شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

خرید چشم مصنوعی و قیمت انواع پروتز چشم در 1401

خرید چشم مصنوعی و قیمت انواع پروتز چشم در 1401

زمانی که شما برای خرید پروتز چشم مصنوعی اقدام می کنید اولین سوالی که برایتان ایجاد می شود مربوط به قیمت آن است، به صورت کلی هزینه پروتز چشم مصنوعی به عوامل متعدد بسیاری وابسته است، مهم ترین عوامل تاثیرگزار مربوط به نوع چشم مصنوعی (ثابت یا متحرک)، زمان تولید، کیفیت چشم و جنس آن می باشد.

در ادامه این مطلب به صورت دقیق تر و یا جزئیات بیشتری در خصوص خرید چشم مصنوعی صحبت می کنیم و بررسی می کینم که قیمت پروتز های چشم وابسته به چه مواردی می باشد و هزینه های آن ها چگونه محاسبه می شود؛ بنابراین اگر قصد خرید پروتز چشم را دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید توصیه می کنیم حتما تا انتها همراه ما باشید.

 

پروتز چشم یا چشم مصنوعی چیست؟

چشم های مصنوعی زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که به هر دلیلی که می تواند مربوط به آسیب یا بیماری هایی مثل سرطان، عفونت یا گلوکوم باشد ظاهر بیمار تحت تاثیر قرار بگیرد.

زمانی که در طی جراحی انوکلئاسیون چشم بیمار تخلیه شود، پس از آن پزشک عضلات چشم بیمار را بررسی می کند و به ایمپلنتی که به پشتیبان چشم مصنوعی بیمار است متصل می شود.

البته باید این مورد را در نظر داشت که پروتز چشم تنها جنبه زیبایی دارد و شما نمی تواند با آن ها ببینید و بینایی داشته باشد، اما متصل شدن ماهیچه ها به ایمپلنت این امکان را به بیمار می دهد که چشم را همزمان با چشم دیگر خود حرکت دهد.

به عنوان بخشی از جراحی پروتز چشم یک دستگاه به نام کانفورمر دریافت می کنید کخ این دستگاه کوچک در زیر پلک شما قرار می گیرد و به آن کمک می کند تا شکل گرد خود را حفظ کند، کانفورمر چند هفته پس از جراحی و بهبودی کامل با چشم مصنوعی جایگزین می شود.

قیمت چشم مصنوعی چقدر است؟

 

رپرتاژ آگهی

 

زمانی که شما به دنبال خرید چشم مصنوعی هستید باید این مورد را در نظر داشته باشید که هزینه چشم مصنوعی وابسته به عواملی مثل کیفیت ساخت، طراحی و جنس مواد استفاده شده می باشد.

در ابتدای راه شما باید نوع چشم مصنوعی که به دنبال آن هستید را انتخاب کنید، پروتز های چشم ساخته شده در کلینیک ارتوپدی فراز در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شوند که در این میان هزینه پروتز چشم متحرک بیشتر است.

بر اساس یک دسته بندی کلی قیمت پروتز چشم بر اساس کشور سازنده آن ارائه می شود. بنابراین این که چه متریالی در ساخت پروتز استفاده شود و این که این موارد مربوط به کدام کشور می باشد در میزان هزینه تاثیر دارند. به طور مثال در سال 1401 قیمت پروتز چشم های ایرانی از 4 میلیون شروع می شود و قیمت پروتز چشم های آلمانی از 8 میلیون تومان و پروتز چشم های آمریکایی از 12 میلیون تومان.

بنابراین می توان به این صورت گفت که مهم ترین عامل در تعیین میزان قیمت پروتز های چشم مربوط به کشور سازنده می باشد و هر چقدر متریال استفاده شده بهتر باشد به طبع هزینه پروتز های چشم افزایش می یابد.

 

قیمت پروتز چشم متحرک

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان هزینه پروتز های چشم مربوط به مدت زمان تولید می باشد، با توجه به این که برای ساخت چشم های متحرک زمان بیشتری لازم است بنابراین نسبت به چشم مصنوعی ثابت دارای قیمت بیشتری می باشد.

البته که برخی مواقع در ساخت پروتز ها از فناوری دیجیتال استفاده می شود و مدت زمان سخت کاهش می یابد و همین طور کیفیت قطعه بالاتر می رود. اما پروتز هایی که با استفاده از فناوری دیجیتال ساخته شده باشند دارای هزینه بیشتری هستند.

قیمت پروتز چشم ثابت

پروتز هایی که امروزه ساخته می شود از پروتز های قدیمی بسیار متفاوت هستند، امروزه هر پروتز چشم به کمک یک قالب اکریلیک از روی چشم بیمار ساخته می شود، اما پروتز های قدیمی از جنس شیشه بودند.

پروتز هایی که امروزه ساخته می شود و از جنس اکریلیک هستند دارای سطح نرم تری در مقابسه با پروتز های شیشه ای هستند و این احتمال وجود دارد که فرسایش بیشتری داشته باشند.

به صورت کلی قیمت پروتز کاسه چشم مصنوعی در صورتی که ثابت باشد کمتر از نوع متحرک می باشد، از موارد دیگر تاثیر گذار بر روی هزینه پروتز چشم می توان به وضعیت چشم و چگونگی ساخت آن اشاره کرد.

هزینه و تعرفه پروتز چشم در تهران

 

رپرتاژ آگهی

 

هر شخص برای انتخاب پروتز چشم مصنوعی باید گزینه های متعددی را بررسی کند، قطعا مهم ترین گزینه در این میان مربوط به کیفیت می باشد، علاوه بر این باید توجه داشته باشید که پروتز انتخابی دارای ظاهری طبیعی باشد و طول عمر مناسبی داشته باشد.

در حال حاضر امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و امکان استفاده از دستگاه های دیجیتالی، سرعت و دقت در ساخت پروتز های چشم مصنوعی بیشتر شده است و همین موضوع یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی تعیین هزینه می باشد.

پروتز چشم های مصنوعی یک جایگزین مناسب برای اندام از دست رفته می باشد، از این رو باید ویژگی و امکاناتی را به فرد بدهد که از طریق بتواند ظاهری طبیعی تر داشته باشد و با خیالی آسوده در اجتماع وارد شود.

میزان کیفیت ساخت پروتز ها در تعیین قیمت بسیار تاثیر دارند و یکی از مهم ترین فاکتور ها می باشد، قیمت پروتز چشم مصنوعی در تهران در کلینیک های مختلف متفاوت است، البته باید توجه داشت که میزان جراحت وارد شده به فرد نیز در تعیین قیمت موثر می باشد.

هزینه عمل جراحی چشم مصنوعی

 

رپرتاژ آگهی

 

براورد هزینه چشم مصنوعی در دو مرحله صورت می گیرد، مرحله اول مربوط به جراحی هایی است که برای تخلیه چشم استفاده می شود، با توجه به این که میزان عارضه های وارد شده در هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است بنابراین جراحی های استفاده شده نیز متفاوت است.

پس از بررسی جراحات وارد شده و ناهنجاری های موجود در هر فرد لازم است که چشم مصنوعی در چند مرحله تولید شود. در صورتی که شرایط پلک و حدقه در فرد به صورت نرمال باشد و ضایعه یا ناهنجاری خاصی وجود نداشته باشد، در یک مرحله پروتز چشم ساخته می شود و قطعا هزینه های مربوط به آن کمتر است.

اما اگر شرایط دیگری مثل افتادگی پلک، پارگی پلک یا بافت های مربوط به آن و ناهنجاری های حدقه وجود داشته باشد باید چشم مصنوعی با وسواس بیشتری و طی چند مرحله تولید شود که طبیعتا در این حالت هزینه تولید و جراحی آن بیشتر است.

جراحی معمولا با تکنیک تخلیه و هسته سازی انجام می شود که این گونه اجزای چشمی از بین می رود. پس از آن جراح، کاشت یا ایمپلنتی که از اکریلیک و پلاستیک است را در قسمت حفره چشم جای می دهد و آن را به عضلات متصل می کند.

 

کلام آخر

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را به خوبی با هزینه های انواع پروتز چشم مصنوعی آشنا نماییم. در صورتی که مایل هستید در خصوص پروتز های چشم اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به سایت کلینیک ارتوپدی فراز به آدرس farazorthoped.com مراجعه نمایید.

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شما نیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن نداد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی