`
شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی//

معرفی مواد تخصصی کاشت و طراحی ناخن

مواد مورد نیاز برای کاشت و طراحی ناخن را می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری از فروشگاه های آنلاین تهیه کنید. اما وجود تعداد زیادی برند و قیمت های متفاوت این لوازم و مواد که با عنوان جنس ایرانی و خارجی به فروش می رسد، ممکن است شما را برای خرید کمی دچار سردرگمی کند. در این مقاله سعی داریم در مورد کیفیت و ویژگی های چند مورد از مهمترین لوازم و مواد تخصصی برای کاشت و طراحی ناخن مطالبی را توضیح دهیم.

معرفی مواد تخصصی کاشت و طراحی ناخن

پرایمر کاشت ناخن

 

1

 

پرایمر کاشت ناخن یکی از موادی است که در طراحی و کاشت ناخن استفاده می شود. پرایمر ماده ای است که برای زیر سازی در کاشت و طراحی ناخن از آن استفاده می کنند. پرایمر کمک می کند که مواد بعدی بهتر به سطح ناخن بچسبد.

انواع پرایمرها و ویژگی های آن

 پرایمرها انواع اسیدی، اسیدی متوسط و غیر اسیدی دارند. هرچقدر یک پرایمری اسیدی تر باشد میزان چسبندگی مواد به آن و در نتیجه سطح ناخن بالاتر خواهد بود. اما میزان سوزش انگشت بیشتر می شود. آرایشگری که کار طراحی ناخن را انجام می دهد باید با توجه به این ویژگی و شرایطی که مشتری دارد تشخیص دهد از کدام نوع پرایمر استفاده کند. در انواع جدیدتری از پرایمرها نوع غیر اسیدی هم وجود دارد که با اضافه شدن مواد دیگر به ساختار شمیایی آن قابلیت چسبندگی بالا در آن ایجاد شده و این مورد برای افرادی که پوست و ناخن حساسی دارند توصیه می شود. که خب البته کمی قیمت بالاتری را هم این نوع پرایمرها به خود اختصاص داده اند. کاربرد پرایمر فقط برای کاشت ناخن نیست برای میکاپ و همچنین در صنعت ساختمان هم از پرایمر استفاده می کنند.

 

 

2

 

پلی ژل ناخن

پلی ژل مواد اصلی نوعی کاشت ناخن است. کاشت ناخن با پلی ژل از مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به کاشت ناخن  با پودر اکرولیک و ژل برخوردار است. ماده پلی ژل ناخن بسیار انعطاف پذیر بوده و می توانید تنها با استفاده از قالب کاشت ژل به کاشت ناخن ها بپردازید. زمانی که کاشت ناخن از پلی ژل استفاده می شود لازم است که حتما زیر آن (روی ناخن ها) پرایمر غیر اسیدی بزنید. یکی از مزیت هایی که کاشت ناخن با پلی ژل دارد این است که ریمو کردن آن از روی ناخن ها ساده است. تنها با کمک سوهان برقی و یا سوهان دستی می توانید پلی ژل را از روی ناخن ها ریمو کنید. شما حتی می توانید با کمک پنبه و استون هم پلی ژل را از روی ناخن ها پاک نمایید.

آیس ژل

لاک آیس ژل لاک ژلی است که دارای ذرات فلزی است که حتی جذب آهن ربا هم می شود. اگر ناخنی که آیس ژل دارد را مرطوب کنید و آهن ربا را به آن نزدیک کنید الگوهای زیبایی را می توانید مشاهده کنید. برای زدن آیس ژل روی ناخن نیاز به لوازمی مانند: بیس ژل، لاک ژل ناخن مگنتی یا مغناطیسی، تاپ کات، دستگاه یو وی یا الایدی نیاز است.

لیکوئید کاشت ناخن

لیکوئید کاشت ناخن یکی از مهمترین مواد کاشت ناخن است که پودر کاشت ناخن را تبدیل به ماده ای با حالت خمیری می کند. لیکوئیدها به سه دسته تقسیم می شوند. لیکوئید خشک، لیکوئید چرب، لیکوئید نیمه چرب. تفاوتی که در این سه نوع وجود دارد در زمان خشک شدن آن هاست. مثلا کیکوئید خشک همانند نامش سریع خشک می شود و برای فرم دهی ناخن زمان زیادی وجود ندارد. اگر ناخن کار با در نظر گرفتن شرایط و هوامل دیگر برای فرم دهی ناخن به زمان بیشتری نیاز دارد بهتر است از لیکوئید های نیمه چرب و یا چرب استفاده کند که دیرتر خشک می شوند.

تاپ کات

یکی از مواردی که افراد را به سمت کاشت ناخن سوق می دهد براقی و درخشندگی است که با لاک معمولی نمی توانند روی ناخن ها ایجاد کنند. بعد از تکمیل فرایند کاشت ناخن چه کاشت اکرولیک و چه کاشت با ژل، ژلیش روی ناخن ها تاپ کات می زنند تا براقی جذابی را در سطح ناخن ها به وجود بیاورند. تاپ کات ها در سه نوع تاپ کات معمولی، تاپ کات ژل، تاپ کات شاین وجود دارند. تاپ کات معمولی را بر روی لاک معمولی می زنند بعد از اینکه در برابر هوا قرار بگیرد بعد از چند دقیقه کامل خشک می شود. تاپ کات ژل بر روی لاک ژل زده می شود البته بعد از خشک شدن کامل لاک ژل، برای خشک شدن تاپ کات روی لاک ژل باید در دستگاه UV قرار بگیرد. بعد از کاشت ناخن با اکرلیک، کاشت با ژل، لمینیت و ژلیش ناخن می توانید از تاپ کات شاین استفاده کنید. برای خشک شدن این نوع تاپ کات نیاز به دستگاه UV  می باشد.

 

 

3

 

بیلدر ژل

بیلدر ژل یکی دیگر از مواد کاشت ناخن است. انواع بیلدر ژل ها در دو نوع سافت ژل و هارد ژل در بازار موجود هستند. زمانی که در طراحی ناخن مشتری به دنبال برجسته سازی و شبنم گذاری باشد از یکی از انواع بیلدر ژل ها استفاده می شود. در کاشت ناخن با بیلدر ژل ها بر خلاف کاشت با پلی ژل نیازی به لیکوئید برای خشک شدن نیست. برای خشک شدن باید داخل دستگاه uv  قرار بگیرند. در روش کاشت ناخن با بیلدر ژل ها چون نیازی به لیکوئید نیست شما می توانید کاشتی بدون بو را تجربه کنید. بیلدر ژل ها تنوع رنگی زیادی دارد و مقاومت و استحکام بالایی نیز دارد.

ضد قارچ

ضد قارچ که با نام تخصصی دهیدراتور هم شناخته می شود ساختاری باکتریایی دارد و رطوبت و آلودگی و چربی سطح ناخن را از بین می برد تا ناخن برای مواد گذاری آماده شود. با استفاده از دهیدراتور قبل از کاشت چون سطح ناخن به حالت اسیدیته بیشتر نزدیک می شود و روی سطح ناخن یک حالتی شبیه سفیدک مشاهده می شود. به این ترتیب سطح ناخن برای مواد گذاری آماده می شود و مواد کاشت ناخن که به این شیوه روی ناخن قرار میگیرند به دلایلی که توضیح داده شد با ماندگاری بیشتری روی ناخن قرار میگیرند.

جمع بندی...

در این مقاله سعی کردیم چند مورد از مهم ترین مواد کاشت ناخن را به شما معرفی کنیم و ویژگی های هر کدام را توضیح دهیم امیدواریم که مفید باشد و بتوانید بهترین مواد و لوازم را برای کاشت ناخن انتخاب کنید.

 

*مطلب فوق رپورتاژآگهی بوده و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی بابت انتشار آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها