`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

10 تا از مهم ترین قطعات کمپرسور هوا که باید بشناسید

قطعات کمپرسور هوا عبارت است از اجزا و قسمت های مختلف در این نوع تجهیزات صنعتی که در کنار همدیگر باعث افزایش راندمان کارکرد می شوند. قطعات و لوازم کمپرسور هوا باید از بهترین مواد اولیه ساخته شده باشند تا دوام و استحکام عالی را فرآهم نمایند.

در حال حاضر انواع کمپرسور در صنایع کوچک و بزرگ بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از این تجهیزات دارای یک سری مشخصات فنی و ویژگی ها هستند و برای اهداف خاصی طراحی شده اند. دو مدل از پرکاربردترین کمپرسور در صنایع که اهمیت زیادی دارند شامل کمپرسور هوای پیستونی و کمپرسور هوای اسکرو می باشند. به همین ترتیب، دانستن اطلاعات لازم درباره مهم ترین قطعات و لوازم کمپرسور بسیار ضروری می باشد.

برای هر کدام از قطعات کمپرسور اسکرو و کمپرسور پیستونی، اسامی متفاوتی تعریف می شود اما در برخی موارد نیز مشابه هستند. به طور کلی طرز کار کمپرسورها بر اساس فشرده سازی هوا و به جریان انداختن آن برای انجام یک سری عملیات است. این تجهیزات در صنایع داروسازی، پتروشیمی، ساختمان، صنایع شیمیایی، مواد غذایی و ... کاربرد دارند. نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو و کمپرسور پیستونی متفاوت است. قطعات این تجهیزات هم بر همین اساس به کار می روند.

از آنجایی که قطعات کمپرسور اسکرو و کمپرسور پیستونی در بسیاری موارد به صورت متحرک هستند، به مرور زمان دچار فرسایش یا استهلاک می شوند؛ همین عامل می تواند راندمان کار آن ها را کاهش دهد. به این ترتیب، با یک بازرسی ساده از کارکرد کمپرسورها به راحتی می توانید نقض یا عیب را به سرعت شناسایی کنید. اگر در اولین فرصت بتوانید مشکلات را برطرف نمایید، بدون شک، طول عمر کمپرسورهای شما افزایش پیدا می کند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با 10 تا از مهم ترین انواع قطعات کمپرسور آشنا سازیم. در ادامه نیز یک مرجع معتبر را برای خرید این قطعات به شما معرفی خواهیم کرد.

آشنایی با 10 تا از مهم ترین قطعات کمپرسور که در صنایع اهمیت دارند

فروش قطعات کمپرسور هوا در اصفهان

1-فیلترهای هوا

یکی از مهم ترین قطعات کمپرسور، فیلتر هوا نام دارد. این قطعه نقش به سزایی در عملکرد این تجهیزات ایفا می کند. همان طور که از نام این قطعه مهم می توان متوجه شد، فیلتر هوا در کمپرسور می تواند از ورود غبار، ذرات معلق و آلودگی ها به داخل سیستم جلوگیری نماید. همچنین فیلتر هوا می تواند صدای کمپرسور در هنگام کار کردن را نیز کاهش دهد.

هر سیال گازی که باید به داخل کمپرسور وارد شود، ابتدا از این فیلترها عبور می کند. جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم کمپرسور باعث افزایش طول عمر سایر قطعات می شود. فراموش نکنید که هنگام سرویس دوره کمپرسور، حتماً به تمیز بودن فیلتر هوا توجه کنید. در صورت کثیفی و آلوده بودن، در اولین فرصت آن را تعویض نمایید.

2-فیلتر روغن

یکی دیگر از مهم ترین قطعات کمپرسور که بر اساس سیالات روغن کار می کنند، فیلتر روغن نام دارد.همانند فیلتر هوا در کمپرسور، فیلتر روغن هم وظیفه دارد که از ورود ذرات معلق و درشت در روغن، هنگام ورود به سیستم کمپرسور جلوگیری نماید. این ذرات می توانند عملکرد تجهیزات را مختل سازند. هنگام بازرسی دوره ای کمپرسورها باید به فیلتر روغن هم توجه کنید.

3-موتور کمپرسور

موتور را می توانیم قلب کمپرسور و یکی از مهم ترین قطعات آن معرفی کنیم. موتور کمپرسور در واقع عامل تأمین نیرو و انرژی برای انجام تمامی عملیات است. هر چه ظرفیت و توان اولیه موتور بیشتر باشد، کمپرسور قوی تر عمل می کند و کارایی را افزایش خواهد داد.

هنگامی که می خواهید یکی از انواع کمپرسور اسکرو و کمپرسور پیستونی را بخرید، حتماً به توان موتور توجه کنید. میزان مصرف برق موتور کمپرسور نیز بسیار اهمیت دارد. از انواع موتور در کمپرسورهای مختلف در صنایع گوناگون استفاده می شود و همه آنها در جایگاه خود بسیار مهم هستند.

4-مخزن کمپرسور

یکی دیگر از مهم ترین قطعات کمپرسور، مخزن آن نام دارد. شاید بپرسید که مخزن در کمپرسور چه کاربردی دارد و چرا مهم است؛ در واقع مخزن کمپرسور، مکانی بر ذخیره هوای فشرده است. به این ترتیب، ظرفیت ها و گنجایش مخازن در کمپرسورهای مختلف با هم فرق دارد. آن دسته از کمپرسورهایی با مخازن بزرگ تر معمولاً در صنایع بزرگ تر به کار می روند.

5- روتور یا چرخنده در کمپرسور اسکرو

یکی از مهم ترین قطعات کمپرسور اسکرو، روتور یا چرخنده است. این نوع کمپرسورها دارای دو قطعه متحرک با ساختار مارپیچی هستند که به صورت دورانی در همدیگر فرو می روند و کار را انجام می دهند. روتورها از موتور کمپرسور، نیرو می گیرند و نقش مهمی در افزایش کارایی این نوع تجهیزات دارند.

6-میکرو تراپ یا تله گیر آب و روغن

از دیگر قطعات کمپرسور که بسیار اهمیت دارند، و می توان گفت در راستای فیلتر روغن و فیلتر هوا مهم هستند، قطعاتی به نام تله گیر آب و روغن می باشند. این اجزا در واقع مانع از ورود ذرات آب و روغن، همراه با هوای خروجی از کمپرسور می شوند. با استفاده از این قطعات، ذرات آب و روغن موجود در هوای فشرده، به داخل مخزن راه پیدا نمی کنند.

7-درایرها

درایر (dryer)، یا به عبارت دیگر، خشک کن ها، از دیگر قطعات مهم در کمپرسورها هستند. درایر، قطعاتی است که دارای مواد جاذب بوده و بخار آب را در هوای فشرده کمپرسور، جذب می کنند. انواع درایر می تواند برای مدل های مختلف کمپرسور به کار روند و به روش های مختلف، بخار آب در هوای فشرده را حذف می کنند. درایر از مهم ترین قطعات کمپرسور اسکرو و پیستونی محسوب می شوند.

8-اتصالات  پیچ و مهره

اهمیت اتصالات و پیچ و مهره ها در انواع کمپرسور، به اندازه سایر قطعات بزرگ تر می باشند. در حقیقت این اتصالات هستند که باعث می شوند سایر قطعات کمپرسور در کنار همدیگر نگهداشته شده و به کار خود ادامه دهند. این اتصالات از مواد اولیه مقاوم، در اکثر موارد از فولاد ضد زنگ، ساخته می شوند و دوام و طول عمر کمپرسور را افزایش می دهند.

9-تجهیزات کنترل فشار هوا

از دیگر قطعات کمپرسور هوا، تجهیزات ابزار دقیق برای کنترل فشار هوای خروجی و ورودی می باشد. اگر نامی از سوپاپ اطمینان کمپرسور شنیدید، به همین ابزارها اشاره دارد. در واقع هر سیالی که به سیستم کمپرسور وارد می شود و یا خارج می شود، باید یک شدت جریان معین داشته باشد؛ بنابراین، سوپاپ ها از مهم ترین قطعات هستند.

10- سنسورهای حرارتی و سنسور فشار

از دیگر قطعات کمپرسور با حساسیت بالا و کارایی بسیار مهم، سنسورها هستند. سنسورهای حرارتی و سنسورهای فشار، هر کدام برای اهداف خاصی در این تجهیزات به کار می روند. سنسور حرارتی برای سنجش دمای هوای فشرده در کمپرسور طراحی شده است. سنسور فشار نیز به این دلیل به کار می رود که باید میزان فشرده سازی هوا را به دقت اندازه بگیرد. اگر حد استاندارد دما یا فشار هوا در خروجی یا ورودی کمپرسور بر هم بخورد، این سنسورها، اپراتور را مطلع می سازند.

خرید انواع قطعات کمپرسور اسکرو و پیستونی، با کیفیت و گارانتی

فروش قطعات کمپرسور در اصفهان

اکنون که دانستید قطعات کمپرسور، هر کدام تا چه اندازه در افزایش راندمان عملیاتی این تجهیزات نقش دارند، دور از انتظار نیست که باید بهترین قطعات را برای سرویس، تعمیرات کمپرسور یا نگهداری آن تأمین کنید. این کار، نه تنها در هزینه های شما صرفه جویی می کند، بلکه کارایی کسب و کار شما را نیز بالاتر می برد.

برای خرید انواع قطعات کمپرسور هوای پیستونی و کمپرسور هوای اسکرو می توانید بر روی تخصص و تجربه شرکت پردیس صنعت حساب کنید. این شرکت، مجموعه برتر در زمینه تأمین قطعات و لوازم کمپرسور در اصفهان می باشد.

برای دریافت قیمت قطعات انواع کمپرسور اسکرو و پیستونی می توانید با کارشناسان فروش تماس بگیرید یا به سایت شرکت به آدرس www.pardis-sanat-ir  مراجعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها