`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

سفر به شمال در زمان بارداری با خودرو شخصی

بانوان از اندام های ویژه و شاخصی در نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه شکمی و ناحیه سینه ای برخوردار هستند که هر کدام از اندام های وظایف و تاثیر گذاری در مهم ترین مسئله ادامه حیات بانوان یعنی بارداری و حاملگی دارا هستند.

بارداری و فرزند آوری در سخن و نتیجه به ظاهر عملی آسان و راحت است اما از مراحل و ویژگی های بسیار بسیار پیچیده ای در داخل بدن مردان و زنان برخورداری است که قسمت اعظم پیچیدگی بارداری بر عمده اندام های خصوصی بانوان است.

به همین دلیل تشخیص بارداری یا عدم بارداری باید از سوی زنان و دختران بعد از اتمام دوران قاعدگی و در صورت داشتن رابطه مورد توجه قرار گرفته و از طریق تست های مربوطه پیگیری شود.

سفر در زمان بارداری

سفر در زمان بارداری

امروزه به دلیل گسترش بیش از پیش وسایل نقلیه و تغیر کلی و شگفت انگیز در اصول حمل و نقل و سفر های خارج از شهری بسیاری افراد در هر زمانی از سال به مکان های بسیار بسیار متفاوت تری از محل زندگی خود سفر می کنند.

هر فردی با هر سلیقه و علاقه مندی خود به شهر ها و جاذبه های گردشگری شهر های داخلی و خارجی سفر می کند چرا که یکی از بهترین و لذت بخش ترین چالش ها و جذابیت های زندگی سفر کردن و تجربه هیجانات و لذات تفریح و دیدن کردن از انواع جاذبه های طبیعی و تفریحی سایر مناطق و شهر ها است.

یکی از مسائلی که هر فرد بعد از تصیم گرفتن به سفر با آن درگیر بوده و چالش های بسیاری را دارا است انتخاب زمان و مکان سفر و اقامتگاه مناسب بوده چرا که تمامی مناطق و کشورهای جهان در نوع خود از بهترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری و تفریحی برخوردار هستند و همین مسئله کار را برای افراد سفر دوست و در تلاش برای تجربه سفری لذت بخش در کنار خانواده و دوستان سخت می کند.

از اصلی ترین مسائل درگیر کننده قبل از سفر انتخاب و مقصد سفر و زمان سفر است چرا که همه افراد به دنبال انتخاب بهترین مقصد گردشگری و تفریح برای خود و خانواده هستند تا بهترین وبه یاد ماندنی ترین سفر را در کنار خانواده ودوستان تجربه کنند.

بعد از انتخاب بهترین و مورد علاقه ترین مقصد سفر دیگر مسئله مهم انتخاب زمان درست سفر در کنار اعضای خانواده است را که تمامی جاذبه ها و شهر های گردشگری در هر زمانی این قابلیت را ندارند تا از آنها لذت و هیجان کافی را برد.

به همین دلیل در برنامه سفر خود باید زمان مناسب سفر به جاذبه گردشگری و تفریحی خود را با دقت و اهمیت بالایی انتخاب کنید و باید تمامی مسائل و احتمالات ممکن را در نظر داشته باشید چرا که برخی افراد از روی بی احتیاطی و عدم رعایت برخی نکات و توصیه ها زمان سفر خود را با زمان بارداری همسر خود یکی می کنند.

بسیاری هم زمانی قصد و برنامه ریزی سفر را در برنامه خود قرار می دهند که همسر خود در حساس ترین و تاثیر گذارترین مرحله یعنی بارداری قرار دارد که باید برای سفر خود و نحوه سفر خود بسیار بسیار اهمیت و توجه کنند.

سفر در زمان بارداری باید زیر نظر پزشک معالج و متخصص فعال در این زمینه انجام شود چرا که دوران بارداری یک از پیچیده ترین و مهم ترین دوران های زندگی است که احتمال این را داراست تا در اثر بی توجهی به برخی نکات وتوصیه ها تمام طول زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

سفر به شمال در بارداری

سفر در زمان بارداری به شمال

همین دلیل وجود طبیعت زیبا و سرسبز کافیست تا باعث شود در هر تعطیلاتی از هر کجای کشور مسافران زیادی راهی شمال کشور شوند. از کرانه غربی تا شرقی سواحل دریا خزر شما شاهد جاذبه های بسیاری از همه نوع خواهید بود.

هر گاه نام مسافرت به میان می آید همه ذهنمان به سمت شمال کشور جذب می شود. وقتی هم تصمیم به سفر به شمال کشور می گیرید باید در انتخاب های خود بیشترین دقت را انجام دهید زیرا تعدد جاذبه های گردشگری این دو استان ساحلی یعنی گیلان و مازندران شما را حسابی دودل خواهد کرد. حق هم دارید زیرا جاذبه هایی نیستند که بتوان به سادگی از روی آنها رد شد و نادیده شان گرفت.

به همین دلیل نیز بسیاری از افراد برای تاثیرات به سزایی که طبیعت و آب و هوای بکر شمال در دوران بارداری بر روی روحیات و رشد جنین در رحم مادر دارد سفر به جاذبه های گردشگری و طبیع شمال کشور را در برنامه سفر خود قرار می دهند.

یکی از شیوه هایی که در سفر به شمال مورد توجه است سفر به شمال با خوردو شخصی است چرا که در زمان سفر با خوردو شخصی جذابیت ها و لذت های جاده ای بی نظیر مناطق شمالی چند برابر شده و بسیاری دلیل اصلی سفرشان همین دیدن کردن از جاذبه های طبیعی جاده ای شمال است.

یکی دیگر از چالش های اصلی و مهمی که هر فرد در هنگام سفر با آن مواجه است یافتن و انتخاب بهترین اقامت گاه برای اقامتی دنج و راحت در کنار خانواده و دوستان است که شمال با ایجاد بهترین و با کیفیت ترین اقامتگاه ها از میهمانان و گردشگران به بهترین نحو پذیرایی می کند.

از اقامتگاه هایی که در سفر به مورد توجه بسیاری از گردشگران و مسافران قرار دارد اقامتگاه های اجاره ای مانند اجاره سوئیت و ویلا در شمال است که از طرفداران و خواهان بسیاری در هر زمانی از سال برخوردار است که سپنجا با فراهم آوردن امکان انتخاب و رزرو آسان و سریع و با اجاره سوئیت نور و سوئیت رامسر و سوئیت نوشهر یا هر شهری که مد نظرتان است اقامتی دنج را برای مسافران به ارمغان می آورد.

سفر در بارداری

نکات قابل توجه در سفر به شمال با خودرو شخصی در زمان بارداری

هر سفری به هر مکان و در هر زمانی باید از تمهیدات و نکاتی مهمی در رعایت کردن آنها برخوردار باشد به گونه ای که مسافرت با خودرو شخصی نیز از این مسئله مستثنی نیست در حالی که بخواهید با خودرو شخصی خود در زمان بارداری راهی شفر به منطقه زیبایی مانند شمال شوید.

از جمله نکات و توصیه هایی که باید در زمان سفر با خودروی شخصی خود به شمال داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به علت آب و هوای بارانی و مه آلود شمال در اکثر فصول سال، برای افزایش ایمنی تان قبل از حرکت، سالم بودن برف پاک کن را چک کنید و مطمئن شوید.

در زمان بارندگی، باید با دقت رانندگی کنید تا حواستان پرت نشود. حتما منبع آب شیشه شویتان را چک کنید و یک بطری آب اضافی برای پر کردن مجدد آن به همراه داشته باشید.

قسمت های مختلف برف پاک را از لحاظ سالم بودن بررسی نمایید. سرعت برف پاک کن را متناسب با شدت بارش، تنظیم کنید. بعد از بارش باران، تردد ماشین های جلویی، آن را گل آلود می کند که اگر آبی به همراه نداشته باشید تمیز کردنش مشکل خواهد بود.

از سالم و ایمن بودن لاستیک های خودروتان مطمئن شوید.

خودرو خودتان را از لحاظ فنی توسط یکی از مکانیک های مورد اعتماد خود ایمن تر و مطمئن تر کنید.

مهم تر از این نکات و توصیه ها توجه به نکات مهم و تاثیر گذار دوران بارداری است که باید قبل از سفر با پزشک معالج خود مشورت و شرایط، نکات و توصیه ها را به صورت دقیق بررسی کنید.

از جمله وسایل مورد نیاز اصلی در زمان سفر به شمال با خوردو شخصی در زمان بارداری ابتدا باید دارو ها و وسایل ضروری خود مانند محصولات بهداشتی مربوط به اندام های خصوصی و... را به همراه داشته باشید.

مراقبت های سفر به شمال زنان باردار

کلام آخر

ما در مطلب بالا به بررسی سفر در زمان بارداری، سفر به شمال در زمان بارداری، نکات قابل توجه در سفر به شمال با خودرو شخصی در زمان بارداری پرداختیم تا با مطالعه و داشتن این مطلب به سوالات خود دقیق ترین پاسخ ها را یافته باشید.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها