`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ام بی ای(MBA) چیست؟ چه ضرورتی برای یادگیری ام بی ای داریم؟

ام بی ای یا مدیریت کسب و کار دانشی است که با یادگیری آن می‌توان کسب و کار‌های مختلف را با روش‌های مدیریتی جدید و کارآمد راه‌اندازی و مدیریت کرد و کیفیت تعامل خود را با همکاران و مدیران دیگر ارتقاء بخشید. امروزه آموزشگاه‌های زیادی دوره‌های MBA را با استفاده از بهترین و مجرب‌ترین اساتید این حوزه و به صورت کاملا تضمینی با ارائه مدرک معتبر برگزار می‌کنند.

 با توجه به شیوع کرونا این دوره‌ها هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به علاقه‌مندان ارائه می گردد. شرکت در این دوره آموزشی فرصتی بسیار ارزشمند برای کسب مهارت‌های مورد نیاز در حوزه مدیریت کسب و کار محسوب می‌شود و به حل خلاقانه فرآیندها، مسائل و چالش‌های کسب و کار کمک زیادی می‌کند. سرفصل‌های دوره ام بی ای معمولا طبق ترند کسب و کار در جهان، شرایط بازار داخلی و نیازهای مدیریتی کشور به روز و بومی‌سازی شده‌اند. در این مقاله قصد داریم درباره ضرورت شرکت در دوره MBA صحبت کنیم.

 

دوره ام بی ای چیست؟

دوره مدیریت کسب و کار یا ام بی ای یکی از پررونق‌ترین و کاربردی‌ترین دوره‌های آموزش مدیریت در سال‌های اخیر به شمار می‌رود و حدود صد سال از ظهور آن می‌گذرد. البته سرفصل‌های این دوره به تدریج و با گذر زمان طی این صد سال دچار تغییر و تحول شده است. MBA بیشتر برای کسانی مفید است که به دانش مدیریت کسب و کار نیاز دارند اما رشته تحصیلی آن‌ها در حوزه‌های دیگر بوده است. اکثر متقاضیان حضور در دوره مدیریت کسب و کار ایرانیان افرادی هستند که در یک رشته دیگر تحصیل کرده‌اند و با شرکت در این دوره آموزشی قصد دارند که مهارت‌ها و اطلاعات مدیریتی خود را در قالب این دوره به صورت آزاد یا با ادامه تحصیل در دانشگاه تکمیل کنند. مدیریت کارآمد و اداره موثر سازمان‌ها، طراحی و مدیریت برنامه‌ها  به صورت علمی و کاملا تخصصی، ایجاد کسب و کارهای جدید و خاص، کارآفرینی و ارائه خدمات مطالعاتی و مشاوره در زمینه‌ مدیریت از جمله آموزش‌هایی هستند که مخاطبان با شرکت در این دوره می‌آموزند. سرفصل‌های دوره مدیریت کسب و کار ایرانیان عبارتند از: دوره کوچینگ فوق مدرن 1، 2، 3، شم اقتصادی، فن مذاکره، هوش کلامی، هوش مالی، فن بیان و سخنوری، مدیریت فراگاه، بیزنس پروتکل، مدیریت زمان، کوچ VIP و غیره.

مزایای شرکت در دوره ام بی ای

 • کمک به یافتن بهترین راه‌حل در شرایط مختلف جهت پیشبرد هدف‌ها
 • یادگیری جدیدترین و کارآمدترین مهارت‌های مدیریت کسب و کار
 • افزایش قدرت رقابت بین کسب و کارها
 • درک بهتر مزایای موجود رقبا در شرایط بازار
 • کمک به یادگیری حسابداری و تشخیص مشکلات مالی
 • درک مزایای هماهنگی در سازمان و یافتن بهتره راه برای ایجاد ارتباط و کارکرد موثر
 • آموختن مهارت‌های تبلیغاتی و روش‌های بازاریابی
 • یادگیری روش‌های خروج از شرایط پیش بینی نشده
 • آموختن روش‌ها و مهارت‌های تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی
 • یادگیری مهارت برقراری ارتباط با افراد و نحوه کمک گرفتن از آن‌ها
 • آموختن مهارت‌های سخنوری، فن بیان و برقراری ارتباط
 • یادگیری مهارت‌های مربوط به برندسازی

مزایای شرکت در دوره ام بی ای

یادگیری ام بی ای چه ضرورتی دارد؟‌

یکی از دلایلی که شرکت در دوره‌های ام بی ای و یادگیری مهارت‌های کسب و کار را ضروری می‌کند، پتانسیل حقوق بالای می‌باشد. امروزه سازمان‌های مختلف بیشتر به دنبال جذب افرادی هستند که دوره مدیریت کسب و کار ایرانیان  را گذرانده‌اند و برای آنها حقوق و مزایای خوبی در نظر گرفته‌اند‌. مخاطبان شرکت در این دوره برنامه‌ریزی، مدیریت مالی و مدیریت کسب و کار را به خوبی فرا می‌گیرند و باعث پیشرفت کسب و کار شخصی خود و توسعه اقتصاد کشور می‌شوند. آشنایی با حوزه‌های مختلف کسب و کار مانند حوزه آمار، فناوری، اقتصادی، امور مالی و سیستم‌های اطلاعاتی در دوره مدیریت کسب و کار یا MBA در ایجاد فرصت‌های شغلی بهتر تاثیر بسزایی دارد. برای مخاطبان این دوره امکان دیدار با مدیران با تجربه و موفق فراهم می‌شود‌ و تعامل با آن‌ها باعث ایجاد فرصت شبکه‌سازی می‌شود.

افراد شاغلی که فرصت کافی برای شرکت در جلسات حضوری دوره ام بی ای را ندارند، می‌توانند در جلسات آنلاین و غیر حضوری شرکت کرده و از تمام مزایای آن استفاده کنند.‌ داشتن مدرک MBA اعتبار افراد را افزایش می‌دهد. اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها از دارندگان این مدرک به خوبی استقبال می‌کنند و مدرک آن‌ها را معتبر می‌دانند. مدرک ام بی ای علاوه بر سازمان‌ها و شرکت‌های داخل کشور در خارج از ایران نیز به رسمیت شناخته می‌شود و برای مهاجرت قابل ترجمه است. مدرک مدیریت کسب و کار توسط وزارت علوم تایید شده است‌. یکی دیگر از دلایلی که شرکت در دوره‌های ام بی ای را ضروری می‌کند‌‌، افزایش دانش و کسب مهارت‌های جدید رهبری و مدیریت است. شرکت در این دوره باعث ایجاد رویکردی نوین  و تفکری خلاقانه در کارکنان و مدیران خواهد شد. برای توسعه مهارت‌های ارتباطی، واضح صحبت کردن، تعامل مفید با افراد مختلف، افزایش توانایی برقراری ارتباط موثر و بخشیدن معنا به کلمات خود بهتر است که در این دوره‌ شرکت کنید.

یادگیری ام بی ای چه ضرورتی دارد؟‌

نحوه ثبت نام در دوره MBA Pluse موسسه ثروت آفرینان به عنوان بهترین دوره ام بی ای

اگر تصمیم دارید با یادگیری مهارت‌های کسب و کار ثروتمند شوید و با شرکت در بهترین دوره ام بی ای از یک موسسه معتبر مدرک MBA دریافت کنید، برای ثبت نام در دوره MBA plus از طریق سایت موسسه ثروت آفرینان با آدرس اینترنتی http://pms.ir اقدام نمایید. دوره MBA plus به عنوان کامل‌ترین دوره مدیریت کسب و کار ایرانیان توسط دکتر امیرحسین مظاهری سیف و در موسسه ثروت ثروت آفرینان با قیمتی بسیار مناسب در مدت شش ماه برگزار می‌شود.

طراحی این دوره بر اساس آموزش‌های کسب و کار دانشگاه هاروارد بومی‌سازی شده است و با روش‌های فراشناخت LA موفق به کسب تاییدیه‌های بین‌المللی و ارائه مدرک QAL انگلستان شده است. ارائه سرفصل‌های پایه شامل اصول مذاکره، شم اقتصادی، هوش کلامی و مالی، مدیریت زمان، کوچ مدرن، بیزنس پروتکل و غیره در 6 مستر کلاس 8 ساعتی، ارائه 6 دوره کامل ویدئویی، ارائه 150 ساعت فایل صوتی، اعطای مدارک بین‌المللی تایید شده در وزارت کار از مهمترین مزایای شرکت در دوره MBA plus به شمار می‌روند. پس از اتمام این دوره همه شرکت‌کنندگان با معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای و قبولی در آزمون مدرک خود را دریافت می‌کنند‌. موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان با برگزاری حضوری و غیر حضوری دوره MBA تمام هدف خود را روی پرورش کارآفرینان و مدیران ایرانی موفق متمرکز کرده است.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها