`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

مرغوب ترین قطعات الکترونیکی در مشهد را چگونه پیدا کنیم؟

در شهر مشهد مقدس فروشندگان و فروشگاه های بسیاری وجود دارند که لوازم و قطعات الکترونیکی مختلفی را به فروش می رسانند که برای خرید و رفع نیاز خود در حوزه محصولات الکترونیک می توانید به آنها مراجعه نمایید.

اما برخی اوقات برای خرید قطعات الکترونیکی در مشهد و یا هر شهر دیگری به این مشکل برخورده اید که قطعه مورد نظرتان آنچنان که باید مرغوب نبوده و طول عمر کمی را با خود به همراه داشته است.

و حتما پس از تجربیات تلخ خرید محصولات و لوازم الکترونیکی نا مرغوب این سوال را پیش از خرید قطعات الکترونیکی از خود و دیگران پرسیده اید که کدام فروشنده محصولات الکترونیکی با کیفیت و مرغوب را به فروش می رساند و چگونه می توانیم محصولات الکترونیکی با کیفیت را شناسایی کنیم؟

در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا برای خرید، قطعات الکترونیکی الکتروهایپر بهترین گزینه ای است که می توانید در شهر مشهد انتخاب کنید، همچنین تفاوت قطعات الکترونیکی مرغوب و نامرغوب را به شما خواهیم گفت.

قطعات الکترونیکی چیست؟

قطعات الکترونیک مجموعه قطعه هایی هستند که بر روی برد و مدارهای الکترونیکی متصل می شوند و اجزای اصلی آن را تشکیل می دهند. قطعات الکترونیکی شامل اجزای مختلف و دسته بندی ها متفاوتی می شوند که دانستن آنها به خرید شما کمک می کند تا قطعه مرغوب و مورد نظر خود را بهتر بتوانید انتخاب نمایید.

قطعات الکترونیک پسیو

 این نوع قطعاتی هستند که جریان الکتریسیته را بصورت مستقیم نمی توانند از خود وارد مدار کنند، بلکه جریانی که مدار عبور می کند را می توانند ذخیره کنند یا افزایش و کاهش بدهند.

معروف ترین این دسته بندی قطعات الکترونیکی مقاومت و خازن ها می باشند که جریان الکتریکی را از خود عبور می دهند و آن را کم و زیاد می کنند (مقاومت) و یا ذخیره می کنند ( خازن).

توجه داشته باشید که خازن از خود هیچ انرژی الکتریکی تولید نمی کند بلکه انرژی که وارد مدار شده و به خازن وارد شده است را ذخیره و در هنگام نیاز انرژی ذخیره شده را مجدد وارد مدار می نماید.

510abef7-2bc4-4c6c-a53e-8e96613375c4

قطعات الکترونیکی فعال

این نوع قطعات الکترونیکی که به اکتیو نیز معروف است به منبع انرژی مانند باتری وابسته هستند و انرژی الکتریکی را به طور مستقیم وارد مدار می کنند.

معروف ترین اجزای این قطعات الکترونیکی آی سی ها و ترانزیستور ها هستند که  انرژی الکتریکی را از منبع گرفته، تقویت و سپس به مدار وارد می کنند.

علت های نا مرغوب شدن قطعات الکترونیکی

عوامل متفاوتی برای نا مرغوب شدن یک قطعه الکترونیکی وجود دارند که در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم.

مواد اولیه نا مرغوب

اولین قدم برای ساخت یک قطعه الکترونیک خوب و مرغوب موادی است که قطعه را از آن می سازند. قطعه هایی که الکترونیکی هستند را از مواد مختلفی می سازند از جمله مهمترین این مواد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سیلیکون
  • مس
  • آلومینیوم
  • سرامیک
  • خاک رس
  • پلاستیک های پلیمری مخصوص

اگر این مواد دارای نا خالصی باشند و یا در تولید آنها ( مثلاً پلیمر ها) به خوبی کارهای لازم انجام نشود، قطعه الکترونیکی ساخته شده از این مواد نا مرغوب خواهند شد و طول عمر کمی را خواهند داشت.

حمل و نقل نا صحیح

اکثر قطعه های الکترونیکی در کشور های دیگری مانند چین ساخته شده و وارد کشورمان می شوند، به تبع باید مسافت زیادی را (هوایی یا دریایی) طی نمایند تا به مرز های ما برسند.

اگر در طی این جا به جایی قطعات الکترونیکی خوب بسته بندی نشوند و گرد و غبار، آب و یا نور خورشید با آنان برخورد کند قطعا صدمه خواهند دید و حتی اگر بطور کامل خراب نشوند، از طول عمرشان کم می شود و جزو قطعات الکترونیکی نا مرغوب شناخته می شوند.

نگهداری نا درست

مورد بعدی که یک قطعه الکترونیکی را نا مرغوب می کند، نگهداری نامناسب آن است. اگر قطعه خیلی خوب هم ساخته شود و با دقت و مراقبت بسیار به دست انبار دار شرکت و فروشنده برسد اما در نگهداری آن موارد لازم رعایت نشود قطعاً محصول الکترونیکی پس از مدتی عمر مفید خود را از دست می دهد.

مهم ترین نکات برای نگهداری قطعات الکترونیکی نگهداری آنان در فضایی به دور از رطوبت، گرما و سرمای شدید و نور خورشید است. حتی ضربه خوردن قطعات در فرآیند تخلیه به انبار نیز از عواملی است که بسیار مشاهده شده که از طول عمر یک قطعه الکترونیکی کاسته است.

0a1c87ab-be1b-460a-b8f0-dd3bcd67a7c4

معرفی فروشنده قطعات الکترونیکی مرغوب در مشهد

در شهر مشهد فروشندگان زیادی وجود دارند که قطعات الکترونیکی را به فروش می رسانند. اما بهترین گزینه ای که برای خرید لوازم الکترونیک در مشهد انتخاب نمایید، قطعات الکترونیکی الکتروهایپر است.

این مجموعه قطعات و محصولات خود را از معتبر ترین تولید کنندگان جهانی تهیه کرده، همچنین بهترین خدمات را برای حمل نقل و نگهداری این قطعات الکترونیک را انجام می دهد تا لوازم الکترونیک کاملاً مانند روز اول سالم بمانند.

الکتروهایپر فروش اینترنتی قطعات الکترونیکی نیز دارد و اگر ساکن شهر مشهد هستید و امکان خرید حضوری ندارید و یا به دنبال محصول الکترونیکی مورد نظر خود هستید می توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید و قطعه مورد نظر خود را اینترنتی سفارش دهید.

پشتیبانی و ضمانت قطعی نیز از ویژگی های این مجموعه است. اکثر فروشندگان تضمین قطعی برای قطعه های الکترونیکی نمی دهند و اغلب خرابی و نا مرغوبی را به عهده خوب مشتری می گذارند. اما قطعات الکترونیکی الکتروهایپر ضمانت کامل و خدمات پس از فروش را به همشهریان عزیز ارائه می دهد.

وجود کارشناسان خبره و راهنما نیز ویژگی دیگر این فروشنده قطعات الکترونیکی است، کارشناسان فروش الکتروهایپر همواره شما را در خرید محصول مورد نظرتان راهنمایی می کنند تا هزینه اضافی را برای خرید یک قطعه الکترونیکی نپردازید.

اگر قصد دیدن محصولات و یا خواندن مقالات آموزشی در حوزه الکترونیک را دارید می توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه نمایید. آدرس وبسایت الکتروهایپر:

www.electrohyper.com

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها