`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

چگونه می‌توانیم بهترین وکیل حقوقی را بشناسیم؟

مکن است برای شما در طول زندگی مشکلات مختلف و متعددی رخ دهد که به واسطه آن‌ها با چالش‌های بسیاری رو‌به‌رو شوید. گاهی برخی مسائل تخصصی و پیچیده بوده و حل آن‌ها از عهده شما خارج است.

این مسائل می‌تواند حل یک شکایت، مشکلات مربوط به ملک و املاک، طلاق و غیره‌ باشد که جزو مسائل حقوقی دسته‌بندی شده و باید زیر سایه قانون و به صورت رسمی پیگیری شوند. اگر بخواهید برای حل این مشکلات یک وکیل بگیرید، هزینه جاری زیادی برایتان خواهد داشت. در چنین شرایطی استفاده از خدمات مشاوره حقوقی رایگان، بهترین راهکار برای حل مسائل پیچیده بدون صرف هزینه‌های بسیار است. همکاری یک مشاور حقوقی باتجربه و کاربلد به حفظ منابع شما می‌انجامد. برای آشنایی بیشتر با خدمات مشاور، لازم است ابتدا به تعریف دقیقی از مشاوره حقوقی رایگان برسیم.

مشاوره حقوقی رایگان چیست؟

برای این‌که بتوانید یک وکیل حقوقی کاربلد، باتجربه و متخصص را بشناسید، باید قبل از هر چیزی به یک شناخت نسبی از ویژگی‌های یک وکیل و خوب و حیطه وظایف او برسید؛ اما قبل از آن بهتر است با مفهوم مشاوره رایگان در حوزه حقوق آشنا شوید. مشاوره حقوقی همان‌طور که از آن مشخص است، در واقع مشاوره و خدمات راهنمایی است که یک متخصص حقوقی بر اساس داده‌های موجود و تجزیه و تحلیل شرایط خاص ارائه می‌دهد و می‌توان با تکیه بر آن، اقدامات مبتنی بر قانون را برای حل مشکل انجام داد. در واقع مشاور یا وکیل حقوقی تلاش می‌کند که با توجه به اصول قانون در مورد یک مسئله خاص، عقیده و نظریه رسمی خود را اظهار نموده و به کمک آن راهکاری پیش روی افراد قرار دهد که بتوانند از حقوق و منافع خود دفاع کنند. بسیاری از افراد مشاوره حقوقی را با اطلاعات حقوقی یکی می‌دانند، در حالی که تفاوت‌های بارزی بین این دو مفهوم وجود دارد. وقتی از مشاوره حقوقی صحبت می‌کنیم، حتی اگر مشاوره حقوقی رایگان باشد، توسط یک وکیل حقوقی رسمی ارائه می‌شود.


ممکن است هر فردی اطلاعات حقوقی زیادی در اختیار داشته‌باشد، اما از نظر قانونی تنها یک وکیل می‌تواند چنین خدمات و اطلاعاتی را ارائه دهد و مشاوره حقوقی با وکالت برابر است. در یک تعریف کلی می‌توان گفت مشاوره حقوقی به دانش، مهارت و تحصیلات نیاز دارد، چراکه برای هر شرایط خاص، قانون خاصی وجود دارد و مسئولیت‌های خاصی را بر دوش مشاور یا وکیل می‌گذارد. این روزها با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و مسائل و مشکلاتی که پیش روی افراد قرار دارد، داشتن یک وکیل خوب جزو ضرورت‌ها محسوب می‌شود؛ اما همان‌طور که اشاره کردیم، بسیاری از مردم به دلیل مشکلات مالی توانایی استفاده از خدمات وکلا را ندارند‌. مشاوره حقوقی رایگان بهترین راهکار قانونی برای حل مشکلات آن دسته از کاربرانی است که در حل مشکلات حقوقی خود ناتوان مانده‌اند‌. داشتن یک مشاوره حقوقی رایگان شبانه‌روزی به افراد کمک می‌کند که در هر زمان بدون دغدغه از خدمات مشاوره‌ استفاده کرده و از خسارات سنگین جانی و مالی در امان بمانند.

مشاوره حقوقی رایگان قوه قضائیه

طبیعتا اگر تا کنون به دادگاه‌ها مراجعه نکرده‌باشید، از روند رسیدگی پرونده یا تنظیم شکایت و اموری از این قبیل اطلاعات ندارید. در این مواقع می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان قوه قضائیه‌ استفاده کنید تا بتوانید حقوق مادی و معنوی خود را در پروسه رسیدگی به پرونده حفظ کنید.‌ با توجه به نیاز مردم به خدمات مشاوره رایگان، راه‌های مختلفی برای استفاده از این خدمات تعریف شده‌است. به عنوان مثال: شما می‌توانید هر کجا که هستید با شماره اختصاص یافته به مشاوره حقوقی قوه قضاییه، تماس گرفته و با کارشناسان خبره این بخش صحبت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. در برخی از مؤسسات علاوه بر مشاوره حقوقی رایگان تلفنی و آنلاین، امکان دریافت خدمات مشاوره حضوری نیز وجود دارد.

images_1662225765.jpg
در مورد دریافت مشاوره حقوقی این نکته را در نظر داشته‌باشید، حتی اگر این خدمات را به صورت رایگان هم دریافت می‌کنید، باید نسبت به کیفیت آن اطمینان داشته‌باشید. از این رو لزوم انتخاب بهترین وکیل یا مشاور حقوقی معنا پیدا می‌کند.

ویژگی‌های بهترین وکیل حقوقی

برای این که بتوانید از خدمات مشاوره حقوقی رایگان به نحو احسن استفاده کرده و بدون دغدغه و نگرانی مشکل خود را حل کنید، باید یک وکیل کار درست و حرفه‌ای را برای این منظور انتخاب کنید. گذشته از آن، اگر به خدمات وکالت هم نیاز پیدا کنید، برای پیداکردن وکیل حقوقی حرفه‌ای با چالش روبه‌رو نمی‌شوید. لازم است بدانید مشاور حقوقی قوه قضائیه علاوه بر ارائه خدمات مشاوره رایگان، می‌تواند در مواقع لزوم از موکلین خود دفاع کند، کارهای حقوقی موکلین را دنبال کرده و خدمات متنوعی را در این حوزه ارائه دهد. حتما می‌دانید که داشتن یک وکیل قانونمند و زیرک، پیروزی و موفقیت شما را در جریان پرونده حقوقی تضمین کرده و منافع مادی و معنوی شما را حفظ می‌نماید. در ادامه ویژگی‌های یک وکیل باکیفیت را شرح می‌دهیم.

  • با توجه به این که قوانین حقوقی مدام در حال تغییرات جزئی و کلان هستند، یک وکیل خوب باید اطلاعات و دانش خود را به‌روز نگه دارد.

  • وکیل به منزله محرم اسرار است و از لحاظ قانونی و اخلاقی، اجازه ندارد اطلاعات موکل خود را حتی پس از اتمام پرونده فاش کند.

images_1662225785.jpg

  • یک وکیل خوب باید موکل خود را با تمام حقایق موجود روبه‌رو سازد. در واقع دادن امید واهی در شأن یک وکیل درست کار نیست‌ . دادن اطمینان الکی از امور فریب‌کارانه و غیرقانونی به شمار می‌رود. البته این نکته نیز وجود دارد که وکلا مذاکره‌کنندگان کاربلدی هستند و می‌توانند در بیشتر موافع جهت پرونده را به نفع شما تغییر دهند.
  • با توجه به این که تخصص وکلا در حوزه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شود، بهتر است برای رسیدگی به پرونده‌های تخصصی در حوزه‌های خاص از خدمات مشاوره حقوقی رایگان مربوط به همان حوزه‌ استفاده کنید تا نتیجه بهتری داشته‌باشید. ممکن است برای شما مهم نباشد؛ اما گاهی برخی از نکات جزئی و حاشیه‌ای می‌توانند نتیجه پرونده را دگرگون سازند.

  • در نظر داشته‌باشید که یک وکیل خوب هیچ ارتباط یا پیوند احساسی با پرونده ندارد؛ اما به شدت در قبال آن احساس مسئولیت می‌کند. به این ترتیب در روند دادرسی پرونده اختلالی ایجاد نمی‌شود.

  • یک وکیل یا مشاور حقوقی مجرب به خوبی از آداب و رسوم دادگاه خبر دارد و تمام اقدامات خود را بر اساس آداب دادگاهی انجام می‌دهد.

نکتهوکلای کاربلد و حرفه‌ای با ویژگی‌هایی که معرفی کردیم در مؤسسات معتبر و مشهوری فعالیت می‌کنند. برای این که به این وکلا دسترسی پیدا کرده و از خدمات مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند شوید، باید به مؤسسات حقوقی رجوع کنید. بهتر است بگوییم اعتبار هر مؤسسه ناشی از ارزش و اعتبار وکلا و مشاوران حقوقی آن است. در نتیجه می‌توانید با انتخاب یک مؤسسه معتبر، با اطمینان از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری آن استفاده کنید.

images_1662186581.jpg

سخن آخر

اهمیت داشتن وکیل یا مشاور حقوقی برای افرادی که در مسائل حقوقی آن‌ها گره افتاده‌است، دقیقا مانند نیاز بیمار به پزشک است. مسائل حقوقی در هر حوزه‌ای که‌ باشد، پیچیدگی‌های بسیاری دارد و افراد نمی‌توانند بدون اطلاعات حقوقی کامل از منافع خود دفاع کنند و یا ممکن است به دلیل عدم آگاهی یک پروسه کوتاه مدت را به درازا بکشانند. به همین خاطر انتخاب یک وکیل حرفه‌ای و متخصص بسیار حائز اهمیت است. در این راستا و با توجه به توان مالی اکثر مردم، کاربران می‌توانند از خدمات مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه دپارتمان حقوقی امین امیری  به صورت بیست و چهار ساعته‌ استفاده کنند.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها