`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

کارآفرینی از طریق ویزای استارتاپ

اگر قصد دارید کسب و کار خود را در خارج از کشور راه اندازی کنید و به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید، باید جهت اخذ ویزای استارتاپ اقدام کنید.

کارآفرینی از طریق ویزای استارتاپ

زمانی که قصد داشته باشید استارتاپ خود را در خارج از کشور راه‌اندازی کنید و به فعالیت‌های کارآفرینی بپردازید، به ویزای استارتاپ احتیاج دارید. در حال حاضر کشور‌هایی که از لحاظ اقتصادی از شرایط مطلوبی برخوردارند، جهت ایجاد و توسعه کسب و کار‌های مختلف بستر مناسبی را ایجاد کرده‌اند و از متقاضیان دعوت می‌کنند تا در صورت وجود ایده‌های خلاقانه و عملی، اقدامات لازم را در این جهت عمل آورند. بر این اساس اگر متقاضی کارآفرینی در یکی از کشور‌های ارائه‌دهنده ویزای استارتاپ باشید، می‌توانید طی مراحل مشخصی ایده خود را به اداره مهاجرتی ارائه دهید و در این مسیر گام بردارید. در ادامه به بررسی شرایط و مراحل اخذ این ویزا می‌پردازیم.  

 

شرایط اخذ ویزا 

به طور کلی برای اقدام به اخذ این ویزا، باید مشمول شرایط زیر باشید:  

 • وجود یک ایده بهینه و خلاقانه که قابل اجرا و سودآور باشد 

 • وجود توانمندی‌های فردی کافی و مرتبط با حوزه استارتاپی مورد نظر 

 • وجود یک بیزینس پلن مشخص و اصولی از ایده استارتاپی خود شامل مواردی از قبیل روند اجرایی، نیازمندی‌ها، پیش‌بینی‌ها، هدف‌گذاری و… 

 • کسب نمره حداقلی مورد نیاز زبان و تسلط کافی و متوسط به زبان انگلیسی (در برخی از کشورها)

 • تاییدیه پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه 

 • وجود شخصیت حقوقی و مشخص برای شرکت متقاضی 

 • داشتن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های جاری زندگی بر اساس شرایط کشور مورد نظر 

 • در برخی از کشورها وجود درصدی حق رای برای شما به منظور مدیریت استارتاپ الزامی است

مراحل دریافت ویزا 

برای دریافت ویزا ابتدا باید یک ایده خلاقانه و تازه را در اختیار داشته باشید. این ایده باید قابل اجرا باشد و همچنین از سودآوری و فراهم شدن بستر مناسب به منظور توسعه آن اطمینان و دلایل کافی داشته باشید. از این وجود یک ایده بهینه و سنجیده شده از جوانب مختلف در اولین قدم برای اخذ ویزا اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین باید توجه داشته باشید که وجود یک بیزینس پلن اصولی و دقیق نیز حائز اهمیت است و برای ارائه یک روند و ساختار کلی از استارت آپ مورد نظر شما یکی از موارد الزامی برای ارائه به مراجع دارای صلاحیت به حساب می‌آید.  

بعد از در اختیار داشتن ایده بهینه و بیزینس پلن، حالا باید بر اساس موارد معرفی شده از سوی اداره مهاجرتی کشور مورد نظر خود، به شرکت‌های اسپانسر ایمیل بزنید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. باید بدانید که تایید درخواست شما توسط حداقل یکی از این شرکت‌ها الزامی است. بعد از این روند درخواست شما تایید اولیه می‌شود.  

در آخر اگر ایده شما مناسب باشد و بتوانید نظر شرکت‌های حامی و اداره مهاجرتی کشور مقصد را جلب کنید، حداقل اقامت موقت به شما تعلق می­گیرد که در برخی کشورها نظیر هلند 12 ماهه و در برخی کشورها نظیر انگلیس و فرانسه و ایرلند 24 ماهه تا 60 ماهه است. در صورت اجرای درست روند فعالیتی، می‌توانید پس از این مدت، اقامت دائم کشور را از این طریق دریافت کنید. البته در برخی از کشورها نظیر امارات و کانادا اقامت دائم به شما تعلق می‌گیرد. به علاوه امکان دریافت اقامت موقت و دائم برای اعضای خانواده فرد متقاضی نیز وجود دارد.  

بهترین کشورهای ارائه ‌دهنده 

در حال حاضر اکثر کشور‌های شاخص جهان از لحاظ سطح اقتصادی، به متقاضیان مستعد و دارای ایده مناسب ویزای استارت آپ ارائه می‌دهند. به عنوان موارد مطرح و اصلی در این زمینه می‌توانیم به ویزای استارتاپ کانادا، انگلیس، هلند، ایرلند، پرتغال، امارات، فرانسه و آلمان اشاره کنیم.  

برای انتخاب کشور مقصد حتما تحقیق و مطالعه کافی داشته باشید تا بتوانید برای ارائه و در راستای آن اجرای ایده استارتاپی، بهترین کشور را مطابق با شرایط خود انتخاب کنید.  

مزایا 

به عنوان مزایای دریافت ویزای مربوطه برای راه‌اندازی استارت آپ در خارج از کشور می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:  

 • امکان دریافت اقامت دائم پس از تایید و طی شدن دوره اقامت موقت 

 • امکان اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده 

 • بهره‌مندی از پشتیبانی مالی و اقتصادی برای توسعه استارتاپ خود 

 • عدم مواجه شدن با محدودیت‌های متعدد برای پرداختن به فعالیت‌های تجاری مربوطه 

 • امکان ارائه درخواست و اخذ ویزا توسط متقاضی از هر ملیت 

 • عدم وجود ضرورت به منظور تایید ارزش خالص آورده فرد یا افراد متقاضی 

 • فراهم بودن امکان مشارکت تا سقف ۵ نفر برای راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی 

 • امکان حضور در برترین و معتبرترین بستر‌های اقتصادی و کارآفرینی جهان و بهره‌مندی از حمایت‌های مختلف 

اخذ ویزای استارت آپ، مسیری ایده آل برای کارآفرینان 

پیش از اقدام به اخذ ویزا، حتماً از خلاقانه و بهینه بودن ایده استارتاپی خود اطمینان کافی حاصل کنید و همچنین بیزینس پلن مشخص و اصولی را در اختیار داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش احتمال تایید و اخذ اقامت موقت، از دانش و تجارب افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید و در کنار یک مجموعه معتبر در زمینه ارائه خدمات مربوطه، اقدامات لازم را به عمل‌آورید.  

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شما نیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها