`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

آموزش زبان برای کودکان در بهترین آموزشگاه زبان

تعیین سطح زبان آنلاین برای کودکان آموزش زبان کودکان، امروزه به یکی از مهمترین چالش‌ها برای والدین تبدیل شده است. با توجه به تغییراتی که در نظام‌های آموزشی به وجود آمده و به‌دلیل نیاز بیشتر به یادگیری زبان خارجی در سنین کودکی، والدین تمایل نشان می‌دهند تا کودکان خود را از همان سنین کم در این کلاس‌ها ثبت‌نام کنند؛ اما دغدغه‌ای که در این شرایط با آن مواجه هستند این است که کدام مرکز آموزشی را انتخاب کنند و برای ثبت‌نام در دوره‌های مناسب باید چه کنند؟

یکی از مواردی که در این شرایط باید مورد بررسی قرار گیرد، نحوه آموزش و شرکت در آزمون تعیین سطح زبان در این مراکز می‌باشد. 

آزمون تعیین سطح زبان چیست؟

کودکانی که در کلاس‌های آموزش زبان ثبت‌نام می‌کنند باید ابتدا مورد سنجش قرار گرفته و در آزمون تعیین سطح شرکت کنند تا مشخص شود این کودکان در چه سطحی با زبان خارجی آشنایی دارند.

شاید این سؤال پیش آید که آزمون تعیین سطح چیست؟

کودکانی که متقاضی یادگیری زبان دوم هستند، باید توسط کارشناسان این زبان، سنجیده شده تا سطح مناسب آن‌ها برای آغاز یادگیری زبان مشخص شود. آموزش زبان کودکان شامل مراحل مقدماتی، متوسطه و پیشرفته است. ازاین‌رو این افراد برای این که یادگیری زبان خارجه را تکمیل کنند باید هر کدام از این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند.

در آزمون تعیین سطح، سؤالاتی به‌صورت شفاهی و یا کتبی از زبان‌آموز پرسیده شده و میزان یادگیری وی سنجیده می‌شود. حال اگر زبان‌آموز موفق به پاسخ‌گویی مناسب به این سؤالات شد مجوز حضور در دوره بعد را دریافت خواهد کرد.

کلاس آنلاین زبان انگلیسی کودکان

چرا کودکان باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنند؟

برخی از والدین به‌دلیل عدم آشنایی با سیستم آموزشی زبان برای کودکان و بر اساس باورهای خود، عقیده دارند که کودک آن‌ها آن‌گونه که باید، زبان را یاد نگرفته و باید یادگیری آن را از مراحل مبتدی شروع کند. این در حالی است که استانداردهای آموزشی زبان برای کودکان با آنچه عموم با آن آشنایی دارند متفاوت است.

به همین خاطر برای این که کودکان متناسب با توانایی‌ها و آشنایی که با زبان انگلیسی دارند، بتوانند وارد مرحله مناسبی شوند باید در آزمون تعیین سطح آنلاین و یا حضوری مراکز آموزشی زبان شرکت کنند. به ‌این ‌ترتیب می‌توانند در سطحی مناسب از بازه مبتدی تا پیشرفته آموزش زبان شرکت کرده و یادگیری زبان خارجی را تکمیل کنند. 

به‌منظور ثبت‌نام کودک خود در کلاس‌های آموزشی زبان می‌توانید به مرکز آموزشی سفیر گفتمان مراجعه کنید. این مؤسسه با برگزاری آزمون‌های تعیین سطح برای کودکان، سطح یادگیری این افراد را به‌صورت استاندارد بررسی کرده و با توجه به دانش آن‌ها، کودکان را در دوره مناسب ثبت‌نام می‌کند.

دوره‌های آموزشی در این مرکز برای کودکان 7 تا 12 سال برگزار می‌شود. با ثبت‌نام کودک خود در این مرکز و استفاده از تجربه و دانش اساتید این آموزشگاه، از بابت آموزش اصولی زبان به کودکان آسوده‌خاطر باشید.

اهداف برگزاری آزمون تعیین سطح برای کودکان

متأسفانه به‌دلیل این که برخی از والدین و حتی خود کودکان با روند برگزاری آزمون تعیین سطح آشنایی نداشته و در کلاس‌های زبان آنلاین و یا حضوری شرکت نکرده‌اند، از بابت حضور در این آزمون‌ها دچار استرس می‌شوند؛ اما اگر اهداف برگزاری آزمون تعیین سطح زبان برای این افراد به‌صورت کامل بیان شود، این استرس از بین رفته و کودکان می‌توانند با اعتمادبه‌نفس کامل، وارد مرحله جدیدی از یادگیری زبان شوند.

نکته اول در مورد برگزاری این آزمون‌ها این است که حضور کودکان در این تست‌ها، اجباری نبوده و به صورت اختیاری است. شما می‌توانید کودک خود را در این آزمون‌ها شرکت داده و بر اساس نتیجه تست، او را در کلاس‌های مناسب ثبت‌نام کنید یا این که کودک را در سطح اول یادگیری ثبت‌نام کرده و روند یادگیری را ادامه دهید.

ویژگی‌های آزمون‌های تعیین سطح زبان کودکان

داشتن اطلاعات در مورد ویژگی‌های آزمون‌های تعیین سطح زبان می‌تواند استرس شرکت در این آزمون را کم کرده و اعتمادبه‌نفس افراد را برای آموزش زبان کودکان، افزایش دهد. توجه داشته باشید که هر کدام از مراکز آموزشی، با توجه به سیستمی که دارند، این آزمون‌ها را به‌صورت متفاوت برگزار می‌کنند. به‌عنوان مثال، ممکن است در برخی مراکز، این تست‌ها به‌صورت کتبی و چهار گزینه‌ای باشد. این در حالی است که در برخی دیگر از مراکز، این آزمون‌ها به‌صورت شفاهی برگزار می‌شوند. 

از دیگر ویژگی‌های این امتحانات، برگزاری آن‌ها بر اساس سرگرمی است. از آنجایی که کودکان نیاز به بازی و سرگرمی دارند، آموزش آن‌ها به این سبک می‌تواند نتیجه‌ای عالی داشته و استرس آزمون را کاهش دهد. ازاین‌رو در مراکز معتبر آموزش زبان، این آزمون‌ها در قالب یک سرگرمی برگزار خواهد شد.

مرکز آموزشی سفیر گفتمان به‌منظور برگزاری آزمون تعیین سطح برای کودکان، این امتحانات را به‌صورت شفاهی برگزار می‌کند. کارشناسان این مرکز با تمامی استانداردها و اصول این آزمون‌ها آشنایی دارند و با توجه به سن کودک و پایه آموزش وی، سؤالاتی در مورد زبان خارجی از آن‌ها می‌پرسند. در نهایت نیز با ارائه نتیجه تعیین سطح، تعیین می‌شود که کودک شما باید در چه دوره‌ای وارد آموزش شود.

از دیگر ویژگی‌های این آزمون، حضور والدین در کنار بچه‌ها و اساتید آموزش زبان برای ارائه راهنمایی‌های لازم است.

انواع آزمون‌های تعیین سطح زبان آنلاین برای کودکان

با توجه به گفته‌های بالا می‌توان گفت کودکانی که قصد شروع یادگیری زبان را دارند بهتر است در این آزمون‌ها شرکت کرده و سطح آشنایی خود با این زبان را بسنجند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات مراکز آموزشی مختلف، به‌صورت آنلاین و یا حضوری در این تست‌ها شرکت کنید.

اما سؤالی که در این مورد برای والدین پیش می‌آید این است که تعیین سطح آنلاین بهتر است یا حضوری؟ یا این که اصلاً چند نوع آزمون تعیین سطح داریم؟

در پاسخ به این سؤال باید به این نکته اشاره کنیم که این موارد با توجه به سن کودک شما تعیین خواهد شد. به‌عنوان مثال، آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 7 تا 12 سال در قالب سرگرمی و همراه با موسیقی بوده.

این در حالی است که به‌دلیل درک بالاتر کودکان دبستانی، آموزش آن‌ها با تکیه بر درک مفاهیم و خلاقیت صورت می‌گیرد. 

این امر در مورد آزمون‌های تعیین سطح نیز صدق می‌کند. به این صورت که برای کودکان کم سن، سؤالات در قالب سرگرمی و به‌صورت شفاهی خواهد بود. ازاین‌رو کودکان دچار استرس نشده و هر آنچه در مورد سؤالات می‌دانند بیان می‌کنند؛ اما برای کودکان دبستانی که با نوشتن و خواندن، آشنایی بیشتری دارند ممکن است آزمون‌ها به‌صورت کتبی برگزار شده و سؤالات دارای پیچیدگی نسبتاً بالاتری باشند.

به‌صورت کلی، در مورد انواع این آزمون‌ها می‌توان گفت این تست‌ها در قالب تعیین سطح آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند و می‌توان آن را با کمک کارتون، بازی، رقص و به‌صورت سؤالات کتبی و شفاهی برگزار نمود.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

معرفی منابع آزمون تعیین سطح زبان برای کودکان

آزمون‌ تعیین سطح بر اساس سن کودکان ممکن است شامل 20 سؤال باشد. تمامی این سؤالات به‌صورت کارشناسی شده بوده و به هیچ عنوان سبب بی‌حوصلگی و استرس گرفتن کودکان نمی‌شود؛ اما اگر به دنبال منابعی برای بررسی بیشتر این آزمون‌ها هستید باید به این موضوع اشاره کنیم که منبع این تست‌ها، همان آموزش‌هایی است که در کلاس زبان آنلاین و یا حضوری دیده‌اند و هیچ مطلبی خارج از این آموزش‌ها از کودکان پرسیده نمی‌شود؛ بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

در مؤسسه آموزش زبان انگلیسی gosafir، امتحانات تعیین سطح به‌صورت شفاهی برگزار خواهد شد. این آزمون‌ها کاملاً با استانداردهای جهانی آموزش، هم‌خوانی داشته و کودک شما را یاری خواهد کرد تا آموزه‌های خود را مورد سنجش قرار دهد. از آنجایی که این تست‌ها زیر نظر افراد خبره برگزار می‌شود کودکان می‌توانند در کلاس‌های آموزشی مناسبی حضور پیدا کرده و آموزش‌های لازم را دریافت کنند. به این ترتیب سطح کودکان در هر دوره آموزشی با هم متناسب خواهد بود و این امر باعث تضعیف اعتمادبه‌نفس برخی از کودکان نخواهد شد.

سؤالات متداول در تعیین سطح زبان کودکان کدامند؟

سؤالی که باعث شده تا ذهن برخی کودکان و والدین آنها درگیر شود، این است که سؤالات تعیین سطح کودکان شامل چه نوع سؤالاتی خواهد بود؟

در پاسخ باید به این موضوع اشاره کنیم که در این آزمون‌ها با توجه به سن کودکان و آموزش‌های ارائه شده در کلاس‌های آموزش زبان کودکان، سؤالاتی در مورد معرفی خود، علاقه‌مندی‌ها، اهداف کودکان در آینده، کارهای روزانه، اعضای خانواده و ... پرسیده می‌شود.

نتیجه‌گیری

موسسه زبان سفیر با توجه به رسالتی که در حوزه آموزش زبان خارجه به کودکان و بزرگسالان دارد، کلاس‌های آموزشی خود را به‌صورت هایبرید، شامل کلاس‌های حضوری به‌همراه آموزش‌های آنلاین برگزار می‌کند.

این مرکز آموزشی دارای کادری متشکل از بیش از 2000 استاد خارجی و 500 مدیر و مسئول فنی است. ازاین‌رو تمامی کلاس‌های آموزشی و آزمون‌ها در این مرکز با پشتیبانی از استانداردهای بین‌المللی برگزار می‌شود. به همین جهت نیز این مرکز موفق به کسب افتخاراتی چون گواهی‌نامه استاندارد جهانی ایزو ۹۰۰۱ در مدیریت کیفیت، کسب نمایندگی تربیت مدرسین بین‌المللی زبان از دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج و ایزو ۱۰۰۰۲ در مدیریت شکایات مشتریان شده است.

مؤسسه آموزش زبان سفیر با استفاده از تجربه و مهارت کارشناسان خود، اقدام به برگزاری آزمون تعیین سطح آنلاین و به‌صورت شفاهی کرده و پس از اعلام نتایج این آزمون، افراد را در دوره‌های مختلف آموزشی ثبت‌نام می‌کند. آموزش‌های این مؤسسه با توجه به سن متقاضیان و به صورت کاملاً حرفه‌ای ارائه می‌شود.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها