`
شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی//

قیمت رزین اکریلیک بر چه اساسی محاسبه می شود؟

برای اطلاع از آخرین قیمت رزین اکریلیک می ‌توانید به سایتهای معتبر فروش این محصول مراجعه بفرمایید رزین آکریلیک نوعی ماده‌ی پلیمری و چسبناک می ‌باشد. که در صنایع مختلف کاربردهای بسیار گوناگون و فراوانی دارد چسب آکریلیک خمیری این محصول فوق ‌العاده درجه یک و با کیفیت همچون چسب چوب می ‌باشد و به ‌طور معمول در بسته‌بندیهای تیوپی به بازار عرضه می‌ شود.

قیمت رزین اکریلیک بر چه اساسی محاسبه می شود؟

برای اطلاع از آخرین قیمت رزین اکریلیک می ‌توانید به سایتهای معتبر فروش این محصول مراجعه بفرمایید رزین آکریلیک نوعی ماده‌ی پلیمری و چسبناک می ‌باشد. که در صنایع مختلف کاربردهای بسیار گوناگون و فراوانی دارد چسب آکریلیک خمیری این محصول فوق ‌العاده درجه یک و با کیفیت همچون چسب چوب می ‌باشد و به ‌طور معمول در بسته‌بندیهای تیوپی به بازار عرضه می‌ شود. و استفاده از این شست و به دلیل نوع بسته‌ بندی آن فوق ‌العاده راحت و آسان است با فشار دادن تیوب چسب از داخل آن خارج‌ شده و می ‌توانید سطوح شیشه ‌ای را به ‌راحتی به ‌هم بچسبانید.

 

چوب های ضدآب را نیز با استفاده از این چسب یا چسب چوب پمادی می ‌توانید به ‌هم متصل کنید اگر چسب خمیری را با چسب مایع ترکیب کنید  مخلوط به‌ دست ‌آمده فوق ‌العاده مقاوم و مستحکم‌تر خواهد بود. قیمت این چسبهای پلیمری بستگی به کیفیت و درجه مرغوبیت آنها بس نوع بسته‌بندی اندازه و حجم متغیر می ‌باشد در واقع هرکدام از این عوامل می ‌تواند بر قیمت چسب ها تاثیر گذار باشد امروزه تولید کنندگان بسیاری اقدام به تولید این محصولات کرده‌اند که در کیفیت با یکدیگر بسیار متفاوت می ‌باشند.

یکی از انواع چسب های بسیار قوی رزین آکریلیک می ‌باشد که ترکیبات مصنوعی و طبیعی دارد و از ویژگیهای بسیار بارز این ماده می‌ توان به مقاومت بسیار بالا و کیفیت آن اشاره کرد و این مواد در آب حل نخواهد شد ولی حلال آن برپایه‌ ی الکل می ‌باشد. انواع مصنوعی این مواد رنگی زرد تا قهوه ‌ای دارند کارایی و استفاده این ماده فوق ‌العاده در صنعت و ساخت‌ و ساز بالا می ‌باشد و برای چسباندن دو سطح به یکدیگر و اتصال آ‌نها بهترین ترکیب صمیمانه آکریلیک و رزین آکریلیک می ‌باشد.

 

رزین اکریلیک پایه آب

از دیگر دسته بندی رزینهای اکریلیک، رزینهای بر پایه ی حلال و بر پایه ی آب هستند. در صنعت از رزین اکریلیک پایه آب به عنوان پوشش به طور فراوان مورد استفاده قرار می گیرد و از کاربردهای دیگر این ماده می توان در ساخت آکواریومها، صفحه نمایش گوشیهای تلفن همراه ، وانهای حمام و غیره اشاره نمود علاوه بر این، ماده ی فوق در ساخت رنگ اکریلیکی کاربرد فراوان دارد. این ماده در تهیه ی محصولاتی که نیاز به دوام و همچنین انعطاف پذیری بالایی دارند مانند ماسک، لاستیک و غیره به طور فراوان مورد استفاده قرار می گیرد.   امروزه استفاده از این مواد در زمینه های مختلف از جمله محصولات بهداشتی و

 

 

.1

 

پزشکی، لوازم الکترونیکی، پوشش خودرو و تولید لوازم خانگی بسیار محبوب شده است. سه گروه اصلی پوششهای مایع بر پایه رزین اکریلیک شامل ترموپلاستیک، ترموست و ضد آب هستند و بسیاری از رزینهای اکریلیک ممکن است شامل مونومرهای دیگر وینیل مانند استایرن‪ یا وینیل استات به منظور کاهش هزینه باشند. اکریلیکها را می توان با انواع مونومرها گزینش کرد تا برخی خواص آن از جمله چسبندگی به فلز، یا واکنش با آمینوپلاست یا ایزوسیانات بهبود پیدا کند

برای بهبود فعل و انفعالات بین زنجیره های پلیمری از رزینهای اکریلیک کراس لینک شده استفاده می نمایند و بهبود این خواص می تواند منجر به تولید رزینهای پیچیده تر گردد و بسته به گروه های فعال موجود این رزینها می توانند مقاومت بالایی پیدا کنند و خواص منحصر به فردی به دست آورند. با وجود گروه های فعال، رزینهای اکریلیک می توانند بین دو زنجیره ی مختلف پلیمری اتصال به وجود آورند و این اتفاق می تواند در شرایطی خاص مانند دمای معین و یا در زیر نور یو وی رخ دهد و همچنین ممکن است از یک کاتالیزور برای ارتقا و تسریع واکنش شیمیایی کمک گرفته شود.

 

رزین اکریلیک شفاف

یکی از محصولات شیمیایی که بر پایه آب می باشد رزین اکریلیک و رنگ صنعتی بوده که به طبیعت آسیبی نمی رساند و رزین اکریلیک شفاف نیز می باشد. در ترکیبات این مواد حضور هیدروژن و گروه های کربوکسیل در کنار هم ترکیبی را تشکیل می دهند که به چسبندگی بالا منجر می شود. وجود انواع گروه های کربوکسیل در این ترکیبات باعث بالا رفتن میزان حل شدن رزینها در داخل آب شود. وجود هیدروژن و کربن در کنار هم باعث می شوند تا رزینها با گروه های دیگر ترکیب نشوند و این محافظت از مولکولها

 

 

.2

 

باعث بالا رفتن کیفیت رزین می باشد. از گروه های واکنشی فعال می توان به هیدوکسیلها اشاره کرد که توانایی نشان دادن واکنش با ملامینها را دارد. این گروه تاثیر بسیار زیادی در سریع شدن واکنش در رزینها دارد و تقویت کننده اتصالات زنجیره ای بوده مه در نهایت باعث شاخت پلیمر با مقاومت بالا می شود. از مونومرهای گوناگون می توان در این نوه مواد استفاده کرد که نتیجه این کار ساخت رزینهای مختلف می باشد. از دیگر نمونه های مونومر نوع پیچیده بوده که از مواد استایرن بیشترین استفاده شده است و به همین دلیل رزینهای این گونه به نام استایرن اکریلیک نام گذاری شده اند. این نوع مونومرها بسیار ارزان تر از مونومرهای اکریلیک می باشند و به همین دلیل بیشترین استفاده از این نمونه ها در صنایع می شود.

 

 

*مطلب فوق رپورتاژآگهی بوده و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی بابت نشر آن ندارد

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها