`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

چگونه در ترکیه اقامت بگیریم؟

اگر مایل به زندگی و اقامت در ترکیه و راه اندازی کسب و کار یا خرید ملک هستید، باید برای اخذ مجوز اقامت اقدام کنید. جالب اینجاست که برای اخذ مجوز اقامت در ترکیه، حداقل مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز نیست.

 شما فقط باید ثابت کنید که مالک یک ملک هستید یا کسب و کار دارید و توانایی مالی کافی برای زندگی در کشور را دارید. ما در ادامه، روند اخذ اقامت ترکیه به صورت کوتاه مدت و بلند مدت را توضیح خواهیم داد.

 

روند اخذ اقامت ترکیه

افراد تحت تکفل شما (همسر و فرزندان تحت تکفل) می‌توانند پس از دریافت مجوز اقامت، برای ویزای خانوادگی درخواست دهند. این مجوز حداکثر برای دو سال صادر می‌شود و قابل تمدید است، مشروط بر اینکه هنوز کسب‌وکارس را اداره ‌کنید یا هنوز ملکی داشته باشید، حداقل 184 روز از سال در کشور اقامت داشته‌ باشید، مقیم مالیاتی بوده‌اید و درآمد کافی برای حمایت از خود و خانواده را داشته باشید.

پس از 8 سال اقامت قانونی، می‌توانید برای اجازه اقامت طولانی مدت درخواست دهید که به شما امکان می‌دهد به طور نامحدود در این کشور زندگی کنید. برای واجد شرایط بودن، باید در 3 سال قبل از درخواست هیچ گونه کمک اجتماعی از نهادهای دولتی دریافت نکرده باشید، منابع مالی کافی و پایدار داشته باشید و سابقه کیفری پاک داشته باشید.

976d1bdf-64ce-467d-872b-302acf57ccfe

البته به جای اجازه اقامت طولانی مدت، پس از تنها 5 سال اقامت قانونی با وقفه‌ی کمتر از شش ماه، می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید. شما باید ارتباط خود را با کشور ثابت کنید، به هیچ جرمی محکوم نشده باشید، بیماری جدی نداشته باشید و درآمد کافی برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود داشته باشید. علاوه بر این، برای اثبات توانایی خود در صحبت کردن به زبان ترکی، باید در مصاحبه شرکت کنید تا در نهایت پاسپورت ترکیه را از آن خود کنید.

الزامات مورد نیاز جهت درخواست مجوز اقامت

- اعلامیه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت

- سند رسمی در مورد مالکیت متقاضی بر محل اقامت (در صورت وجود).

- دعوت نامه یا اسنادی از این قبیل توسط شخص یا شرکت‌هایی که باید با آن‌ها تماس گرفته شود (در صورت وجود)

- بیمه درمانی معتبر با سند تسهیل کننده خدمات درمانی در ترکیه در چارچوب قراردادهای تامین اجتماعی دوجانبه یا ارائه‌ی سند صادر شده توسط موسسه تامین اجتماعی یا سندی در مورد درخواست ارائه شده به موسسه تامین اجتماعی که تحت پوشش عمومی قرار می‌گیرد.

ملیت‌های محدود در اخذ اقامت ترکیه

هیچ ملیتی به طور رسمی محدود نیست

تابعیت دوگانه

تابعیت دوگانه در ترکیه به رسمیت شناخته شده است. برای اخذ شهروندی ترکیه ملزم به صرف نظر از ملیت قبلی خود نیستید.

مدارک مورد نیاز

  • اصل و فتوکپی پاسپورت
  • اثبات درآمد
  • چهار عکس در اندازه پاسپورت
  • مدارک خرید ملک (در صورت وجود)
  • دعوت نامه توسط شرکت (در صورت وجود)
  • مدارک بیمه درمانی
  • اصل یا کپی گواهی ازدواج (در صورت وجود)
  • اصل یا کپی گواهی تولد (در صورت وجود)

مالیات در کشور ترکیه

برای اقامت مالیاتی در ترکیه، فرد باید اقامت قانونی خود را در ترکیه داشته باشد یا حداقل 6 ماه در سال در این کشور زندگی کرده باشد. افرادی که بیش از 6 ماه به دلیل ماموریت موقت اقامت داشته باشند، غیر مقیم محسوب می‌شوند.

ساکنان این کشور، مشمول مالیات منبع درامد جهانی هستند، در حالی که افراد غیر مقیم مالیات منبع درآمد خود در ترکیه را پرداخت می‌کنند.

سود سرمایه، مشمول مالیات بر درآمد شخصی است. این امر عواید حاصل از فروش اموال غیرمنقول را که بیش از 5 سال نگهداری می‌شود، حذف نمی‌کند. برخی از سودهای حاصل از فروش سهام و ابزارهای بازار سرمایه ممکن است معاف از مالیات باشند. سود سهام دریافتی از نهادهای محلی معمولاً 50٪ معاف از مالیات است.  شایان ذکر است که در ترکیه مالیات بر ثروت وجود ندارد.

چند کلامی راجع به کشور ترکیه

 جمهوری ترکیه یک کشور بین قاره‌ای است که در تقاطع بین اروپا و آسیا واقع شده است و در سراسر شبه جزیره آناتولی و تراکیا تا منطقه بالکان امتداد دارد. از شمال شرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، از شمال با ایران و آذربایجان، از شمال غربی با بلغارستان و یونان و از غرب با جزایر یونانی دریای اژه همسایه است.

این کشور به دلیل موقعیت استراتژیک خود که بین اروپا و آسیا و همچنین بین سه دریا واقع شده است، چهارراه تاریخی بین فرهنگ‌ها و تمدن‌های شرقی و غربی است. قلمرو آن خانه چندین تمدن بزرگ مانند امپراتوری ایران، یونان باستان، امپراتوری روم، امپراتوری بیزانس و امپراتوری عثمانی و ... بوده است.

80 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند. پایتخت آن آنکارا است، اگرچه پرجمعیت‌ترین شهر و همچنین مرکز مالی، فرهنگی و تجاری آن استانبول است. زبان رسمی آن ترکی و واحد پول رسمی آن لیر ترکیه است. به همین دلیل، امروزه مقصدی بسیار خواستنی و مورد توجه مهاجران است. در ترکیه شما با جامعه‌ای مهاجر دوست، مسلمان و چند فرهنگی روبه‌رو خواهید شد و در آن احساس غربت نخواهید کرد. پس برای داشتن یک زندگی رویایی اخذ اقامت از این کشور، راه عاقلانه‌ای به نظر می‌رسد.

اقامت در ترکیه با آرال گام

8bfb6a8c-3400-4956-b3cf-825c7320957e

همانطور که در این مقاله نیز ذکر کردیم، اخذ اقامت کوتاه یا بلند مدت در ترکیه کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد. فقط باید مراحل را به درستی طی کنید و تمام مدارک را به درستی تهیه کنید. برای اینکار شما می‌توانید از یک موسسه مهاجرتی معتبر، مثل موسسه مهاجرتی آرال گام کمک بگیرید.

آرال گام (www.aralgam.com) سال‌ها در زمینه‌ی انواع مهاجرت (تحصیلی، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، کاری و ...) به ترکیه فعالیت کرده است. تخصص و تمرکز کامل این موسسه، کشور ترکیه است و تمام زیر و بم و اطلاعات لازم جهت مهاجرت، اخذ اقامت کوتاه مدت، اخذ اقامت بلند مدت، اخذ شهروندی و در نهایت، اخذ پاسپورت ترکیه را به دست آورده است. بنابراین، در صورتی که تمایل دارید بی دردسر و به بهترین روش ممکن به کشور ترکیه مهاجرت کنید و در کمترین زمان ممکن مجوز اقامت خود را دریافت کنید، با آرال گام تماس بگیرید. حتی اگر تمایل داشته باشید که به صورت فردی و خودتان جهت اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید، باز هم می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان آرال گام جهت جمع‌آوری صحیح اطلاعات، کمک بگیرید.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها