`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

اورینگ و ویژگی ها، عملکرد و کاربرد های آن

اورینگ به عنوان یکی از رایج ترین و ارزان ترین واشرهای مکانیکی شناخته می شود که سطح مقطعی آن ها به شکل O می باشد. امروزه مراکز زیادی این تجهیزات را به بازرا های فروش ارائه می نمایند.

اورینگ و ویژگی ها، عملکرد و کاربرد های آن

اورینگ به عنوان یکی از رایج ترین و ارزان ترین واشرهای مکانیکی شناخته می شود که سطح مقطعی آن ها به شکل O می باشد. امروزه مراکز زیادی این تجهیزات را به بازرا های فروش ارائه می نمایند. در این میان لوازمی همچون ایکس رینگ و بک آپ رینگ نیز ارائه می شود. جهت استعلام قیمت یا خرید اورینگ با ما تماس بگیرید. اورینگ‌ها می ‌توانند به وسیله اکستروژن، قالب‌گیری تزریقی، قالب‌گیری پرسی، یا قالب‌گیری انتقالی تولید گردند. این محصولات اغلب در اندازه‌ های متفاوت و به شکل استاندارد های متریک و اینچی در دسترس قرار می گیرند که اندازه ‌ها بر اساس قطر داخلی و قطر سطح مقطع (ضخامت) تعیین می گردند. ضمن اینکه در ایالات متحده و  انگلستان استاندارد اورینگ اندکی متفاوت بوده و بر اساس اینچ و در ایران بر حسب میلی‌ متر محاسبه می شود.

 

تشخیص جنس اورینگ

جهت تشخیص یک اُرینگ با کیفیت و نسوز از اورینگ های معمولی تنها می توانید مقداری اُرینگ را بکشید ، در صورتی که سطح اورینگ به صورت اولیه بازگشت داشت و شکل خود را از دست ندهد جنس آن اصلی و نسوز خواهد بود اما اورینگ های معمولی را در صورتی که کمی کشیده شوند شاهد خلل و سوراخ هایی در سطح آن می شوید که حالت اولیه خود را از دست داده است .ارینگ با کیفیت با گذشت زمان در برخورد و شرایط کاری با مایعات و گازوئیل و روغن کیفیت خود را از دست خواهد داد و نرمی و حالت خاص اولیه خود را داشته اورینگ معمولی اغلب زود خشک و شکننده خواهد بود.جهت خرید راحت اورینگ تفلون PTFE و اورینگ های پلیمر و سفارش محصولات پیش ساخته تفلون اعم از ورق – لوله و.. محصولات و قطعات نهایی تفلون به وب سایت ما مراجعه نمایید.

 

استفاده از چندین اورینگ

برای آب‌بندی سیالات از یک اورینگ تک می ‌توان در هر دو جهت بهره برداری نمود ولی در صورتی که فشار و بار زیادی به وسیله این قطعه جهت آب ‌بندی وارد شود بهتر است طراحی به صورتی باشد که قابلیت استفاده از چند اورینگ برای آب‌ بندی وجود داشته باشد تا در زمان اعمال وظیفه جلوگیری از عبور سیال را تنها در یک جهت انجام نمایند. لازم به ذکر است که می ‌توان برای ایمنی بیشتر از چینش چندتایی اورینگ‌ها بهره برداری نمود ولی اورینگ اول همواره در معرض تمامی بار و فشار می باشد.

 

کاربرد ایکس رینگ

ایکس رینگ یا حلقه ایکس که به عنوان حلقه چهارگوش هم معرفی می گردد در آب بندی از تاثیر گذاری دوبرابر در مقایسه با اورینگ برخوردار می‌ باشد بنابراین می تواند در کاربردهای استاتیک و دینامیک کاربرد مفیدی را اجرا نماید. سطح آب بندی ایکس رینگ در مقایسه با یک اورینگ استاندارد سطح مقطع حلقه چهارگوش ایکس رینگ، را دوبرابر اورینگ نگهداری می نماید. بنابراین آب بند دو طرفه برای حفظ آب بندی ،نیازمند فشار کمتری خواهد بود.ایکس رینگ ها در مقایسه با اورینگ در کاربردهای دوار عملکرد بهتری را به نمایش می گذارند. طرح چهار گوش همچنین آب بندی اطمینان بیشتری را برای مقابله با پیچیدگی  به همراه دارد که اجازه می ‌دهد از قطر باریک ‌تر ایکس رینگ نسبت به قطر اورینگ مصرف شود. اندازه گیری سطح مقطع ایکس رینگ دقیقا همچون اورینگ می باشد.

 

مزایای ایکس رینگ نسبت به اورینگ :

  • جلوگیری از ایجاد انحراف در شیار.

  • نسبت به اورینگ اصطکاک کمتری دارد.

  • به دلیل وجود اصطکاک پایین، سایش کمتری به وجود می آورد بنابراین منجر به افزاییش طول عمر خواهد شد.

 

بک آپ رینگ چیست ؟

و بر خلاف تصور مردم با توجه به نام بک آپ رینگ ، این محصولات هیچ گاه به عنوان آب بندی کاربرد ندارند و همیشه به منظور حفاظت و پشتیبانی از اجزا دیگر یک پکینگ آب بند محسوب می شوند. اغلب بکاپ رینگ ها از مقاطع مستطیل شکل یرخوردار بوده که در فرم های گوناگون طراحی و تولید می گردد. به طور معمول بک آپ رینگ ها اغلب در یک شیار به همراه اجزا آب بند که آب بندهای الاستومری می باشند از متریال هایی همچون NBR, HNBR, VITON و پلی اورتان تولید می شوند. به طور کلی یک بک آپ رینگ می بایست در یک تلورانس بسیار دقیق ماشین کاری گردد تا از بیرون زدگی آب بندهای الاستومری همچون پلی اورتان پیشگیر نماید.

 

مزیت استفاده از بک آپ رینگ تفلونی

در فشارهای بالا استفاده از اورینگ بدون احتمال بیرون زدگی یا اصطلاحا قیچی شدن خواهد بود

موجب جبران شکاف در آب بند های شعاعی یا رادیال می گردد

استفاده به عنوان آب بندهای داخلی و خارجی

جهت استاتیک و داینامیک کاربردی می باشند

استفاده راحت تر از اورینگ با متریالی که سختی کمتر دارد.

در حرکت های چرخشی و یا رفت و برگشتی قابل استفاده اند

خسارات ناشی از نوسانات شدید حرارتی را جبران می نمایند.

 

کاربردهای بک آپ رینگ

تجهیزات ماشین آلات صنعت نفت و گاز

بیل مکانیکی

پرس ها

ماشین آلات تزریق پلاستیک

ماشین آلات کشاورزی

 

 

شرکت سیل گستر سالاران به عنوان یکی از وارد کنند و فروشندگان انواع اورینگ، وی سیل و بک آپ رینگ می باشد. جناب آقای کرم اکبری مدیر عامل شرکت بوده که در این مجموعه از سال ۶۸ به مدت ۹ سال به عنوان شاگرد و با کم‌ترین میزان دریافتی در راستای اورینگ و بک آپ رینگ و قطعات لاستیکی ایرانی در بازار مشغول به فعالیت می باشد. در دی‌ماه ۷۷ اقدام به راهاندازی کسب و کار شخصی خود نموده و محصولات آب بندی را با کیفیتی بی نظیر ارائه می دهد. در سال ۷۹ با خرید سهم شریک، صاحب کل امتیاز فروشگاه شدند و به ارائه‌ی محصولات تولیدی داخلی پرداختند. سئو وب سایت سیل گستر از نمونه کارهای شرکت iransite.irاست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها