شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

نرم افزار ERP ایرانی

نرم افزار ERP ایرانی

 

 

نرم افزار ERP چیست؟

 

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning) که به اختصار ERP گفته می‌شود شامل طیف وسیعی از فرآیندها، روش‌ها و فعالیت‌های سازمان می‌باشد.

شرکت‌های فعال در صنعت ERP با استفاده از متخصصین و نرم افزار خود، مطابق با استانداردها و قوانین موجود بین فرآیندهای مالی، لجستیک و تولید ارتباط برقرار کرده و داده‌ها را در یک نرم افزار جامع و یکپارچه جمع‌آوری می‌نمایند.

با آغاز شدن استقرار نرم افزار، فرآیندهای جاری در سازمان اصلاح و تمام اطلاعات مهم در پایگاه ‌داده ثبت می‌شوند. در زمان پشتیبانی نیز با آنالیز دیتا و ارائه گزارشات در سطوح مختلف کاربری و مدیریتی، سازمان‌ها را به سمت مدیریت بهینه منابع و سودآوری بیشتر هدایت می‌کنند.

 

مهم‌ترین منابع مورد استفاده در مفهوم نرم افزار ERP:

 

 1. Money/پول
 2. Material/مواد
 3. Machines/ماشین‌آلات
 4. Man/نیروی ‌انسانی

 

22

 

تفاوت نرم افزار ERP ایرانی و خارجی:

 

نرم افزار ERP یکی از محصولات بسیار مهم و استراتژیک برای صنعت کشورها می‌باشد؛ به همین دلیل فروش این نرم افزار به صورت اختصاصی از سمت کشورهای خارجی به شرکت‌های ایران مورد تحریم قرار گرفته است؛ در نتیجه، شرکت‌هایی مانند SAP،Microsoft Dynamicsو... در ایران حضور و فعالیت رسمی ندارند.

همچنین نرم افزارهای غیر بومی مطابق با ساختار و زبان ایران نمی‌باشد که به دلیل عدم دسترسی به منبع کد نرم افزار، امکان تغییر و سفارشی‌سازی برای نیاز شرکت‌های فعال در ایران وجود ندارد.

 

معرفی ERP آوید سامانه رایمون

 

رایمون یکی از برندهای نام آشنا در صنعت و اکوسیستم شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق در ایران می‌باشد که نزدیک بر یک دهه در صنعت ERP فعالیت می‌کند. شرکت رایمون با ارائه محصولی خلاق و نوآورانه توانست در زمان بسیار کوتاه محبوبیت زیادی بین مشتریان پیدا کند. از دلایل اصلی این محبوبیت می‌توان به جامع‌بودن نرم افزار، کیفیت بسیار خوب، امکانات بالا و قیمت مناسب اشاره کرد اما این همه ماجرا نیست؛ شرکت رایمون تمرکز خود را بر حل مشکلات و رفع نیازهای صنایع تولیدی خصوصاً صنایع دارای خطوط تولید پیچیده مانند خودرو‌سازی، قطعه‌سازی، ساختمان‌سازی، فولاد و... معطوف کرده است.

عموماً شرکت‌ها، نرم افزار ERP خود را متناسب با صنعت یا ابعادی خاص طراحی می‌نمایند و سازمان‌ها در زمان بلوغ یا رشد مجبور به تغییر نرم افزار و صرف هزینه مجدد می‌شوند. از طرفی نرم افزار‌ مناسب با کسب‌وکارهای بزرگ قیمت بسیار بالایی داشته که شرکت‌های متوسط و کوچک امکان خریداری آن را ندارند. نرم افزار تحت‌وب رایمون به صورتی طراحی شده که قابلیت پیاده‌سازی در بسیاری از صنایع را دارا بوده و امکان خریداری ماژول‌های نرم افزار متناسب با ابعاد و نیاز سازمان مشتری وجود دارد که این امر باعث کاهش چشم‌گیر قیمت نرم‌افزار می‌شود.

سایت: https://raymoncompany.com

 

33

رایمون در رسانه:

 

برنامه تلویزیونی همکار من از شبکه 5:

 

انگیزه، خستگی‌ناپذیری، شور جوانی و تلاش‌های شبانه‌روزی شرکت آوید سامانه رایمون در راستای ارتقا کیفیت محصولات خود و ارائه بهینه‌ترین و با صرفه‌ترین راهکارهای مدیریت کسب‌وکار برای مشتریان خود، همواره مورد توجه اصحاب رسانه قرار داشته که در همین راستا، مستند شرکت رایمون توسط برنامه تلویزیونی همکار من تهیه و از شبکه 5 صداوسیما پخش شد.

 

مصاحبه روزنامه دنیای اقتصاد (شماره روزنامه: ۵۰۶۴ / تاریخ چاپ:01/10/1399):

 

مدیرعامل شرکت رایمون در خصوص ضرورت استفاده از نرم افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی به «دنیای‌اقتصاد»، چنین می‌گوید: نرم افزار ERP امکان مدیریت اطلاعات کارآمدتری را فراهم می‌کنند. در نتیجه از نظر کارشناسان این حوزه، مدیریت اطلاعات به بینش بهتر نسبت به وضعیت کسب‌وکار می‌انجامد و در شناسایی فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط قوت و ضعف سازمان، با سرعت و دقت بیشتری به کمک مدیران سازمان‌ها می‌آید.

شرکت رایمون پس از مطالعه میدانی و بررسی علل شکست پیاده‌سازی سیستم ERP و شناسایی موانع استفاده از ظرفیت کامل آن‌ها در صنایع گوناگون، اقدام به تولید نرم افزار ERP تحت‌وب کردند.

تمایز نرم افزار ERP رایمون با محصولات مشابه را می‌توان در وهله اول در انعطاف‌پذیری و داینامیک بودن آن مشاهده کرد. اما اوج تمایز محصول ما با سایر نرم افزارهای مشابه را می‌توان در سیستم‌های مدیریت تولید و بهای تمام‌شده مشاهده کرد.

 

روابط عمومی پارک علم‌وفناوری البرز (کد خبر:۳۶۲۶۷):

 

خط تولید، بعنوان قلب یک شرکت تولیدی است و از این رو وجود سیستمی کارآمد جهت کنترل فرآیند خط تولید را می‌توان بعنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای مدیریتی هر سازمانی برشمرد.

نرم افزار مدیریت تولید رایمون امکانی را برای واحدهای طراحی ‌و مهندسی فراهم می‌نماید تا بتوانند در بالاترین سطح امنیتی، آرشیو اطلاعاتی شرکت را مدیریت نمایند و از به روز بودن اطلاعات مهندسی خود اطمینان خاطر داشته باشند.

برنامه آچارکشی شبکه 1:

شرکت رایمون به واسطه نوآوری‌هایی که در نرم افزار ERP داشته به عنوان واحد فناور در پارک علم‌وفناوری البرز مستقر می‌باشد. در همین راستا تلاش دارد راهکار جدیدی متناسب با فضای کسب‌وکار کشور به سازمان‌ها رائه نماید.

سیستم‌های خاص مدیریت تولید رایمون به همراه بسته‌های جامع و کامل نرم افزارهای مالی و لجستیک توانسته با کنترل تولید، موجودی انبار، ردیابی دقیق منابع در زمان ورود و خروج به هر مرکزهزینه، یکی از بهترین و دقیق‌ترین نرم افزارهای بهای تمام شده را ارائه دهد که از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران ارشد سازمان خصوصاً مدیران مالی می‌باشد.

بطور کلی می‌توان گفت قیمت بسیار مناسب، جامعیت و یکپارچگی، خدمات پشتیبانی قوی، امکانات و کیفیت بالا، رابط کاربری زیبا و آسان، انعطاف‌پذیری، فرم‌ساز و گزارش‌ساز قوی، سفارشی‌سازی، اتوماسیون صنعتی، ارائه راهکارهای مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم و... باعث شده تا این شرکت جزو پیشگامان نرم افزار ERP مبتنی بر انقلاب صنعتی چهارم در کشور تبدیل گردد.

44

 

برنامه اقتصاد پویا از شبکه البرز:

 

در بخشی از این برنامه که به مصاحبه با مشتریان شرکت رایمون اختصاص داشت، از نگاه مشتریان ویژگی‌های متمایز نرم افزار ERP رایمون نسبت به سایر محصولات مشابه موجود در بازار شامل موارد ذیل می‌باشد:

 

 • کیفیت بالای نرم افزار
 • قیمت مناسب
 • کاربری آسان و به اصطلاح User friendly  بودن
 • ارائه خدمات پشتیبانی مناسب و رضایت‌بخش به مشتریان
 • قابلیت پوشش و کنترل کامل جریان‌های اطلاعاتی مورد نیاز مشتریان
 • امکان تهیه انواع گزارشات مورد نیاز مشتریان
 • اطمینان و رضایت از عملکرد نرم افزار

 

رادیو البرز:

 

نرم افزار ERP رایمون، سیستمی بسیار کاربردی و منعطف می‌باشد که علاوه بر رفع کلیه نیازهای سازمان در حوزه‌های مالی و لجستیک، توانایی پوشش طیف وسیعی از نیازهای شرکت‌های تولیدی اعم از اطلاعات مهندسی، ثبت و کنترل عملکرد تولید، برنامه‌ریزی و سفارش‌گذاری تولید، تعمیرات و نگهداری، کنترل کیفیت و... را دارد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار امکان طراحی و ساخت فرم به صورت کاملا شخصی‌سازی شده و نامحدود با رابط کاربری بسیار ساده توسط کاربران می‌باشد. این امر باعث می‌شود تا بتوان با ثبت تمام داده‌های خاص فرآیند تولید هر شرکت، تهیه داشبورد و گزارشات متنوع، خطوط تولید را به صورت آنلاین کنترل نمود.

 

سفر رئیس جمهور به استان البرز و دیدار با نخبگان استانی:

 

در این دیدار نماینده شرکت رایمون با اشاره به توانمندی‌ها و ویژگی‌های نرم افزار ERP رایمون به عنوان یک نمونه موفق از محصولات فناور با تکنولوژی‌های به روز و کاملا متناسب با فضای کسب‌و‌کار کشور، آمادگی و توان این مجموعه را جهت به سرانجام رساندن پروژه‌های مهم و کلیدی در سطح ملی عنوان نموده و خواستار اعتماد هر چه بیشتر به شرکت‌های فناور جهت رفع نیازهای داخل کشور شدند.

شرکت آوید سامانه رایمون، تنها یکی از صدها شرکت در ایران است که با وجود کمبود امکانات مالی، رفاهی و فناورانه و با استفاده هر چه بهینه‌تر از امکانات موجود، توانسته بعنوان یکی از پیشگامان نرم افزار ERP در ایران فعالیت نماید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied