`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

آیا قبرس شمالی جزئی از اتحادیه اروپاست؟

زندگی در قبرس به زمان پارینه سنگی می­رسد. اولین فعالیت­های انسانی 12.000 سال قبل از میلاد، در جنوب جزیره مشاهده شده است. کاوشگران بقایای فسیل شده حیوانات و ابزار سنگی شکارچیان را در جزیره کشف کردند.

 

تاریخچه کلی قبرس

باستان شناسان قدیمی ­ترین چاه­های آب کشف شده را در این جزیره کشف کرده که قدمت آنها به 10.000 سال پیش می­ رسد. تصور می‌ شود که مرحله دوم مهاجرت اولیه بین سال‌های 8700 و 7000 قبل از میلاد از آناتولی با سکونتگاه‌هایی در آکانتو، میلوثکیا، شیلوروکامبوس و تنتا رخ داده است.

بقایای یک گربه که با بدن انسان دفن شده بود در شیلوروکامبوس کشف شد. تخمین زده می‌ شود که این گور 9500 سال قدمت داشته باشد، که مربوط به تمدن مصر باستان بوده و اولین ارتباط شناخته شده گربه-انسان است.

زمین لرزه بزرگی قبرس را در سال 3800 قبل از میلاد لرزاند و از پایان فرهنگ نوسنگی در این جزیره خبر داد.

در سال 3500 قبل از میلاد اولین نشانه‌های فلزکاری در جزیره که آغاز دوره کالکولیتیک است.

اولین خانه­ها در عصر برنز ساخته شدند. استخراج مس و استفاده از خط هجایی در آن زمان آغاز شد.

عصر آهن در قبرس در دوره 1050 تا 1125 قبل از میلاد و در اواخر عصر آهن و باستانی 525 تا 700 قبل از میلاد است.

از 1200 قبل از میلاد قبرس تحت استعمار یونان قرار گرفت. پس از جنگ تروا اکثر یونانیان در این جزیره ساکن شدند.

پادشاهی در قبرس

پادشاهی ­های شهرهای قبرس برای اولین بار در قرن یازدهم قبل از میلاد شروع شده است. روند افزایش جمعیت را در قرن­های 8 تا 12 قبل از میلاد می­توان مشاهده کرد.

پایه و اساس شهرهای قبرس را قهرمانان یونانی بنا کردند.

اولین منبع مکتوب، قبرس را تحت حاکمیت آشور نشان می­دهد( از سال 720 قبل از میلاد). قبرس در سال 669 قبل از میلاد برای مدتی استقلال یافت، اما توسط مصر تحت فرمان آماسیس فتح شد.

این جزیره در حدود سال 545 قبل از میلاد توسط ایرانیان فتح شد. در آغاز قرن چهارم قبل از میلاد، اوراگوس اول، پادشاه سالامیس، کنترل جزیره را به دست گرفت و سعی کرد از ایران استقلال یابد. قیام دیگری در سال 350 روی داد که توسط اردشیر در سال 344 سرکوب شد.

در سال­های 321 تا 58 قبل از میلاد قبرس تحت فرمانروانی بطلمیوس بود، خط هجایی قبرس نیز در همان زمان ناپدید شد.

قبرس در سال 58 قبل از میلاد به یک استان از روم تبدیل شد. چندین زلزله در قرن چهارم، باعث نابودی سالامیس شد و همچنین در آن زمان جزیره دچار قحطی و خشک سالی نیز شد.

قرن دوازدهم پس از میلاد جزیره قبرس مورد حمله صلیبیون قرار گرفت و جزیره تحت کنترل پادشاه انگلستان درآمد. پس از آن فرانسوی­ها جزیره را تصرف کردند و پادشاهی قبرس را تاسیس کردند. لاتین زبان رسمی اعلام شد و پس از آن فرانسوی جایگزین آن شد. بعدها یونانی به عنوان زبان رسمی دوم شناخته شد.

در سال 1571، عثمانیان به قبرس حمله کردند و این حاکمیت تا سال 1914 پس از جنگ جهانی اول ادامه داشت.

در سال 1878، انگلستان حکومت قبرس را با عنوان الحمایه عثمانی در دست گرفت. در سال 1914 ترک­های عثمانی­ با بریتانیا اعلان جنگ کردند. پس از انحلال امپراتوری عثمانی در سال 1925 قبرس به مستعمره انگلیس تبدیل شد.

حکومت مستقل جزیره قبرس

 در سال 1960 جمهوری مستقل قبرس تشکیل شد. درگیری­هایی میان ترک­ها و یونانی­ها صورت گرفت که به نبردی مسلحانه تبدیل شد. در سال 1964، سازمان ملل، نیروهای صلح طلب خود را به قبرس اعزام کرد، که این نیروها امروزه هنوز در قبرس ساکن هستند. در سال 1974، کودتای نظامی توسط یونانیان انجام شد و با دخالت و حمایت ترکیه منجر به تقسیم قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی شد. دولت قبرس شمالی در سال 1975 با نام دولت فدرال ترکیه قبرس اعلام شد. این نام در سال 1983 به نام امروزی خود، جمهوری ترک قبرس شمالی تغییر نام داد.

اتحادیه اروپا

در 1 می 2004، جمهوری قبرس به نمایندگی از کل جزیره به عضویت کامل اتحادیه اروپا (EU) درآمد. جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) ، در داخل مرزهای اتحادیه اروپا قرار دارد اما خارج از قلمرو بازار داخلی است.

کشورهای اتحادیه اروپا عبارتند از:

اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد.

مزایای عضویت در اتحادیه اروپا

صلح و ثبات

اتحادیه اروپا بیش از نیم قرن صلح، ثبات و رفاه را به ارمغان آورده است. همچنین نقش مهمی در دیپلماسی ایفا می کند و برای ترویج همین مزایا - و همچنین دموکراسی، آزادی های اساسی و حاکمیت قانون - در سراسر جهان کار می کند.

هم اکنون قبرس شمالی به یکی از قطب­های جهان گردشگری درآمده است.

امنیت و ثباتی که در کشور جاریست، افراد زیادی را از کشورهای مختلف به سمت قبرس شمالی روانه کرده تا بتوانند تعطیلات خود را در این کشور زیبای مدیترانه­ای با آب و هوای معتدل بگذرانند.

قبرس شمالی با جمعیت 4000 نفری، می ­تواند مقصد مهاجرت (بیشتر بخوانید +) افراد زیادی نیز باشد. خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس شمالی سود بسیار بالایی را دارد.

امن­ ترین کشور برای سرمایه گذاری

مجله فوربز، قبرس شمالی را اولین و امن ­ترین کشور برای سرمایه گذاری معرفی کرده که با شرایطی که دولت قبرس در اختیار خریداران قرار می­ دهد می ­توانند به راحتی ملک مورد نظر خود را خریداری کنند.

خرید ملک در قبرس شمالی روش­های مختلفی را دارد:

خرید ملک آماده تحویل: پرداخت 60 درصد از مبلغ کل ملک در ابتدا و اقساط 2 تا 4 ساله، بدون بهره بانکی

خرید ملک در حال ساخت: پرداخت 30 تا 40 درصد از مبلغ کل ملک در ابتدا و اقساط 4 تا 6 ساله برای مابقی مبلغ، بدون بهره بانکی

خرید ملک کلید خورده: پرداخت تمام مبلغ به صورت نقدی

سیستم آموزشی قبرس شمالی نیز به صورت بین المللی می ­باشد و برای آموزش کودکان و دانشجویان ارزش بسیار بالایی قائل است.

دانشگاه­های قبرس شمالی به زبان انگلیسی می ­باشد و مدرک تحصیلی دریافت شده از این دانشگاه­ها در تمام دنیا ارزشمند است.

درمان در قبرس شمالی در بیمارستان­های دولتی به صورت رایگان انجام می ­شود. سلامت افراد جامعه برای دولت بسیار مهم بوده و تمام کارهای درمانی را به طور کامل به عهده می گیرند.

قبرس شمالی به عنوان کشوری که با سرعت بالایی رو به پیشرفت است، تمامی قدرت و امکانات خود را برای بالاتر بردن سطح کشور به کار می گیرد و برای رفاه، سلامت، امنیت و آموزش افراد جامعه ارزش زیادی قائل است.

تعداد زیادی به کشور های مختلف از جمله قبرس شمالی مهاجرت می کنند که شرکت سرمایه گذاری بازرگان (bazargan investment ) توانسته است با مشاوران زبده و توانمند این امر را تسهیل بخشد.

تمامی مشاوره بصورت کاملا رایگان است و می توانید با شماره ای که در واتساپ قرار دارد با ما در تماس باشید. bazargan investment (+)

شرکت بازرگان دارای مجوز رسمی است؛

شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری بازرگان به شماره ثبت 22762  مشاوره در زمینه مهاجرت از طریق ملک، اخذ اقامت متقاضیان، اخذ ویزای دانشجویی، ثبت شرکت و سرمایه گذاری با بیش از ۱۱ سال سابقه در قبرس شمالی

***

این مطلب رپرتاژ بوده و پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمیکند و مسیولیت حقوقی آن هیچ ارتباطی با شمانیوز ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها