`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی /

چگونه از ترازو دیجیتال دستی استفاده کنیم؟

ترازوهای دیجیتالی نسبت به سایر ترازوها دقیق تر، با دوام تر و پیشرفته تر می باشند در واقع استفاده از ترازو به هزاران سال قبل بر می گردد اما ترازوهایی که در گذشته استفاده می شد دقیق نبودند و وزن اجسام را حدودی نشان می دادند اما ترازوهایی که امروزه کاربرد دارند بسیار دقیق و با دقت اندازه گیری می کنند.

چگونه از ترازو دیجیتال دستی استفاده کنیم؟

یک ترازو دیجیتال دستی ممکن است برای اهداف مختلف از اندازه گیری مواد در آشپزخانه تا اندازه گیری دقیق مواد در آزمایشگاه استفاده شود اکثر ترازو فروشگاهی دیجیتال اندازه گیریهای خود را بر اساس یک کرنش سنج داخلی انجام می دهند.

 

ترازوهای دیجیتالی با یکدیگر متفاوت هستند مثلا ترازویی که برای اندازه گیری وزن افراد استفاده می شود نیازی به دقت زیادی ندارد و لازم نیست خیلی دقیق باشد یعنی برای مثال تفاوت چند گرم یا حتی در بعضی موارد چند پوند مهم نیست.

اما ترازویی که برای اندازه گیری مقدار مواد در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد باید نسبتا دقیق تر باشند زیرا تفاوت چند گرم مواد در هنگام آشپزی می تواند طعم یک وعده غذایی را تغییر دهد یا مثلا ترازویی که در فروشگاه ها برای اندازه گیری وزن یک شی استفاده می شود.

باید دقیق باشد و با دقت اندازه گیری شود زیرا افراد و خریداران بر اساس آنکه مقیاس یک شی چقدر وزن دارد هزینه می کنند و پول پرداخت می کنند پس دقیق بودن ترازو از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

ترازو دیجیتال دست دوم

بعضی افراد به دلیل قیمت بالای ترازوهای دیجیتال یا ترازو پزشکی ممکن است بودجه ی کافی برای خرید آنها را نداشته باشند و به همین دلیل به سراغ ترازو دیجیتال دست دوم می روند زیرا دارای قیمت کمتری می باشند اما باید بدانید که ممکن است کارایی ترازوهای دست دوم نسبت به ترازوهای آکبند و استفاده نشده کمتر باشد پس باید در خرید ترازوها دقت کنید.

ترازوهایی که در قدیم مورد استفاده قرار می گرفت مکانیکی بودند اما با گذشت زمان ترازوهای دیجیتالی جایگزین ترازوهای قدیمی مکانیکی شدند که نسبت به ترازوهای قدیمی بسیار دقیق تر و حساس تر عمل می کنند.

c2d0fb93-7c4a-499f-8368-98f67fbe1508

در فروشگاه ها علاوه بر ترازوهای فروشگاهی از ترازوهای هوشمند نیز استفاده می شود که بسیار پیشرفته تر می باشند و سرعت کار برای فروشنده ها را بالا می برد و دارای نرم افزارهای حسابداری هستند که قیمت آنها نیز نسبت به سایر ترازوهای فروشگاهی بالاتر می باشد.

نوعی دیگر از ترازوها وجود دارند که مخصوص طلا فروشی می باشند و در ظرفیتهای 600 گرم تا 3 کیلو گرم استفاده می شوند که این نوع از ترازوها بسیار حساس و دقیق هستند و هنگام اندازه گیری طلا هیچ تکانی نباید بخوردند زیرا کوچک ترین نوسان در تغییر وزن طلا تاثیر می گذارد.

از دیگر ترازوهای دیجیتالی می توان به ترازوهای آشپزخانه اشاره کرد که دارای کفه ی کاسه ای شکل می باشند و این ترازوها را در آشپزخانه ها برای آنکه جرم مواد غذایی مانند حبوبات را اندازه بگیرند استفاده می شود.

در صنعتهای مختلف و در کارخانه جات و کارگاه ها نیز از ترازوهای صنعتی مخصوص برای بسته بندیهای بزرگ استفاده می شود حتی در مراکز درمانی و کلینیکهای مختلف بسیاری از پزشکان برای آنکه بتوانند شاخصهای بدنی انسان مانند قد و وزن آنها را اندازه گیری کنند باید از ترازوهای مخصوص استفاده شود.

 

ترازو دیجیتال اصفهان

مراکز فروش انواع محصولات و کالاها اغلب سفارش دهنده ترازو دیجیتال اصفهان هستند و از این دستگاه سیار استفاده فراوانی می کنند، همچنین هر کدام از این ترازو ظرفیتهای خاص خود را دارند و برخی از آنها وزن زیر 40 یا بالاتر را می توانند اندازه گیری کنند به همین خاطر مهم است که آن را برای چه منظوری احتیاج داریم.

بیشتر مشاغل مانند قصابها، میوه فروشها، شیرینی و قنادی فروشیها و غیره مشتریان دائم ترازوهای دیجیتال اصل اصفهان هستند زیرا اعداد و ارقام به وضوح بر روی این وسیله مشخص است و طول عمر و ماندگاری آن هم زیاد است به همین دلیل این ترازو ارزش هزینه کردن و خرید را دارد.

1c5107c8-06ab-4701-9ba3-260100d7bc78

از انواع ترازوهای دیجیتال موجود و تولید شده می توان به ترازو دیجیتال آزمایشگاهی و گرمی، ترازوی وزن کشی، ترازوی آشپزخانه و فروشگاهی و غیره نام برد، هر کدام از این مدلها ظرفیت و کیفیت خاص خود و نیز قیمت گذاری جداگانه ای دارند که با توجه به سفارش خریداران با مناسب ترین هزینه به دست آنها می رسد.

بر روی این دستگاه تمامی علائم مانند جمع و منها و ضرب و تقسیم و نیز اعداد 10-1 قرار گرفته است و مانند یک ماشین حساب قوی می توانید تعداد کیلو و قیمت را به راحتی به دست آورید.

به کسب و کار خود نیز سرعت بیشتر و دقت بالاتر ببخشید زیرا در برخی از فروشگاه ها تعداد مشتریان خیلی زیاد است و این ویژگی ترازو اهمیت بالایی دارد.

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسئولیتی بابت آن ندارد .... 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها