`
شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی:

انواع درب آسانسور همراه با قیمت

آسانسور یک ماشین الکترومکانیکی پیچیدهب و لوکس و یکی از تجهیزات بسیار ضروری در ساختمان‌ها به شمار می‌آید.

انواع درب آسانسور همراه با قیمت

آسانسور یک ماشین الکترومکانیکی پیچیدهب و لوکس و یکی از تجهیزات بسیار ضروری در ساختمان‌ها به شمار می‌آید. آسانسور از قطعات زیادی تشکیل شده است که در سال جدید قیمت قطعات آسانسور با افزایش قیمت زیادی رو به رو بوده است. از این رو خریداران به دنبال به صرفه ترین و با کیفیت‌ترین قطعات آسانسور همچون درب آسانسور، موتور آسانسور و غیره هستند.

 

تصور آسانسور بدون درب بسیار عجیب و ترسناک است، زیرا درب آسانسور  در کنار ایجاد زیبایی برای کابین آسانسور  وظیفه بسیار مهمی در تامین ایمنی و کارکرد استاندار اسانسور دارد. بنابراین حتی کوچک ترین خطا در عملکرد درب آسانسور می‌تواند باعث به خطر افتادن امنیت جانی و مالی افراد شود. درب آسانسور به دو دسته، درب کابین و درب طبقه تقسیم می‌شود.

بررسی انواع درب آسانسور

همان طور که گفتیم درب آسانسور به دو دسته درب کابین و درب طبقه تقسیم می‌شود که هر کدام شامل درب هایی با نوع باز و بسته شدن، مدل و طرح، کارکرد و متفاوتی هستند. در کابین آسانسور بر روی کابین نصب می‌شود و به صورت معمول یک عدد است؛ اما درب طبقات آسانسور به ازای هر طبقه یک درب وجود دارد.

درب آسانسور ار نظر نوع کارکرد به دو دسته درب اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می‌شوند، که تفاوت آنها با یک دیگر در  نوع نیروی مورد نیاز برای باز یا بسته شدن است. درب نیمه اتوماتیک، توسط فشار و دخالت مسافران باز و بسته می‌شود.نوع دیگر در اسانسور یعنی در‌ب اتوماتیک به صورت اتوماتیک و بدون دخالت افراد باز و بسته می‌شوند.

درب اتوماتیک خود شامل دو مدل درب تلسکوپی و سنترال می‌شود که تفاوت در این دو مدل درب های اتوماتیک این است که درب تلسکوپی اتوماتیک به صورت یک طرفه باز و بسته می‌شود و درب های سنترال اتوماتیک از وسط باز و بسته می‌شود.

بهترین درب آسانسور، درب آسانسور اتوماتیک است که اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشد و بدون خطا و صحیح نصب شود هم ایمنی آسانسور را تظمین می‌کند و در زیبایی کابین آسانسور موثر است.

انواع طرح و مدل درب آسانسور

تولیدکنندگان و برند‌های مختلفی مانند درب آسانسور سپاهان، درب آسانسور یاران، درب آسانسور بیابانی و ... درب های آسانسور متنوعی از نظر طرح و مدل و رنگ تولید می‌کنند و به بازار عرضه می‌کنند. درب آسانسور در طرح و رنگ متنوع و مطابق با سلیقه مشتری قابل تولید و سفارش است. رنگ درب های آسانسور از رنگ‌های الکترواستاتیک است که تنوع بسیار زیادی دارد از رنگ کرم و مسی گرفته تا رنگ های سفارشی طلائی و زرشکی و صدفی و مشکی و... که در زیبایی آسانسور موثر هستند.

همان طور که گفت شد درب های آسانسور در طرح های مختلفی تولید می‌شود که برخی از این طرح ها عبارت اند از:

 • درب آسانسور طرح خورشیدی
 • درب آسانسور طرح ورساچ
 • درب آسانسور طرح کلاسیک
 • درب آسانسور طرح مدرن
 • درب آسانسور طرح الماس
 • درب آسانسور طرح زنبوری
 • درب آسانسور کرکره ای
 • درب آسانسور طرح آسا

 

2

 

 

شما می‌توانید انواع درب آسانسور را در وبسایت های فروشگاهی تخصصی قطعات آسانسور مشاهده کنید و آن ها را با یک دیگر مقایسه کنید و با توجه به سلیقه خود و نوع نیاز ساختمان مورد نظرتان بهترین درب را انتخاب و خریداری کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت درب آسانسور

درب آسانسور از اجزای مهم و ضروری آساسنور محسوب می‌شود که کوچیک ترین خطا در عملکرد آن می‌تواند عملکرد کل آسانسور را مختل کند، از این رو کیفیت و مرغوبیت آن بسیار حائز اهمیت است. قیمت درب های آسانسور در بازار متفاوت است و این تنوع قیمت به عواملی موثر بر کیفیت درب مرتبط است که به چندین مورد اشاره می‌کنیم.

 • برند درب آسانسور
 • نوع درب آسانسور
 • سایز درب های آسانسور
 • مرغوبیت و کیفیت مواد اولیه
 • سرعت درب آسانسور

همان طور که در قبل گفتیم برند‌های مختلفی درب آسانسور را با کیفیت و تکنولوژی های متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌کنند، از همین رو قیمت درب آسانسور در برند‌های مختلف متفاوت است.

درب های اسانسور در سایز های متفاوتی تولید می‌شود و هر سایز قیمت متفاوتی دارد که پر کاربرد‌ترین سایز در های آسانسور، سایز های 70،80 و 90 است. در جدول زیر قیمت دو نوع درب آسانسور در دو برند مخلتف و در سه سایز مختلف جهت اعلام شده است.

نام درب

سایز درب

قیمت

درب طبقه سانترال یاران

70

7,150,000تومان

درب طبقه سانترال یاران

80

7,420,000تومان

درب طبقه سانترال یاران

90

7,510,000تومان

درب کابین نیمه اتوماتیک سپاهان

70

8,700,000تومان

درب کابین نیمه اتوماتیک سپاهان

80

8,800,000تومان

درب کابین نیمه اتوماتیک سپاهان

90

9,000,000تومان

 

 

کلام آخر

همانطور که در بالا اشاره کردیم، درب آسانسور از مهم‌ترین قطعات آسانسور است که علاوه بر تاثر مستقیم بر ایمنی آسانسور و بر زیبایی آسانسور موثر است. درب آسانسور در انواع مختلفی در بازار وجود دارد که خریداران با توجه به سلیقه خود و کارکرد درب و با توجه نیاز ساختمان مورد نظر یکی از درب ها را خریداری می‌کنند و بهتر از درب های با کیفیت بالا استفاده کنند تا از هزینه های زیاد تعمیر جلوگیری کنند.

منبع: بازرگانی کلمان

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها