`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

احتمال افت مجدد بیت کوین

از تاریخ 22 نوامبر تا به الان، بیت کوین کاملا در روند نزولی قرار دارد؛ البته که در این بین یک سری اصلاحات قیمتی به وجود آمده است؛ اما آن ها به گونه ای نبوده اند که قیمت بیت کوین را برای مدت ها بالا نگه دارند یا حتی دلیل برای ایجاد یک رشد قیمتی مجدد باشند. همواره قیمت بیت کوین بر روی آلت کوین ها هم تاثیر مستقیم گذاشته است.

همین موضوعات باعث شده اند تا تصمیم گیری و تحلیل برای خرید بیت کوین مقداری برای سرمایه گذاران سخت شود. بیت کوین هر روزه نوسانات زیادی را تجربه می کند. نکته ای که باعث نگرانی سرمایه گذاران و معامله گران شده، احتمالات موجود برای افت مجدد قیمت بیت کوین است. در ادامه این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

 

نگاهی به قیمت فعلی بیت کوین

پس از این که بیت کوین با قیمت های 18 و 19 هزار دلار مواجه شد، خریداران موفق شدند تا شیب قیمتی را به سمت مقاومت 21 هزار دلار ایجاد کنند.

چنین رشد قیمتی طبیعتا با هدف از بین رفتن کنترل فروشنده ها بر روی قیمت انجام شده است؛ اما فروشنده های بیت کوین مجدد قدرت خود را در 15 و 16 جولای نشان دادند.

قیمت بیت کوین در این تاریخ مجددا به سطح حمایتی 20 هزار دلار برخورد کرده است. تحلیل ها و پیش بینی ها نشان دهنده این است که اگر قیمت حمایت پیش روی خود را از دست بدهد، می تواند با حمایتی جدید در بازه قیمتی 17622 و 18626 دلار رو به رو شود.

 

برخی از دلایل کاهش قیمت بیت کوین

dc05206b-ca63-44b1-86e0-7126d721dc33

در کنار تحلیل تکنیکال از قیمت بیت کوین، یک سری از موارد فوق العاده موثر وجود دارند که باعث کاهش قیمت بیت کوین در این چند وقت شده اند.

هر کدام از این دلایل روز به روز تاثیر بیشتری از خود را به جای می گذارند و باعث می شوند تا احتمال افت قیمت بیت کوین بیشتر از احتمال افزایش آن در این مرحله از بازار باشد. در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها می پردازیم.

 

تصمیمات فدرال رزرو

یکی از دلایل اصلی افت قیمت بیت کوین در چند وقت اخیر، تصمیمات فدرال رزرو بوده است. تصمیماتی که در طی جلسات متعدد برای بهبود نرخ تورم و مشکلات به وجود آمده در اقتصاد گرفته شده اند، تاثیر بسیار منفی را بر روی قیمت بیت کوین گذاشته اند.

به طور مثال در 22 ژوئن پس از این که فدرال رزرو در مورد سیاست های مالی خود سکوت کرد، باعث شد بیتکوین با افت قیمت رو به رو شود.

در ادامه و در جلسات بعدی که برگزار شده، نرخ بهره با افزایش رو به رو شد و همین موضوع مجدد افت قیمت در بیت کوین را به وجود آورد. با توجه به بحران اقتصادی به وجود آمده، تا زمانی که سیاست های پولی برخلاف بیت کوین باشند، قیمت بیت کوین نیز رشد های مناسبی را تجربه نمی کند.

 

ممنوعیت استخراج

دیگر دلیلی که بر روی تداوم داشتن افت قیمت بیت کوین تاثیر زیادی را داشته، ممنوعیت استخراج در نیویورک بوده است. در تاریخ 7 اردیبهشت سال 1401 مجلس ایالت نیویورک، ممنوعیت 2 ساله استخراج بیت کوین را اعلام کرد.

طبق این لایحه استفاده از هرگونه ابزار جهت استخراج ارزهای دیجیتال ممنوع شده است. دلیل اصلی ارائه چنین لایحه ای محافظت از زیست پاک و نگهداری آن است.

 

سویه جدید کرونا

از چند روز گذشته تا به الان، شاهد ایجاد سویه جدید کرونا در نقاط مختلف دنیا مخصوصا ایالات متحده آمریکا بوده ایم. از زمان شیوع ویروس کرونا، بیت کوین و تمامی ارز های دیجیتال نشان داده اند می توانند با گسترش سویه های جدید از این بیماری، با افت قیمت شدید رو به رو شوند. لذا سرمایه گذاران مطابق این موضوع باید احتیاط به خرج دهند و حتما از تکنیک های مدیریت سرمایه نیز استفاده کنند. ضعف موجود در بین خریداران بیت کوین به همراه تاثیر کرونا بر روی اقتصاد جهانی، می تواند باعث افت شدید قیمت بیت کوین شود.

 

صرافی مناسب خرید بیت کوین در زمان افت قیمت

c5d01a29-2fba-4b92-aa80-3a3e0deadeae

 

همیشه زمانی که عرضه یک نوع ارز دیجیتال زیاد می شود، تقاضا مقداری کاهش می یابد. اوایلی که صرافی های ارز دیجیتال به وجود آمده بودند، در زمان افت قیمت نمی توانستند چنین چالش هایی را به خوبی برطرف کنند.

اما رفته رفته به تعداد صرافی های قابل اطمینان بازار ارز های دیجیتال اضافه شد. در حال حاضر شما در هر شرایطی از بازار ارز های دیجیتال، می توانید خرید و فروش را به سادگی و بدون مشکل انجام دهید.

برای این منظور ما به شما استفاده از صرافی قابل اطمینان OMPFinex را پیشنهاد می کنیم. صرافی ارز دیجیتال OMPFinex بدون توجه به شرایط حاکم بر بازار، خدمات خرید و فروش را بدون هیچ مشکلی و با نهایت امنیت به شما ارائه می دهد. با استفاده از این صرافی هیچ وقت مشکلاتی نظیر آدرس IP و احراز هویت برای شما پیش نمی آید.

 

جمع بندی

در حال حاضر برای سرمایه گذاری و معامله گری بر روی بیت کوین، نمی توان تنها بر تحلیل تکنیکال تکیه کرد؛ چرا که عوامل بیرونی زیادی بر روی قیمت آن تاثیرگذار هستند.

لذا پیشنهاد می کنیم همواره بهترین سایت اخبار ارز دیجیتال را جهت اخبار تاثیرگذار بر روی بیتکوین را دنبال کنید و مدیریت سرمایه را بر روی پول خود انجام دهید. طبق تحلیل فعلی از بیتکوین و دلایل ذکر شده، احتمال افت مجدد در صورت وجود شرایط امکان پذیر است.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها