`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

آموزش بورس در مجتمع فنی تهران

در خصوص دوره آموزش بورس اولین سوالی که مطرح می شود این است که چرا آموزش بورس انقدر مهم است؟

در خصوص دوره آموزش بورس اولین سوالی که مطرح می شود این است که چرا آموزش بورس انقدر مهم است؟ و آیا در کنار بازارهای دیگری که برای سرمایه گذاری وجود دارد، مانند طلا یا دلار می توان گفت بورس مزیت های بسیار بیشتری نسبت به سایر بازارها دارد، برای مثال سرعت نقد شوندگی آن ، یا از آن جهت که نیاز به حمل فیزیکی ندارد، و در نتیجه امنیت آن بالاتر است. علاوه بر این موارد اگر پروژه ها به خوبی مطالعه شود، و از نظر فاندامنتالی بررسی شود، ممکن است سودهای چندین برابری بدهد، که بسیار بالاتر از سودهای بازارهای طلا و غیره باشد.

از رویکردی دیگر، با توجه به شرایط تورمی  کشور، سرمایه گذاری در بورس، موجب حفظ ارزش پول و هم چنین، سود دهی بیشتر خواهد شد، که در این مقاله سعی می کنیم مختصری از این آموزش ها را ارائه دهیم.

تاثیر آموزش بورس در سود دهی بیشتر

کار کردن در بورس یک مهارت است و حتما قبل از ورود به این بازار باید با بخش های مختلف این بازار آشنا شد، این بازار نیز ریسک های خود را دارد و اگر آموزش های لازم را در خصوص بخش های مختلف آن نبینیم ممکن است متضرر شویم، پس باید اطلاعات کافی در خصوص انواع سبدها، اهرم ها و سهام های مختلف بدست آورد و با تحلیل بازار و شرایط و چارت دست به خرید، فروش یا نگهداری بلند مدت سبد زد.

فرابورس چیست؟

این شرکت که در سال 88 جهت مدیریت و هماهنگی بازار خارج از بورس، به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، و برای تسهیل بخشی از بازار سرمایه است که شرایط ورود به بورس اوراق بهادار را ندارند. در این شرکت پذیرش شرکت های سهامی راحت تر، و معامله نیز آسان تر می باشد. در بازارهای این شرکت، صندوق سرمایه گذاری، زمین، ساختمان، استاندارد اوراق، صندوق های جسورانه، سرمایه گذاری قابل معامله، تامین مالی واجد شرایط خاص، اسنادخزانه و اوراق تسهیلات مسکن، مورد معامله قرار می گیرند. در فرابورس امکان کرادفاندینگ نیز فراهم شده است.

بورس کالا چیست؟

در این بورس انواع محصولات صنعتی و معدنی و نفت و پتروشیمی و کشاورزی در قالب انواع معاملات صورت می پذیرد. سکه طلا، زعفران، زیره، برنج، پسته، کشمش و غیره از جمله پر طرفدارترین محصولات در این بورس می باشند.

بورس انرژی چیست؟

این شرکت یک شرکت سهامی عام می باشد، که بستری برای انجام معاملات حامل های انرژی مانند، نفت، گاز، برق و غیره.

این بازار دارای چهار بازار فیزیکی، مشتقه، فرعی و سایر اوراق بهادار است که قابل معامله بوده و شامل سه تابلوی برق، نفت و گاز و تابلوی سایر حامل های انرژی می باشد. 

آموزش بورس در مجتمع فنی تهران

آشنایی با اصطلاحات بورسی

بازار بورس در نگاه اول بازار ساده ای به نظر می رسد، اما این بازار اصطلاحات فراوانی دارد، که باید با تمام اصطلاحات و فنون این بازار قبل از ورود به آن آشنا باشیم، تا از این بازار نهایت استفاده را ببریم وگرنه متضرر خواهیم شد، این اصطلاحات عبارتند از، سهم، بازار خرسی، بازار گاوی، برک اوت، پولبک و بسیاری اصطلاحات دیگر که شما در دوره آموزش بورس مجتمع فنی تهران با انواع این اصطلاحات و فنون مختلف تحلیل و معامله آشنا خواهید شد.

آموزش تحلیل بورسی

پیش از ورود به بورس و انجام معاملات در بورس باید حتما، اطلاعات بسیاری را از سیاست های پولی و مالی استخراج کنیم، سیاست های اقتصاد کلان در سطح بین الملل و ایران تاثیر بسزایی در قیمت انواع سهام می گذارد، پس با مطالعه این اطلاعات و استخراج اطلاعات و با یادگرفتن، انواع تحلیل های تکنیکال و اندیکاتورها و شناسایی خطوط روند و توجه به حمایت ها و مقاومت ها تصمیماتی گرفت که منجر به سود گردد. ممکن است برخی معاملات با ضرر همراه شود، اما بالای هفتاد درصد معاملات، به سوددهی منجر می گردد.

آموزش سبد گردانی

سبد گردان کیست و سبدگردانی چیست؟ سبدگردانی به معنی سپردن تمامی سهام به دست یک شخصیت حقوقی برای معامله است، بدین صورت که سرمایه گذار قراردادی، با آن شخصیت حقوقی می بندد و آن شخصیت به نیابت از فرد دست به خرید و فروش اوراق بهادار می زند.

نحوه بدست آوردن سود تضمینی در بورس

اولین نکته ای که برای فعالیت در بازارهای مالی باید بدانید این است که در بازارهای مالی قطعیت وجود ندارد و مدام پول از جیب افرادی که ناشیانه عمل کنند یا تجربه و صبر کمتری دارند پول به جیب افراد صبور تر و با تجربه تر می رود. به همین دلیل هست که باید گفت در این بازار، سود تضمینی وجود ندارد، ولی اگر دانسته و با صبر و حوصله و تحلیل در این بازار عمل کنید، احتمال سود بردن شما بسیار بالاتر خواهد بود.

شیوه های سرمایه گذاری در بورس

شیوه های مختلفی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد، سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیر مستقیم عبارتند از این روش ها. در روش سرمایه گذاری مستقیم به این ترتیب عمل می کنیم که، از طریق اینترنت به رصد بازار می پردازیم، قیمت سهام را می بینیم تحلیل تکنیکال کرده و به خرید و فروش می پردازیم، این روش در عین این که به سادگی انجام می شود، دانستن نکات و کار با ابزارهای معامله بسیار ضروری است.  در روش غیر مستقیم اما، ما به بررسی وضعیت بازدهی و ریسک صندوق ها و سابقه مدیران آن می پردازمی و سپس اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق ها می کنیم و عملا کاری به وضعیت بازار و چالش های پیش رو نداریم.  نیازی نیست که اخبار را دنبال کنیم و شرایط بازار برای ما مهم باشد، با هزینه بسیار کمی سبد ما مدیریت می شود و ما منتفع می شویم.

دوره آموزش بورس

آموزش سرمایه گذاری در بورس با پول کم

بر خلاف تصور عموم برای سرمایه گذاری در بورس نیاز به پول زیادی نداریم و حتما نباید میلیاردها پول اضافی داشته باشیم،  تا آن را در بورس سرمایه گذاری کنیم، و از این طریق کسب سود کنیم. بلکه با آموزش صحیح سرمایه گذاری در بورس و شرکت در دوره های آموزش بورس، و مدیریت صحیح سرمایه و دارایی حتی در این آشفته بازار سود بدست بیاوریم.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها