`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

بهترین رنگ اپوکسی و رنگ پلی اورتان برای دیوار چیست ؟

بطور کلی دو نوع رنگ اپوکسی موجود می باشد، رنگ اپوکسی پلی امین و رنگ اپوکسی پلی امید .هر دو این رنگهای دوجزیی بود و با هاردنر مخصوص به خود سخت میگردند.

بهترین رنگ اپوکسی و رنگ پلی اورتان برای دیوار چیست ؟

به دلیل اینکه رنگ اپوکسی پلی امید نسبت به رنگ اپوکسی پلی امین هنگام استفاده دیر تر خشک میگردد و قابلیت این را دارد که به همراه تینر مخصوص اپوکسی استفاده گردد بهترین انتخاب جهت سطوح دیوار گچی یا سیمانی می باشد ، که این قابلیت برای استفاده از رنگ پلی آمین صدق نمی کند و در ادامه به بررسی رنگ پلی اورتان برای دیوار می پردازیم.

بایستی توجه داشته باشیم قبل از استفاده از رنگ اپوکسی بایستی سطح زیر کار را با پرایمر مخصوص اپوکسی استر کرده و در صورت لزوم از بتونه اپوکسی جهت هموار و صاف کردن سطح استفاده گردد.

رنگهای اپوکسی پلی امید در رنگبندی مختلف در دسترس می باشد و همچنین بصورت مات ، براق و نیمه براق می توان تهیه کرد .

 

بهترین رنگ اپوکسی و رنگ پلی اورتان برای دیوار چیست ؟

نکته قابل ذکر جهت مقایسه این دو سیستم رنگ می توان عنوان کرد این است که هر دو رنگ از لحاظ مقاومت در برابر رطوبت و خش ناپذیری یکسان می باشند ولی رنگ‌ اپوکسی پلی امید بعلت قدرت مانور بیشتر جهت رنگ امیزی و سهولت اجرا بهترین گزینه است .

رنگ اپوکسی پلی امید ضد اسید ، ضد آب و ضد سایش می باشد و مکانیزم سخت شدن آن بصورت مخلوط شدن با هاردنر پلی امید می باشد ، زمان خشک شدن سطحی ۸ ساعت و زمان خشک شدن عمقی آن یک تا هفت روز می باشد .

یکی از مزایای رنگ اپوکسی پلی امید نسبت به رنگ پلی امین این است که رنگهای اپوکسی پلی امید را می‌توان با قلمو و غلطک و پیستوله استفاده کرد ولی رنگ اپوکسی‌پلی امین را به علت غلظت بالا فقط با لیسه شانه ای بایستی استفاده کرد.

این رنگ در رنگ بندی مختلف و طبق رال بین المللی قابل ارایه می باشد .

آیا رنگ اپوکسی را می توان در دیوار داخل ساختمان بکار برد ؟

بله ، رنگهای اپوکسی را می‌توان بر روی تمامی دیوارها مخصوصا دیوار های بتونی بکار برد ، این رنگ بعلت خاصیت ضد آب بودن همچنین برای حمام و سرویس بهداشتی  مناسب می باشد .

آیا رنگ پلی اورتان برای سطح خارجی دیوار مناسب است ؟

بله ، در صورتیکه دیوار ها در مجاورت آب و رطوبت و نور مستقیم خورشید است می توان از رنگ پلی اورتان براق بعنوان لایت نهایی و مقاوم استفاده کرد .

رنگ اتاق سرور چه نوع رنگی است ؟

اتاق سرور یکی از مهم ترین مکانهای هر سازمان و شرکتی می باشد در واقع مهم‌ترین قسمت بانک اطلاعاتی مراکز اداری و تجاری می باشد که محافظت از آن از الزامات شرکت‌های می باشد ، بنابراین جهت رنگ امیزی آن بایستی ابتدا از یک لایه رنگ ضدحریق و سپس با یک لایه رنگ اپوکسی پلی امید آن را پوشش داد تا این اتاق در مقابل شعله و حرارت آتش و همچنین آب محفوظ بماند .قابل ذکر است رنگهای ضد حریق قابلیت اجرا بر روی تمامی سطوح گچی ، سیمانی و فلزی را دارد و همچنین رنگ اپوکسی چسبندگی خوبی بر روی رنگهای ضد حریق دارد و می توان به سهولت بر روی آن اعمال کرد.

آیا رنگ اپوکسی جهت نمای ساختمان مناسب است ؟

خیر ، رنگ اپوکسی به تنهایی در مقابل نور خورشید آسیب پذیر می باشد و به مرور زمان خاصیت گچی و رنگ پریدگی به خود می‌گیرد ، بنابراین جهت رنگ امیزی نمای ساختمان بهترین راهکار اجرای رنگ اپوکسی بعنوان لایه اولیه و زیرین و سپس اجرای یک لایه رنگ رویه پلی اورتان مناسب می باشد .

رنگ شیروانی چیست ؟

رنگ مناسب شیروانی رنگ رویه پلی اورتان می باشد ، این رنگ ضد اب و ضد یو وی می باشد و مقاومت عالی در برابر نورخورشید داشته و هیچگونه تغییر رنگی در برابر نور خورشید نداشته و رنگ ثبات لازم را در برابر شرایط جوی مختلف را دارد.

بهترین رنگ اپوکسی و رنگ پلی اورتان برای دیوار چیست ؟

رنگ اپوکسی مخصوص حمام و سرویس بهداشتی چیست؟

بطور کلی می توان از هر دو رنگ اپوکسی پلی امید و اپوکسی پلی امین  بعنوان پوشش دیوار و کف حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد ، این رنگهای در صورت اجرای یک لایه پرایمر اپوکسی بعنوان لایه اولیه ، از چسبندگی فوق العاده ای نسبت به رنگهای دیگر داشته و حتی قابلیت اجرا بر روی کاشی و سرامیک را دارا می باشند ‌ . یکی از راهکارهای آسان و کم هزینه جهت رنگ امیزی حمام و سرویس بهداشتی  رنگ اپوکسی است.

چگونه رنگ اپوکسی را بر روی دیوار رنگ شده بکار ببریم ؟

رنگ اپوکسی را می توان بر روی کلیه رنگهای اعمال شده بر روی دیوار ، در صورت خشک بودن کلی و عمقی رنگ بکار برد ولی نکته مهم هنگام استفاده اعمال سنباده کاری قبل از اجرای رنگ اپوکسی و ایجاد خش و زبری بر روی سطح دیوار می باشد ، این کار باعث چسبندگی و مقاومت بیشتر رنگ بر روی دیوار می گردد.

آیا اجرای رنگ اپوکسی در محیطهای داخلی برای سلامتی مضر است ؟

خیر ، امروزه با توجه با وجود امکانات و اطلاعات اجرایی مناسب هیچگونه خطری در صورت رعایت نکات ایمنی سلامت فرد را در هنگام اجرای رنگهای اپوکسی  تهدید نمی کند .

رنگهای پلی امید در طرفهای ۵ و ۲۴ کیلویی قابل ارایه می باشد .

جهت استعلام قیمت و خرید رنگ اپوکسی لطفا با مشاوران ما به شماره ۳۳۹۱۲۷۵۷ تماس بگیرید .

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied