`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

مؤثر‌ترین روش‌های لاغری بدون جراحی با تجهیزات زیبایی آنا

ممکن است عوامل مختلف مثل ژنتیک، احساسات، دوستان، خانواده، سبک و شرایط زندگی و شرایط پزشکی در ایجاد چاقی و اضافه وزن نقش داشته باشند. به همین دلیل دستیابی به لاغری و کاهش وزن در مدت طولانی از طریق رژیم‌های مختلف غذایی و ورزش کار دشواری است. افراد تمایل دارند که در کوتاه مدت به وزن‌ایده‌آل خود دست پیدا کنند. به همین دلیل است که به دنبال روش‌هایی برای کاهش وزن می‌گردند که در زمان کوتاه بیشترین کارایی را داشته باشد.

متأسفانه روش کاهش وزن از طریق جراحی ممکن است عوارض جانبی بسیار زیادی داشته باشد و آسیب‌های جبران ناپذیر و آگاهانه همیشگی به بدن افراد وارد کند. این دلایل برای ناامید شدن افراد از لاغری، با استفاده از جراحی، کافی به نظر می‌رسد. بنابراین باید از مؤثر‌ترین روش‌های لاغری بدون جراحی همانند دستگاه آر اف استفاده کنند تا هم عوارض روش‌های مربوط به جراحی را نداشته باشد و هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه دهد.

ما در این مقاله قرار است درباره مؤثر‌ترین روش‌های لاغری بدون جراحی یا همان روش‌های طبیعی صحبت کنیم و از جنبه‌های مختلف آن‌ها را بررسی کنیم.

21f42ad9-ffe8-41d6-91e8-5e9359c2a1f7

متداول‌ترین روش‌های کاهش وزن بدون جراحی

در این قسمت چند نوع از مؤثرترین روش‌های لاغری بدون جراحی را توضیح می‌دهیم که کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند و افراد زیادی از این تعریف اقدام به کاهش وزن می‌کنند. هر کدام از این روش‌ها می‌تواند بر اساس شرایط، برای هر فرد استفاده شود و استفاده از همه این عوامل به طور یکجا توصیه نمی‌شود. چرا که ممکن است آسیب‌های بسیار شدیدی به جسم روحیه افراد وارد کند.

 

رژیم غذایی و ورزش

یکی از متداول‌ترین و مؤثرترین روش‌های لاغری بدون جراحی داشتن رژیم غذایی و ورزشی منظم است. کمک گرفتن از یک پزشک برای ایجاد برنامه رژیم غذایی متناسب با بدن شما و با هدف کاهش وزن در کنار حفظ سلامتی جسمی شما، اهمیت زیادی دارد. پزشکان تغذیه می‌توانند انواع مختلف رژیم‌های غذایی را برای شما پیشنهاد کنند تا بتوانید بر اساس شرایط بدنی خودتان تصمیم‌گیری کنید. همچنین برنامه‌های تمرینی ورزشی صحیح متناسب با رژیم غذایی طراحی شده نیز توسط پزشک در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

بالون معده

به طور کلی می‌توان گفت یکی از مؤثرترین روش‌های لاغری بدون جراحی بالون معده است. این روش کاملاً غیر جراحی و با کمترین میزان تهاجم به بدن انجام می‌شود. هیچ برش یا سوراخی در بدن ایجاد نمی‌شود. یک بالون معده خالی شده از طریق دهان بلعیده می‌شود و یا از طریق لوله آندوسکوپی وارد دهان می‌شود.

کل زمان انجام بالون حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. بالا از مری پایین می‌رود و در معده شما فرود می‌آید. زمانی که بالن به شکم شما برخورد کند منبسط می‌شود و حجم پیدا می‌کند. در این صورت مقداری از فضای معده شما اشغال می‌شود.

انجام بالون معده باعث می‌شود بیمار هنگام غذا خوردن زودتر احساس سیری کند و در نتیجه کمتر از حد معمول غذا بخورد و شروع به کاهش وزن کند. با استفاده از این روش بیماران حتی می‌توانند تا یک سوم وزن اضافی خود را در شش ماه کاهش دهند. بالن معده به عنوان یک روش موقت انجام می‌شود چرا که بعد از شش ماه باید از معده برداشته شود. بیشترین کاربرد بالون معده برای شروع سریع کاهش وزن، پس از برداشتن آن و همچنین کمک به کاهش وزن با خطرات کمتر نسبت به جراحی است.

 

مداخله در سبک زندگی

با تغییر رژیم غذایی و فعالیت بدنی می‌توانید شروع به کاهش وزن کنید. یکی از مشکلات مهم این است که زمانی که بدن لاغر شد، بازگرداندن وزن به حالت قبلی بسیار راحت است. به همین دلیل حفظ وزن از دست داده کار دشواری است. از طریق مداخله در سبک زندگی و شکل گیری عادات غذایی سالم می‌توان رژیم غذایی افراد چاق را تا رسیدن به ثبات نسبی وزن کنترل کرد.

 

دارو درمانی

با استفاده از برنامه‌های مخصوص کاهش وزن پزشکی که از دارو درمانی استفاده می‌کنند، می‌توان حدود ۵ تا ۱۰ درصد وزن را کاهش داد. در بیشتر موارد دارو درمانی باید به طور مداوم ادامه پیدا کند. صورت وزنی که از دست داده‌اید که سرعت بازیابی خواهد شد.

 

استفاده از دستگاه آر اف و هایفوتراپی

دستگاه هایفوتراپی نیز یکی از روش هایی سریع لاغری و کاهش وزن می باشد. جالب است بدانید اگرهایفوتراپی را اصولی انجام دهید، بذون عوارض جانبی، می تونید وزن خود را کاهش دهید. برای جوانسازی و ایجاد شادابی پوست و همچنین کاهش وزن، دستگاه‌های زیادی وجود دارند که یکی از آن‌ها دستگاه هایفو است که با آن هایفوتراپی انجام می‌شود. عملکرد این دستگاه برای ایجاد استحکام در پوست به این شکل است که در پوست کلاژن تولید می‌کند که این کلاژن از انرژی اولتراسوند به‌وجود می‌آید. روشی که برای هایفوتراپی انجام می‌شود، کاملا غیرتهاجمی بوده و برای انجام آن نیازی به جراحی نیست. این روش برای لاغری صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که به‌دلیل غیرتهاجمی‌بودن، مراقبت‌ های بعد از هایفوتراپی زیاد سخت نیست.

در کنار این روش، روش رایدیوفرکانسی که توسط دستگاه آر اف انجام می شود نیز وجود دارد. این روش نیز یکی از روش های کم خطر و بدون عوارض جانبی

 

مراقبت‌های بعد از لاغری

پس از استفاده از مؤثر‌ترین روش‌های لاغری بدون جراحی، مسأله حفظ عادت‌های غذایی بعد از لاغر شدن پیش می‌آید. کاهش وزن معمولاً به رژیم غذایی سخت‌تری نسبت به آنچه که عادت داشتید نیاز دارد. با این حال زمانی که در یک روند کاهشی قرار گرفتید، عادت‌های جدید شکل می‌گیرند و برنامه کاهش وزن شما به سرانجام می‌رسد.

 

رسیدن به وزن مورد نظر قسمت سخت بازگشت به الگوی غذایی منظم شروع می‌شود. زمانی که شما در یک الگوی غذایی کوتاه‌مدت هستید، مشکلات عادی غذا خوردن روزانه خیلی زیاد است. چرا که معمولاً رژیم انتخاب‌های غذایی شما را کنترل می‌کند. اما زمانی که به وزن‌ایده‌آل خود رسید و به دنبال تغییر برای روش عادی غذا خوردن هستید، انتخاب مواد غذایی سخت‌تر خواهد شد. به این دلیل باید در غذا خوردن خود نکاتی را رعایت کنید تا رژیم غذایی سفت و سخت خود را، به یک الگو غذایی سالم تغییر دهید.

 

هزینه انجام لاغری

یک متخصص تغذیه می‌تواند با شما همکاری کند تا یک رژیم غذایی مناسب با بدنتان و برنامه غذایی مخصوص خودتان را تهیه کنید. این متخصصان همچنین می‌توانند به شما روش‌های مختلف تغییر غذا خوردن را آموزش دهند. این روش‌ها می‌تواند باعث کاهش وزن و یا بهبود سبک زندگی‌تان از طریق عادات تغذیه‌ای بهتر شود. هزینه متوسط یک متخصص تغذیه از حدود ۱۰۰ تا ۷۰ دلار در هر ویزیت ممکن است متفاوت باشد.

همچنین می‌توانید با کمک پزشک از مؤثر‌ترین روش‌های لاغری بدون جراحی برای رسیدن به وزن‌ایده‌آل آگاهی پیدا کنید. معمولاً یک متخصص در طول برنامه و رژیم غذایی ارائه شده حدود ۶ تا ۸ ماه شما را تحت نظر دارد. هزینه متوسط اینکار ممکن است تا هزار دلار هم برسد. به طور کلی می‌توان گفت بر اساس میزان ویزیت‌ها، مشاوره اولیه، دارو‌های تجویز شده، غذا یا مکمل‌های خاص و مراقبت‌های بعدی توسط پزشک هزینه‌ها نیز در هر شخص متغیر خواهد بود.

در این مقاله درباره روش‌های لاغری بدن صحبت کردیم و مؤثرترین روش‌های لاغری بدون جراحی را توضیح دادیم. به طور کلی روش‌های لاغری بدن دارای دو حالت طبیعی و غیرطبیعی است و افرادی که نتوانند با حالت طبیعی وزن خود را کاهش دهند، مجبور به استفاده از روش‌های غیر طبیعی یا همان جراحی می‌شوند.

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها