده می شود.

بنابراین به طور قطع از قبل نمی توان مدت زمان ترک تریاک را مشخص کرد. برخی از بیماران باید شرایط روانی خود را قبل از شروع دوره درمان آماده سازند. او باید برای تحمل دردهای جسمانی در روزهای ابتدایی آمادگی کامل داشته باشد. در واقع 10 الی 16 روز طول می کشد که بیمار از درد و خماری ناشی از قطع تدریجی ماده مورفین در بدن رهایی یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه های درمانی کلینیک ترک اعتیاد نگین، به وب سایت نگین مراجعه فرمایید یا با کارشناسان مرکز در ارتباط باشید. مشاوران کلینیک ترک اعتیاد نگین به بیماران درگیر با اعتیاد کمک می کند تا با غلبه بر اعتیاد خود، بار دیگر طعم شیرین زندگی را بچشند.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها