`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی /

علت یخ زدن لوله برگشت داکت اسپلیت چیست؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در ذهن مصرف کنندگان داکت اسپلیت شکل می‌گیرد در رابطه با دلایل یخ زدن لوله برگشت این دستگاه است. یخ زدگی لوله برگشت یک تهویه اتفاقی است که می‌تواند در تمامی فصول سال رخ دهد.

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در ذهن مصرف کنندگان داکت اسپلیت شکل می‌گیرد در رابطه با دلایل یخ زدن لوله برگشت این دستگاه است. یخ زدگی لوله برگشت یک تهویه اتفاقی است که می‌تواند در تمامی فصول سال رخ دهد. اما بیشتر در تابستان شاهد این رخداد هستیم. از آنجایی که این اتفاق می‌تواند زمینه ساز اتفاقات بدتر و پرهزینه‌‌تر باشد، لازم است تا هر فرد شناخت کافی از این مسئله داشته باشد.

گاز  کافی در کولر گازی وجود ندارد

داکت اسپلیت یا کولر گازی شما برای انجام فعالیت و وظایف خود نیازمند استفاده از گاز مخصوص به خود است. اگر به هر دلیلی شرایطی پیش بیاید که مقدار گاز موجود در دستگاه کاهش یابد، شاهد یه زدگی و اختلال در لوله برگشت خواهیم بود. در چنین شرایطی فرایند سرمایش دستگاه با اختلالی بزرگ رو به رو می‌شود. و تهویه به دلیل عدم فعالیت درست نمی‌تواند با قدرت قبلی به فعالیت خود ادامه دهد. همین موضوع باعث شده است تا توصیه گردد هر از چند گاهی یک بار حتما میزان گاز کولر گازی را بسنجید تا از کافی بودن آن آگاه شوید.

فن بلور داکت اسپلیت به درستی کار نمی‌کند

از دیگر دلایلی که می‌تواند زمینه ساز یخ‌زدگی لوله بازگشت کولر گازی باشد، می‌توان به اختلال در فعالیت فن بلور اشاره کرد. فن بلور با کشیدن هوای گرم به داخل پنل و همچنین تماس دادن این هوا با کویل‌های اوپراتور سرد باعث تولید باد سرد کولر گازی می‌کرد. چنانچه این قطعه مهم و حیاتی نتواند به درستی فعالیت کند، یا به عبارتی در روند فعالیت آن اختلالی ایجاد شده باشد، شاهد بروز علائمی چون یخ زدن لوله برگشت داکت اسپلیت خواهیم بود.

اسپلیت

در کویل اواپراتور دستگاه هوا وجود ندارد

طراحی خاص و فوق العاده کولر گازی‌ها شرایطی را فراهم آورده است که دستگاه در هنگام فعالیت ابتدا گرما و رطوبت موجود در محیط را به خود جذب می‌کند، آنگاه با عبور این هوا گرم از روی اواپراتور باد خنک را تولید می‌کند. اگر به هر دلیلی این فرایند به درستی انجام نگیرد، و هوا وارد کویل اواپراتور نشود، شرایط برای یخ زدگی سیستم مهیا می‌شود.

داکت اسپلیت در مکانی نصب شده که دما پایینی دارد

نصب صحیح کولر گازی و انتخاب مکانی مناسب برای راه اندازی از مواردی است که حتما باید به آن دقت شود. چرا که عدم توجه به این دو اصل مهم می‌تواند صدمات بسیاری به دستگاه وارد کند. و نگذارد که داکت اسپلیت خریداری شده نهایت قدرت و توانایی خود را به رخ کشد.

از دیگر دلایل یخ زدگی لوله بازگشت کولر گازی می‌توان به عدم نصب در مکانی مناسب اشاره کرد. اگر دستگاه خریداری شده در مکانی اشتباه نصب شود، به طور خود به خودی شاهد کاهش عمر مفید دستگاه خواهیم بود.

بهترین راه کار این است که از متخصصانی که در زمینه نصب و راه اندازی کولر گازی فعالیت دارند، کمک بگیرید. و نگذارید یک اشتباه کوچک موجب خرابی دستگاه و هزینه‌های بالا تعمیرات شود. مجموعه مهاجر یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای خرید داکت اسپلیت و همچنین نصب و راه اندازی این سیستم می‌باشد.

اسپلیت

لوله‌های داکت اسپلیت دچار شکستگی شده است

مراقبت و بررسی دوره‌ای قطعات و اجزا مختلف کولر گازی از مواردی است که می‌تواند در افزایش طول مفید دستگاه بسیار کمک کننده باشد. اگر این بررسی‌ها به درستی صورت نگیرد ممکن است آسیب‌های بزرگی به دستگاه وارد شود.

متخصصان بر این باورند که شکستگی‌های ایجاد شده در لوله‌های داکت اسپلیت می‌تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد یخ زدگی در داکت اسپلیت شما باشد. اگر به صورت دوره‌ای و مداوم قطعات مختلف دستگاه را مورد بررسی قرار دهید، در صورت بروز این دسته اختلالات می‌توانید هر چه سریع‌تر مشکل پیش آمده را رفع و مانع از بروز آسیب‌های بزرگ‌تر شوید.

حالا که سخن از لوله‌های داکت اسپلیت شد، خوب است این نکته نیز بیان شود که اگر در هنگام لوله کشی دستگاه دقت و توجه بسیاری صورت گیرد و از لوله‌هایی درجه یک استفاده شود، احتمال شکستگی بسیار کاهش می‌یابد. همین موضوع باعث شده است تا پیشنهاد شود با کمک گرفتن از متخصصانی چون کارشناسان شاغل در مجموعه مهاجر خیال خود را از بابت لوله کشی راحت کنید.

اسپلیت

فیلتر‌های داکت اسپلیت کثیف شده است

تقریبا تمامی کولر گازی‌های نوین از فیلتر‌هایی آنتی باکتریال بهره برده‌اند. این فیلترها باعث می‌شود تا در هنگام فعالیت دستگاه هیچ نشانه‌ای از آلودگی در محیط دیده نشود. و دستگاه بتواند در هنگام فعالیت علاوه بر ایجاد تعادل دمایی باعث افزایش کیفیت هوا در محیط نیز شود. حال فرض کنید آلودگی‌های بسیاری بر روی این فیلتر بنشیند، قطعا عملکرد دستگاه مختل می‌شود.

کثیفی فیلتر از دیگر عواملی است که باعث می‌شود داکت اسپلیت شما به زدگی را تجربه کند. خبر خوب اینکه نسل جدید کولر گازی‌ها با بهره بردن از فیلتر‌های قابل شست و شو امکان آلودگی زدایی را برای مصرف کننده فراهم کرده‌اند.

ترموستات داکت اسپلیت دچار اختلال شده است.

 

هنگامی که داکت اسپلیت علائمی چون یخ زدگی را از خود نشان می‌دهد، متخصصان ابتدا به بررسی ترموستات و دیگر قطعات این دستگاه می‌پردازند تا از این طریق بتوانند در عیب‌یابی سیستم موثر واقع شوند. چنانچه ترموستات یا دیگر قطعات یک کولر گازی به درستی کار نکند، زمینه برای یخ زدن لوله برگشت داکت اسپلیت فراهم می‌شود. در چنین شرایطی کمک گرفتن از یک متخصص خبره می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

از حالت سرمایش دستگاه بسیار استفاده شده است.‌برخی از این دستگاه‌ها دارای یک محدوده دمایی برای فعالیت هستند. هنگامی که به این محدوده دمایی توجه نشود، شاهد یخ زدگی سیستم خواهیم بود. بنابراین بهتر است دفترچه راهنما همراه با دامن اسپلیت را حتما مطالعه کنید تا با کسب اطلاعات لازم در رابطه با این سیستم مانع از آسیب دیدگی آن شوید.

توجه داشتن به عوامل یخ زدگی داکت اسپلیت می‌تواند به شما کمک کند تا مانع وقوع این اتفاق برای سیستم خود شوید. علاوه بر این در هنگام یخ زدگی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا راحت‌تر و سریع‌تر علت یخ زدگی را بیابید. توجه داشته باشید که داکت اسپلیت یک سیستم بسیار حساس است، بنابراین لازم است تا در هنگام استفاده از آن دقت و توجه بسیاری صورت گیرد.

 

 * مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسئولیتی بابت آن ندارد ...

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها