`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

نکاتی که قبل از خرید CRM باید بدانید

تمامی کسب و کارها علاقه دارند تا بهره وری خود را افزایش داده و تعداد فعالیت‌هایی که باید به صورت دستی انجام شوند را به حداقل برسانند. یکی از بهترین راه‌های رسیدن به این اهداف استفاده از نرم افزار CRM است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری انواع گوناگونی دارد و اگر قصد خرید نرم افزار CRM را دارید باید اول حتما مطمئن شوید که نرم افزاری که انتخاب می کنید برای پیشبرد اهداف تجاری شما مناسب است. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که قبل از خرید نرم افزار سی آر ام باید حتما از آنها مطلع باشید.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و افزایش بهره وری

بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری قادر است میزان فروش را تا 29% و دقت در پیش بینی فروش را تا 42% افزایش دهد. اما با خرید نرم افزار CRM مناسب دقیقا چه مشکلاتی را در کسب و کار خود برطرف خواهید کرد؟ نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شما در صرفه جویی در زمان کمک خواهد کرد. به عنوان مثال مطالعات نشان می‌دهند که 64% از کارشناسان فروش روزانه بیش از 30 دقیقه از زمان ارزشمند خود را صرف وارد کردن اطلاعات مربوط به سرنخ‌های فروش به صورت دستی می‌کنند.

با خرید نرم افزارCRM ، می‌توانید از این نرم افزار برای انجام این فعالیت استفاده کنید و در نتیجه در زمان صرفه جویی کرده و بهره وری کسب و کارتان را افزایش دهید.

آیا تیم‌های فروش و بازاریابی شما با هماهنگی کامل و به صورت کاملا یکپارچه فعالیت می‌کنند؟ با استفاده از نرم افزار CRM، کلیه اطلاعات مربوط به سرنخ‌ها به صورت خودکار به روز رسانی شده و در اختیار تمامی بخش‌های کسب و کار شما قرار می‌گیرند و به این ترتیب تیم‌های بازاریابی و فروش دیگر نیازی ندارند وقت خود را برای تماس با یکدیگر و دریافت اطلاعات یکپارچه و به روز رساتی شده تلف کنند.

بررسی هزینه کلی نرم افزار سی ار ام 

اگر قصد خرید نرم افزار CRM را دارید، طبیعتا باید از هزینه آن برای کسب و کارتان مطلع باشید. البته هزینه خرید نرم افزار CRM به امکاناتی که شما از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری انتظار دارید بستگی دارد. آیا تنها به برخی از خدمات نرم افزار نیاز دارید یا هدف شما تهیه یک پکیج جامع و کامل است؟

خرید نرم افزار CRM جامع طبیعتا هزینه بیشتری خواهد داشت اما از طرفی سود حاصله از استفاده از آن هم برای کسب و کار شما بالاتر خواهد بود. اما اگر تیم شما تنها به برخی از خدمات نرم افزار مدیرت ارتباط با مشتری نیاز دارد، با خرید نرم افزار CRM جامع در واقع پول خود را هدر داده اید.

 

پیاده سازی نرم افزار CRM

در اکثر موارد شکست پروژه استفاده از نرم افزار CRM ، به دلیل این است که کاربران برای استفاده از این نرم افزار مقاومت نشان می‌دهند. درست است که خرید نرم افزار CRM برای کسب و کار شما منافع بسیاری خواهد داشت اما این به شرطی است که کارکنان خود را ملزم به استفاده از این نرم افزار کنید.

افراد به طور معمول در برابر تغییر مقاومت می‌کنند، پس قبل از پیاده سازی نرم افزار CRM حتما با کارکنان درباره دلیل ضرورت ایجاد این تغییر و مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری صحبت کنید. در عین حال به خاطر داشته باشید که خرید نرم افزار CRM یک تصمیم بسیار مهم است که باید آمادگی کافی برای اجرایی کردن آن را داشته باشید. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مانند داناپرداز آمادگی لازم برای آموزش استفاده از نرم افزار CRM خود به کاربران را دارند و با برگزاری سمینارها و جلسات آموزشی متعدد تلاش می‌کنند تا رسالت خود را در این زمینه انجام دهند.

 

یکپارچگی نرم افزار CRM با سایر نرم افزارها

یکی از مهم ترین مسائلی که باید قبل از خرید نرم افزار CRM به آن توجه کنید این است که آیا نرم افزار CRM  انتخابی شما با سایر نرم افزارهای مورد استفاده در شرکت شما همخوانی دارد یا خیر.

تصور کنید که شما از یک برنامه خاص برای انجام فعالیت‌های ایمیل مارکتینگ خود استفاده می‌کنید. شما برای استفاده از این پلتفرم خاص هزینه پرداخت کرده اید و از کارکرد آن هم رضایت دارید. آیا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شما قابلیت یکپارچه شدن با این پلتفرم را دارد یا با خرید نرم افزار CRM در واقع مشکلی به مشکلات تجارت خود اضافه کرده اید؟ بهترین نرم افزار CRM میتواند با استفاده از API به صورت یکپارچه با سایر نرم افزارهای مورد استفاده در کسب و کار شما هماهنگ شود.

 

سهولت گزارش گیری

یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که لازم است قبل از خرید نرم افزار CRM به آن توجه کنید، قابلیت‌های گزارش‌دهی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است. یک نرم افزار CRM مناسب برای کسب و کار شما باید قادر باشد بر اساس شاخص‌هایی که برای کسب و کار شما اهمیت دارند، به شما گزارش‌های دقیق و کاربردی ارائه دهد. به عنوان مثال با استفاده از نرم افزار دانا CRM شما قادر خواهید بود در مورد جزئیات فرایند فروش و همچنین کارکرد و میزان بهره وری کارشناسان فروش، در زمان واقعی گزارشات دقیق و تصویری دریافت کنید.

 

نرم افزار CRM چطور میتواند فروش شما را متحول کند؟

 

همونطور که اشاره شد یک سیستم CRM که به شکل مناسبی پیاده سازی شده باشد، میتواند ابزاری فوق العاده مفید برای افزایش قابل توجه فروش شما به حساب بیاید.

 این نرم افزار تمامی تعاملات و ارتباطات نماینده های فروش با مشتریان فعلی و بالقوه را ردیابی و مدیریت می کند. این ابزار همچنین فرصت های فروشی که ممکن است نیاز به پیگیری و تقویت داشته باشند را مشخص می کند.

نرم افزار CRM چه مزایایی برای کارشناسان فروش دارد؟

1-سهولت مدیریت سرنخ برای کارشناسان فروش

کارشناسان فروش می توانند به صورت خودکار سرنخ ها را از منابع مختلف ثبت و آنها را با توجه به خصوصیات دموگرافی، رفتار خرید، سلایق و ترجیحات مشتری بالقوه بخش بندی کنند. این کار به راحتی در ماژول سرنخ نرم افزار  CRM  دانا قابل انجام است. کارشناسان فروش میتوانند با دریافت بینش لازم از بخش بازاریابی، فرایند فروش را با ارائه بهترین پاسخ به هر کدام از سرنخ ها، بهبود بخشند.

 

2-مدیریت فعالیت های زمان بندی شده و یا انجام شده

مدیریت فعالیت میتواند زندگی کارشناسان فروش را ساده تر می کند! این ابزار سوابق فعالیت های انجام شده یا زمان بندی شده یک کارشناس فروش را ثبت می کند. این قابلیت در نرم افزارهای CRM شانسِ از دست رفتنِ یک فرصت را کاهش می دهد.

این ویژگی امکان پیگیری آسان تر جلسات، تماس ها، وظایف و هر فعالیت زمان بندی شده دیگری را در دسترس قرار می دهد. علاوه بر این، نرم افزار CRM برای کارشناسان فروش قابلیت یکپارچه سازی با تلفن و سایر پیام رسان ها را ارائه میدهد، و کارشناسان میتوانند به راحتی با مشتریان خود تماس بگیرند و خدمات بهتری را ارائه دهند.

 

crm software

3-امکان دسترسی کارشناسان فروش به اطلاعات متمرکز مشتریان

قبل از هر تماس مربوط به فروش، کارشناس فروش باید تمامی اطلاعات مرتبط با مشتری را در اختیار داشته باشند. کارشناسان فروش باید بدانند مشتری چه سلایق و ترجیحاتی دارد و با توجه به تماس های قبلی، نسبت به چه محصولاتی تمایل دارد. این موضوع می تواند زمان تماس را به صورت موثر کاهش دهد و به کارشناس اجازه دهد با مشتری به شکل شخصی سازی شده تعامل داشته باشد.

 

4-مدیریت کارآمد پایپ لاین فروش

پایپ لاین فروش میتواند پتانسیل فروش به مشتریان بالقوه را بهبود می بخشد. این ویژگی همچنین به کارشناسان فروش کمک می کند تا حرکت رو به جلوی سرنخ های فروش از یک مرحله به مرحله بعدی را به شکل بهتری انجام دهد و در صورت نزدیک شدن به مرحله بستن فروش، از آن مطلع شوند.

وقتی اطلاعات به شکل ساده ای مانند نمودارها نمایش داده شود، مدیران فروش می توانند میزان فروش و پتانسیل بسته شدن فرصت های فروش را اندازه گیری کنند و ببینند آیا کارشناسان فروششان به تارگت های روزانه، هفتگی یا ماهیانه دست یافته اند یا خیر.

crm software 2

5-یکپارچگی بین فروش و بازاریابی

یک مشتری به دنبال کیفیت عالی است. برای ایجاد روابطی با کیفیت با مشتری، هر دو بخش فروش و بازاریابی باید با یک هارمونی مشخص کار کنند. ویژگی های اتوماسیون بازاریابی در CRM به تیم بازاریابی اجازه می دهد تا سرنخ ها را بدون هرگونه تلاش اضافی، به تیم فروش انتقال دهد. تیم فروش سپس با انجام فعالیت های مناسب، تلاش می کند این سرنخ ها به فروش منتهی شوند.

 

6-ارائه گزارش های جامع در نرم افزار سی آر ام

گزارش هایی که در نرم افزار CRM ساخته می شوند به کارشناسان و مدیران فروش دیدی یکپارچه از اطلاعات فروش مهم شامل تارگت های تعیین شده و اطلاعات ارزیابی عملکرد را ارائه می دهند. با استفاده از یک داشبورد شخصی سازی شده، کارشناسان فروش به راحتی می توانند پیشرفت خود را ردیابی کنند. نرم افزار CRM راهکاری آسان را در اختیار کارشناسان فروش قرار می دهد تا عملکرد خود را ارزیابی و برای پیشرفت بیشتر، تلاش کنند.

 

نشانه هایی که کسب و کار شما به CRM نیاز دارد:

 

راندمان یا بازدهی پایین

فرآیندهای دستی، زمان قابل توجهی را هدر می دهند. راه های بهتری هم برای انجام کارها وجود دارد. یک نرم افزار CRM قادر است با خودکار کردن ورود داده ها و کارهای تکراری و با ذخیره کردن ارتباطات تیمی مرتبط با حساب در یک رابط مشترک و واحد (و نه زنجیره های ایمیل گیج گننده) جایگزین فرآیندهای دستی شود.

استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نه تنها منجر به بهبود کارایی می شود، بلکه می تواند موفقیت فروش را نیز به میزان 41% درآمد بیشتر به ازای هر کارشناس فروش بهبود بخشد.

 

همکاری ضعیف بین بخش های مختلف

گاهی اوقات دپارتمان‌ها انقدر غرق در کارهای روزمره خودشان می‌شوند که از عملکرد سایر بخش‌ها و تأثیر بخش های مختلف بر یکدیگر بی اطلاع می مانند. در چنین شرایطی در حالی که مشتریان یا مشتریان بالقوه در حال تعامل با کسب و کار شما هستند، ممکن است متوجه شوند که به اصطلاح به این طرف و آن طرف پاس داده می شوند و اطلاعات نادرست به آنها داده می شود زیرا هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که چگونه باید نیازهای آنها را برطرف کند.

یک نرم افزار CRM به هر کسی در سازمان این امکان را می دهد که چرخه حیات و سابقه مکالمات هر مشتری یا سرنخ را ببیند و دقیقا بداند که چگونه باید نیازهای آنها را برطرف کند. این دید اغلب از طریق ویژگی های مختلف نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مانند داشبورد تیمی و قابلیت به اشتراک گذاری فایل انجام می شود.

 

رضایت مشتری پایین

با خرید نرم افزار  CRM، می توانید رویکردی هدفمند برای مدیریت تجربه مشتری داشته باشید. به عنوان مثال، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری دانا به شما این امکان را می دهد مشتریانی که ارتباط از طریق موبایل و شبکه های اجتماعی را به ایمیل یا تلفن ثابت ترجیح می دهند، در یک گروه جداگانه طبقه بندی کرده و برای برقراری ارتباط با آنها از شیوه های موثر استفاده کنید.

 

فرصت های فروش از دست رفته

اگر به صورت دستی سرنخ های فروش خود را ردیابی می کنید، ممکن است فرآیند روشنی برای پرورش آنها نداشته باشید و در نهایت فرصت های فروش را از دست بدهید. یک نرم افزار CRM می تواند از طریق قوانین اتوماسیون به کارشناسان فروش زمان پیگیری سرنخ را یادآوری کرده یا اطلاع دهد. همچنین به دلیل در اختیار داشتن اطلاعات ذخیره شده و سوابق ارتباطی، می‌توانید به‌طور یکپارچه، برنامه‌های پرورش سرنخ را از همان جایی که متوقف شده اند، ادامه داده و به این ترتیب به رابطه‌ای که قبلاً ایجاد کرده‌اید، ارزش بیافزایید.

معرفی نرم افزار CRM دانا

crm (3)

نرم افزار CRM دانا تمامی امکانات مورد نیاز برای فرایندهای مدیریت فروش و خدمات مشتریان را در اختیار شما قرار می دهد. برخی از امکانات اصلی نرم افزار CRM دانا عبارتند از:

  •        مدیریت عملیات فروش
  •       بانک اطلاعات مشتریان
  •       اتوماسیون فرایندها
  •       خدمات مشتریان
  •       امکانات سفارشی سازی
  •       امکانات توسعه و یکپارچگی
  •       امکانات تحلیل اطلاعات و گزارش گیری
  •       امکانات امنیتی

 نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری دانا کل چرخه فروش، شامل بازاریابی، فروش و خدمات مشتریان را به صورت یکپارچه مدیریت می کند. به این ترتیب با اتوماسیون فرایندهای زمان گیر، کارشناسان فروش به سرنخ های با کیفیت و ارزیابی شده دسترسی پیدا می کنند.

دسترسی به چنین اطلاعاتی به همراه ابزارهای زمانبندی و ارسال نرم افزار، امکان فراهم کردن خدمات شخصی سازی شده را برای مشتریان فعلی و بالقوه کسب و کارها، فراهم می کند. با بالا رفتن میزان رضایت مشتریان از کسب و کار شما، افزایش فروش و درآمد تنها نتیجه ممکن خواهد بود. شما همین حالا میتوانید، حساب ۱۴ روزه رایگان CRM دانا را ثبت نام و استفاده کنید.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها