`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی /

دستگاه شیرینگ پک کوچک

کلمه انگلیسی shrink به معنای کوچک کردن و اصطلاحاً آب رفتن است. شیرینگ پک به‌نوعی دستگاه بسته‌بندی اطلاق می‌شود که یک‌لایه پلاستیکی نازک و شفاف به نام نایلون شرینک روپ را به‌دور یک محصول کشیده تا چندین محصول را با هم‌ بسته‌بندی و نگهداری کند و...

دستگاه شیرینگ پک کوچک

کلمه انگلیسی shrink به معنای کوچک کردن و اصطلاحاً آب رفتن است. شیرینگ پک به‌نوعی دستگاه بسته‌بندی اطلاق می‌شود که یک‌لایه پلاستیکی نازک و شفاف به نام نایلون شرینک روپ را به‌دور یک محصول کشیده تا چندین محصول را با هم‌ بسته‌بندی و نگهداری کند و از آنها در برابر آب و گرد و غبار محافظت کند. البته نام صنعتی و اصلی دستگاه شیرینگ پک کوچک shrink wrap machine است.

دستگاه شیرینگ پک کوچک چگونه کار می‌کند؟

عملکرد دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک به این صورت است که محصول را از طریق یک نوار نقاله به بخش فشرده‌سازی هدایت می‌کند و یک‌تکه شیرینگ روپ دور محصول قرار می‌دهد. محصول از محفظه‌ای به نام کوره عبور می‌کند؛ در این کوره حرارت به این لایه پلاستیکی دمیده می‌شود تا نرم و کشسان شود. در قسمت پایین کوره نیز یک فن خنک کننده تعبیه شده است که هوا را به داخل بسته می‌دمد و روکش شیرینگ را خشک می‌کند تا محصول جمع شده و بسته شود. پس از پایان کار، محصول در یک پوشش شفاف قرار می‌گیرد. اندازه روکش و مقدار و زمان حرارت اعمال شده توسط مدیر دستگاه شیرینگ پک حرارتی انتخاب می‌شود. به این نوع از دستگاه‌های بسته‌بندی محصولات که دارای کوره هستند، معمولاً شیرینگ تونلی می‌گویند.

کاربردهای دستگاه شیرینگ پک کوچک

با کوچک کردن می‌توانید چندین محصولی که متعادل نیستند را در کنار یکدیگر قرار دهید. شیرینگ بطری های آب، نمونه بارز این استفاده است. پلاستیک عایق رطوبت خوبی است و از ورود رطوبت به محصول به دلیل انقباض جلوگیری می‌کند. بر خلاف بسته‌بندی مقوایی و کاغذی، نوار شیرینگ یک پوسته شفاف است که ظاهر محصول را نمایان می‌کند. شاید همین ویژگی جذاب باعث پیدایش و توسعه شیرینگ های رنگی و چاپی شده است. در برخی موارد، کوچک کردن تنها گزینه است زیرا محصول باید در یک پوشش نازک قرار داده شود تا اندازه و شکل آن را منعکس کند.

مزایای دستگاه بسته‌بندی شیرینگ چیست؟

محصولات نامتعادل را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های شیرینگ پک روی‌هم چید. این نوع بسته‌بندی به شما این امکان را می‌دهد که محصول خود را در جای خود نگه دارید و به‌خوبی سفارش های مشتریان را مدیریت کنید. نمونه‌ای از کاربرد این نوع بسته‌بندی، بسته‌بندی مواد غذایی مانند بسته‌بندی بطری‌های آب آشامیدنی است. فیلم شیرینگ به‌عنوان یک عایق عالی عمل می‌کند که از ورود رطوبت به محصول جلوگیری می‌کند. در واقع این دستگاه هنگام سازماندهی اجناس برای تضمین آسیب ندیدن آن¬ها کار می‌کند، بنابراین می‌توان این روش را روشی مؤثر و ارزان برای بسته‌بندی انواع محصولات به‌ویژه مواد غذایی دانست.

سخن آخر

در این مقاله با دستگاه شیرینگ پک کوچک، کاربردها و مزایای آن به‌اختصار آشنا شدیم. وجود این دستگاه‌ها برای بسته‌بندی بسیاری از کالاهای رایج در کارخانه‌ها، انبارها، شرکت ها و غیره می‌تواند مؤثر واقع شود. به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت و خرید دستگاه شیرینگ پک کوچک و  دستگاه شیرینگ پک ارزان با کارشناسان ما در نیل زاگرس البرز تماس حاصل فرمایید.

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسئولیتی بابت آن ندارد ...

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها