`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی /

زمان تعویض فیلتر بنزین پژو ۲۰۶ ، پراید، پژو 405 و سمند

فیلتری که پاکسازی آلاینده ها از بنزین را بر عهده دارد و به زبان ساده بنزین خالص را وارد موتور خودرو می کند فیلتر بنزین نام دارد که به طور کاملا مستقیم روی عمر بنزین و کار کرد آن تاثیر دارد.

فیلتری که پاکسازی آلاینده ها از بنزین را بر عهده دارد و به زبان ساده بنزین خالص را وارد موتور خودرو می کند فیلتر بنزین نام دارد که به طور کاملا مستقیم روی عمر بنزین و کار کرد آن تاثیر دارد.

خودرو هم مانند سایر وسایل همیشه در حال کار کردم است و هر وسیله ای که از آن استفاده شود دچار استهلاک میشود به همین دلیل ساالانه یک بار و حتی بیشتر باید ماشین را پیش یک متخصص برد و آن را چکاب کامل کرد. یکی از قطعات ماشین که مراقب بودن از آن بسیار ضروری است و می تواند آسیب به ماشین و موتور خودرو بزند، فیلتر بنزین است در این مقاله از سایت یزدان اویل به بررسی فیلر روغن می پردازیم.

فیلتر بنزین چیست

مواد فلزی تشکیل دهنده مخزن بنزین خودرو است و ذرات معلق بنزین در این مخزن جمع و ذخیره می شود.البته با گذشت زمان ذرات موجود در بنزین رسوب می کنند و در باک سوخت ته نشین می شود، و این مواد ته نشین ده با تکان خوردن ماشین به حرکت می افتند و در مسیر خود وارد داختل موتور خودرو می شود.

اینجاست که  نقش فیلتر ها مشخص می شود. این فیلر ها در مسیر ورود سوخت به موتور قرار می گیرد تا رسوبات و آلاینده ها را از سوخت پاک کند.

زمان تعویض فیلتر بنزین پژو ۲۰۶ ، پراید، پژو 405 و سمند

این فرایند با کاغذ مقاوم های قرار داده شده در فیلتر صورت می گیرد. به گونه ای که ناخالصی های موجود در بنزین جذب کاغذ شده و وارد موتور نمی شود و این کار سبب عدم اسیب دیدن موتور می شود کهعمر آن را مدت ها افزایش می دهد.

چه زمانی برای تعویض فیلتر بنزین مناسب است

زمان تعویض فیلتر بنزین به محل سکونت شما بستگی دارد، زیرا در شهرهای بزرگی مانند تهران آلودگی هوا بسیار بیشتر از شهرهای کوچکتر است و عمر فیلتر بنزین بسیار کمتر است.

معمولا خودروسازان زمان دقیق تعویض فیلتر بنزین را در دفترچه راهنمای خودرو ذکر می کنند. اما به طور کلی می توان گفت که فیلتر بنزین باید هر 20 تا 25 هزار کیلومتر تعویض شود.

انواع صافی بنزین

جنس بدنه‌ی صافی بنزین در چند نوع پلاستیکی آهنی و آلومینیومی تولید می شود.  هر خودرویی صافی بنزین مخصوص به خود را دارد و شما بر اساس خودروی خود باید صافی بنزین مخصوص به خود را انتخاب کنید. ما در فروشگاه اینترنتی “یزدان اویل” سعی کردیم انواع برندهای موجود در بازار را برای انواع خودروها تهیه کنیم.

زمان تعویض فیلتر بنزین پژو ۲۰۶ ، پراید، پژو 405 و سمند

صافی بنزین خودروهای نایاب و خودروهای خاص در این بخش از فروشگاه اینترنتی ما وجود دارند. شما می توانید به راحتی با جستجوی نام خودروی خود صافی بنزین موردنظر را پیدا کنید و به سبد خرید خود اضافه نمایید. دقت کنید نسخه‌ی آلومینیوم یا نسخه‌ی پلاستیکی تفاوت‌ خاصی در ساختار داخلی ندارند و کارکرد آنها یکی است. اما برخی عقیده دارند که جلد پلاستیکی با توجه به اینکه صافی بنزین در فضای بیرونی خودرو از زیر خودرو قرار می گیرد  احتمال شکستن آن را بالا می برد.

بنابراین از صافی بنزین با جنس آلومینیوم یا فلزی برای آن استفاده کنند. اما برخی دیگر عقیده دارند که صافی بنزین با جنس پلاستیکی راحت‌تر در محفظه ی خود قرار می گیرد.

نحوه نصب صافی بنزین

برای نصب صافی بنزین، اغلب آنها دارای یک سوکت از سمت ورود و یک سوکت از سمت خروج هستند. پس شما برای نصب آن کافیست سوکت ها را با اچار مخصوص جدا کرده، صافی بنزین جدید را در جای خود قرار داده و سوکت ها را دوباره در جای خود وارد کنید. پس از انجام این عملیات بهتر است یکبار خودرو روشن شود و با چشم مشاهده شود که از سمت سوکتها نشتی وجود نداشته باشد چرا که با توجه به مشتعل بودن بنزین حساسیت این کار بسیار بالاست بنابراین بهتر است که حتماً این کار را به متخصص خود بسپارید.

برند های صافی بنرین یا فیلتر بنزین

برندهای مختلفی صافی بنزین یا همان فیلتر بنزین را تولید می‌کنند. برند سرکان نیز به عنوان تولید کننده فیلتر این محصول را تولید و به بازار عرضه کرده است. ما در فروشگاه “یزدان اویل” سعی کردیم که بیشترین تنوع ممکن برای کالاها را فراهم کنیم تا شما بتوانید به راحتی برند مورد نظر خود را انتخاب کنید. دقت کنید و صافی بنزین بهتر است با هر بار تعویض روغن تعویض گردد چرا که وجود آشغال در بنزین ها و عبور آن از صافی بنزین در صورتی که کیفیت مناسبی نداشته باشد وارد سوزن انژکتور شما شده و هزینه‌های بسیار جبران‌ناپذیری برای شما باقی می‌گذارد. بنابراین شما می‌توانید با یک هزینه جزئی صافی بنزین را تعویض کنید تا بنزین تمیز و بدون هیچ‌گونه ذرات یا آلودگی به خودروی شما وارد شود.

فیلتر بنزین پراید کجاست

در ماشین های پراید که تولید آن ها به صورت انژکتوری است این قطعه در محفظه‌ ی موتور نصب می‌شود که مزایا و معایبی نسبت به نمونه‌هایی که در زیر خودرو نصب می‌شود دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب: خطر آتش‌سوزی در هنگام تعویض بدون دقت و تصادفات

مزایا: دسترسی و تعویض راحت و بدون مشکل

فیلتر بنزین 206 کجاست؟

فیلتر بنزین دقیقا زیر باک، سمت شاگرد عقب قرار دارد. بهتر است برای تعویض آن خودرو را پیش مکانیک ببرید یا در مکانی پارک کنید که به راحتی بتوانید زیر آن بروید.

زمان تعویض فیلتر بنزین پژو ۲۰۶ ، پراید، پژو 405 و سمند

چند نکته برای تعویض فیلتر 206

  • در هنگام کار ماشین به هیچ عنوان روشن نباشد.
  • برای بالابردن ماشین و زیر آن رفتن از جک استفاده نکنید. فقط در صورت داشتن خرک اقدام به چنین کاری نمایید.
  • اگر دسترسی به چال داشته باشد، راحتر می توان صافی را تعویض نمود.
  • در هنگام نصب صافی جدید به علامت فلش روی آن توجه نمایید.

فیلتر بنزین کوییک کجاست؟

فیلتر بنزین همانند خودروی 206 زیر باک، سمت شاگرد عقب قرار دارد. که اگر توانایی آن را دارید هم می توانید خودتان آن را تعویض کنید و یا آن را پیش مکانیک ببرید تا او این کار را برای شما انجام دهد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی فیلتر بنزین پرداختیم. فیلتر بنزین طول عمر موتور را افزایش می دهد و مانع ورود آلاینده ها به موتور می شود. چون این فیلتر آلاینده ها را جذب خود می کند بهتر است در بازه های زمانی خاص آن را تعویض کنید تا با مشکلات ناشیاز آن دچار نشوید

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسئولیتی بابت آن ندارد ..... 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها