`
شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی//

مهاجرت به فرانسه یا کانادا

دو مقصد پرطرفدار میان ایرانیان، اما اگر قرار باشد فقط یکی را برای مهاجرت برگزینید کدام را انتخاب خواهید کرد؟ یا اصلا بهتر است کدام را انتخاب کنید؟ در ادامه به شما توضیح میدهیم هر کدام از این کشورها چگونه به یکدیگر برتری پیدا میکنند.

مهاجرت به فرانسه یا کانادا

مهاجرت به فرانسه

اگر فکر میکنید کانادا قبله مقدس مهاجران است پس هنوز چیزی از مزایای مهاجرت به فرانسه نشنیده اید:

  • امکان تحصیل رایگان
  • عدم وجود ریسک ویزا
  • دارای ساعات کاری کم
  • قانون کار راحت و مناسب
  • هزینه زندگی پایین (غیر از پاریس)
  • وجود تعادل میان میزان ساعات کاری و اوقات فراغت

این کشور یکی از خلوت ترین و آسانگیر سفارت ها را دارد هم چنین سیستم جوابدهی سرعتی در امر صدور ویزای شینگن دارد، اصولا هیچوقت از سال ترافیک قابل توجهی ندارد به همین دلیل هم مجبور به خرید وقت های فوری نخواهید شد، البته سفارت فرانسه جهت صدور ویزای فرانسه روی سابقه سفری افراد حساس است پس اگر شما شخصی هستید که در چند سال اخیر هیچ سفری به هیچکدام از کشورهای حوزه شنگن نداشته اید بهتر است که در صورتیکه قصد مهاجرت یا سفر به این کشور را دارید این موضوع را در ذهن داشته باشید.

مزیت دیگر مهاجرت به فرانسه این است که شما با اخذ اقامت این کشور امکان رفت و آمد آزادنه میان تمام کشورهای حوزه شنگن را خواهید داشت.

غیر از این ها با یادگیری زبان فرانسه فرصت مهاجرت به کانادا را نیز همیشه در کنار خود خواهید داشت زیرا این کشور دارای چندین شهر فرانسه زبان است، هم چنین در سیستم اکسپرس اینتری دانستن زبان فرانسه دارای امتیاز جهت مهاجرت به کاناداست.

از طرفی این کشور مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت حقوقی هاست، اگر رشته دانشگاهی شما حقوق است و قصد ادامه تحصیل یا کار در زمینه های مربوط را دارید، باید بدانید که حقوق ایران و فرانسه شباهت زیادی به یکدیگر دارند و از این رو فرانسه بهترین مقصد مهاجرتی برای شما بحساب می آید.

مهاجرت به کانادا

مهاجر پذیر بهترین صفتی است که میتوانیم به کانادا نسبت دهیم و اعطای اقامت دائم در کمترین زمان هم بهترین ویژگی است که میتوان برای این کشور و سیستم مهاجرتی اش در نظر گرفت.

این کشور سالانه در حال پذیرش 400 هزار مهاجر از سراسر دنیا میباشد هم چنین دارای کمبود شدید نیرو کار خارجی است و علاقه ی زیادی به جذب افراد مناسب دارد.

اما مهم ترین مزیتی که میتوانید با مهاجرت به کانادا بدست آورید اخذ سریع اقامت دائم است، با 1 سال کار در این کشور و پرداخت مالیات میتوانید اقامت دائم خودرا بگیرید.

ویزای 5 ساله کانادا

این ویزا در واقع همان ویزای مولتی کاناداست که عده ای هم با عنوان ویزای توریستی آن را میشناسند، بحث اخذ ویزای 5 ساله کانادا کمی متفاوت است و به همین سادگی نخواهد بود، کانادا هرچه در اعطای اقامت به خارجیان سخاوتمند است در صدور ویزای توریستی محتاطانه عمل میکند، در نتیجه اگر قصد ورود از این طریق و سپس ماندن در این کشور از این طریق را دارید، بهتر است بجای اینکار یکی از راه های اقامتی کانادا را جهت ورود به این کشور انتخاب کنید

 

*مطلب فوق رپورتاژآگهی بوده و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی بابت نشر آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها