`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ثبت برند لاتین در تبریز

هر برند تجاری که از کلمه یا حروف انگلیسی، عربی و ترکی و... استفاده شده اصطلاحا برند لاتین شناخته میشود و مشمول قوانین ثبت برند لاتین خواهد بود.به این معنی که درعنوان یا تصویرلوگو غیر از زبان فارسی (لاتین) چه از حروف لاتین و چه از واژگان اصلی لاتین و چه عبارت ها و حتی علائم دو حرفی لاتین بکار برده شود آن برند از قوانین ثبت برند لاتین تبعیت میکند.

مثلا کلمه کیمیا ریشه ی فارسی دارد اگر نام برند را فقط با حروف انگلیسی KIMYA درخواست ثبت کنند، قوانین ثبت برند لاتین اجرا خواهد شد. البته با رعایت یک سوم اندازه نوشته کلمه لاتین نسبت به اندازه عنوان فارسی آن هر دو در یک لوگو قابل ثبت است و نیازی به کارت بازرگانی جهت ثبت برند لاتین ندارد.

یا مثلا کلمه مرسی با حروف فارسی نوشته شده است و نیز در زبان فارسی وارد شده و در کتب و گفتارعامیانه نیز بسیار استفاده میشود چون ریشه ی فرانسوی دارد لذا درخواست ثبت به این واژه، تابع قوانین ثبت برند لاتین میباشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن واژگان و اصطلاحات خارجی مخصوصا زبان انگلیسی و فرانسه به واژگان زبان فارسی و درهم آمیختن این دو زبان ها باهم باعث شده صاحبان کسب و کار به ثبت این نوع برند روی بیاورند و همچنین هدف اصلی طراحی و ثبت برند لاتین واردات و صادرات بوده و ورود به بازارهای دیگر کشور ها میباشد.

اکثر تولیدکنندگان و واحدهای بازرگانی متقاضی ثبت برند لاتین هستند که نیاز به دانش تخصصی ثبت دارد، ثبت تندیس بیش از هزار برند فارسی، ترکی و لاتین با سابقه ترین واحد ثبتی در تبریز بوده و در امور ثبتی با برندهای مشهور همکاری می کند و با مشاوره تخصصی، برند تجاری لاتین را در کمترین زمان به ثبت می رساند.

 

شرایط ثبت برند لاتین در تبریز

برند لاتین در داخل ایران و سایر کشورهایی که در آن کشور فعالیت تجاری انجام خواهد شد، قابل ثبت است و با توجه به شیوه نامه ها و قوانین مرتبط و تهیه مدارک لازم جهت تایید سازمان های مربوطه، درخواست ثبت انجام میشود.

ثبت برند لاتین در ایران

برند لاتین بر اساس قوانین کشور ایران ثبت میشود و غیر از شرایط عمومی در ثبت برند فارسی، شرایط خاص ثبت برند لاتین نیز مورد بررسی قرار گرفته و مراحل ثبت طی میشود.بررسی تخصصی برند لاتین عمیق تر و دقیق تر است و مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

ثبت برند لاتین در دیگر کشورها

ثبت برند لاتین در کلیه کشورهایی که عضو کنوانسیون مادرید هستند قابل انجام است چراکه قوانین بین المللی مادرید در ثبت برند باید رعایت شده و تشابه اسمی و عنوانی و دیگر قوانین بین المللی مورد بررسی میباشد البته ثبت برند مادرید به این معنی نیست که یک عنوان تجاری وقتی مورد تایید مادرید قرار گرفت میتواند در بازار تمام کشورها تبلیغ و یا صاردرات انجام دهد، در واقع تقاضای ثبت برند لاتین در هر کشوری که متقاضی میخواهد ثبت شود با تایید مادرید انجام میشود و سازمان ثبت برند در کشورهای مختلف تابع قوانین آن کشور بوده و رد یا تایید بعد از مادرید به قوانین آن کشور بستگی دارد.

بدون اطلاع از شرایط و قوانین، ثبت برند لاتین دشوار است و بهتر است متقاضی قبل از ثبت، استعلام برند را از ثبت تندیس درخواست نماید تا مراحل ثبتی بدون اتلاف وقت و زیر نظر کارشناسان متخصص اظهارنامه تکمیل و ارائه گردد.

ثبت برند در تبریز

استعلام برند لاتین در تبریز

معمولا متقاضی ثبت برند لاتین بدون اطلاع از شرایط و مراحل ثبت برند، به سازمان اظهارنامه ارائه میدهد و سازمان ثبت آن را بلا توجه به نواقص پرونده اظهارنامه را رد میکند و چندین بار این عدم تایید برای برند لاتین صورت میگیرد که برای صاحب کسب و کار خسته کننده میباشد لذا ثبت تندیس از طریق سامانه استعلام آنلاین برند متقاضی را راهنمایی میکند.

ثبت تندیس اولین بار در شمالغرب کشور سامانه استعلام آنلاین امور ثبتی راه اندازی نموده است و متقاضیان قبل از ثبت برند با مراجعه به آدرس سایت sabtir.com  برند مورد نظرشان را استعلام می نمایند و از مشاوره کارشناسان ثبت تندیس استفاده کنند.

ثبت تندیس برای متقاضیان ثبت برند که فرم استعلام برند (فارسی و لاتین) را از سایت ثبت تندیس ارسال کرده اند، مشاوره رایگان ارائه می دهد و کارشناسان ثبت با متقاضی تماس گرفته و توضیحات لازم را از طریق واتساپ و یا بصورت تلفنی ارائه می نمایند و بعداز مشاوره اولیه در ارتباط با ثبت برند مراحل اداری را پیگیری می کند و همچنین متقاضیان میتوانند از پیشنهادات تخصصی برای ثبت علامت تجاری فارسی و لاتین از طرف کارشناسان ثبت تندیس استفاده کنند.

مراحل ثبت برند لاتین در تبریز

 • تکمیل فرم ثبت برند
 • تحویل مدارک شناسایی و مدارک مربوط به ثبت برند لاتین
 • پرداخت هزینه های اظهارنامه
 • بررسی اولیه مدارک و نام برند درخواستی
 • تایید کارشاسان و پرداخت آگهی روزنامه اول و دوم
 • ثبت نهایی و ارائه گواهی ثبتی

** قبل از ثبت برند لاتین توصیه میشود با استعلام برند از رد درخواست توسط اداره مالکیت معنوی و پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری نمایید، ثبت تندیس شما را در ثبت برند لاتین در تبریز راهنمایی می نماید.

 

مدارک ثبت برند لاتین

ثبت برند لاتین هم بنام اشخاص میتواند باشد و هم بنام شحص حقوقی یعنی شرکت ها که خدمات ثبت برند لاتین به صورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین) در ثبت تندیس ارائه می شود و متقاضیان ثبت برند لاتین میتوانند از کارشناسان ثبت تندیس مشاوره دریافت کنند.

مدارک ثبت برند لاین برای شخص حقیقی (افراد) :

 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کارت بازرگانی یا کارت عضویت بازرگانی
 • مجوز فعالیت (که می‌تواند جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و یا هر نوع گواهی فعالیت از نهادهای قانونی باشد.)
 • تکمیل اظهارنامه ثبت برند لاتین
 • نمونه علامت تجاری لاتین

مدارک ثبت برند لاین برای شخص حقوقی (شرکت ها) :

 • کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل یا یکی از صاحبان امضا
 • روزنامه تاسیس
 • آخرین تغییرات هیئت مدیره
 • کارت بازرگانی یا کارت عضویت بازرگانی
 • مجوز فعالیت (می‌تواند جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و یا هر نوع گواهی فعالیت از طرف نهادهای قانونی باشد.)
 • تکمیل اظهارنامه ثبت برند لاتین
 • نمونه لوگو لاتین

ثبت تندیس طی 10 سال فعالیت در زمینه ثبت برند بهترین مرکز ثبت برند در تبریز است که بصورت تخصصی و با رعایت قوانین اداره کل ثبت مالکیت معنوی امور ثبت برند را انجام می دهد و مشاور شما عزیزان جهت خدمات ثبت برند می باشد.

ثبت برند انگلیسی در تبریز

ثبت تندیس مفتخر است با صنایع و شرکتهای تولیدی و بازرگانی تبریز و سایر شهرهای ایران همکاری نماید برای استعلام و مشاوره ثبت برند لاتین با شماره زیر تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام ارسال فرمایید.

تلفن تماس ثبت تندیس 04134797600

شماره واتساپ ثبت تندیس  09146552713

جهت مراجعه حضوری به آدرس زیر توجه نمایید

تبریز - چهارراه لاله به طرف چهارراه ابوریحان – خیابان ملت (تاکسیرانی) – جنب بانک شهر – ثبت شرکت تندیس.

پیج اینستاگرام ثبت تندیس

https://www.instagram.com/tandis_sabt

 

ثبت تندیس امکان استعلام آنلاین را در سایت خود فراهم کرده تا متقاضیا به صورت اینترنتی استعلام ثبت برند را درخواست نمایند و درخواست و مدارک شما توسط کارشناسان متخصص ثبت برند بررسی شده تا کم و کاستی یا اشتباهی نداشته باشد، و مرحل ثبت برند لاتین سریعا طی گردد.

استعلام برند لاتین در تبریز

 جهت استعلام و ثبت برند لاتین از سایت ثبت تندیس به لینک ثبت برند فوری کلیک نمایید.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها