`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

بعد از سرقت منزل چکار کنیم؟

خیلی از افراد بر این باورند که سارقان و دزدها تنها ویلاها و خانه‌های مجلل و فانتزی را مورد هدف قرار می‌دهند، در حالی که چنین برداشتی کاملا اشتباه است و این اتفاق ناگوار ممکن است برای هر فردی رخ دهد. در چنین مواقعی همیشه صد در صد سارق مقصر نیست و باید قبول کنیم که گاهی اوقات این اتفاق به دلیل سهل‌انگاری خودمان، نبود درهایی مانند دُرناب یا حتی جدی نگرفتن رعایت نکات ایمنی پیش می‌آید. بنابراین با توجه به گرانی این روزها ما موظف هستیم از اموال و وسایل خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنیم.

بعد از سرقت منزل چکار کنیم؟

چه مواقعی احتمال سرقت از منزل افزایش می‌یابد؟

پاسخ‌های متفاوتی برای این سوال وجود دارد اما نقطه مشترک تمامی آن‌ها عدم رعایت نکات ایمنی است.

  • ناامنی راه‌های ورودی به ساختمان
  • خالی گذاشتن منزل برای چندین روز متوالی و نسپردن آن به فردی قابل‌اعتماد
  • عدم تعویض قفل‌های منزل جدیدی که در آن ساکن شده‌اید
  • اطلاع یافتن افراد غریبه از برنامه سفر شما
  • عدم حفاظ کشی دورتا دور منزل
  • راه دادن اشخاص مشکوک به محوطه ساختمان
  • نگه‌داشتن اموال و اشیا باارزش در خانه
  • عدم استفاده از درب ضد سرقت باکیفیت مانند درب دُرناب
  • مجهز ننمودن منزل به سیستم‌های ضد سرقت مانند دزدگیر، ردیاب و دوربین مداربسته

وجود چنین ضعف‌هایی موجب می‌شود که سارقان منزل شما را برای سرقت انتخاب کنند.

 

بعد از سرقت منزل چکار کنیم؟

 

مهم‌ترین روش‌های سرقت از منزل

امروزه سارقین از روش‌ها و ترفندهای مختلف و جدیدی برای سرقت استفاده می‌کنند که موجب شده مقابله با آن‌ها نیز سخت‌تر باشد. حرفه‌ای‌ترین روش‌های سرقت از منزل شامل موارد زیر است.

·کشیک در کوچهها برای یافتن خانه‌های خالی

سارقین جهت یافتن خانه‌های خالی مدتی در یک کوچه کشیک می‌دهند تا ساعات رفت و آمد اعضای خانه را متوجه شوند. در گذشته سارقین بیشتر شب را برای دزدی از منازل انتخاب می‌کردند. اما الان بیشتر عصر یا حتی ظهر را برای سرقت انتخاب می‌کنند و معمولا از پنجره وارد منازل می‌شوند.

·قراردادن تراکت‌های تبلیغاتی لای درب

یکی از ترفندهای سارقین برای آنکه متوجه شوند فردی در خانه حضور دارد یا خیر این است که تراکت‌های تبلیغاتی را در چند کوچه لای درب‌ها می‌گذارند. در صورتی که بعد از دو روز تراکت همچنان بین درب باقی مانده باشد به معنی خالی بودن منزل و فرصت مناسب برای سرقت است.

·ورود به ساختمان از طریق دیوار منزل

بالا رفتن از دیوار نیز از روش‌های قدیمی سرقت از منزل است و خانه‌های دارای دیوارهای کوتاه و یا منازلی که علمک گاز آن‌ها خارج از منزل نصب شده می‌توانند گزینه مناسبی برای سارقانی باشند که از این روش استفاده می‌کنند.

·باز کردن درب به روش توپ زنی

قفل‌های معمولی و ضد سرقت با استفاده از این روش به راحتی باز می‌شوند. البته اگر درب و قفل کیفیت خوبی داشته باشند این فرآیند مدت زمان بیشتری طول می‌کشد. سارق در روش توپ زنی مغزی درب را درآورده و با مغزی که همراه دارد جایگزین می‌کند و به این ترتیب به راحتی با کلید خود وارد منزل می‌شود، بنابراین استفاده از درب ضد سرقت باکیفیت و از برندهای معتبر مانند دُرناب بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند میزان امنیت منازل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

·سرقت به عنوان مامور آب

این روش نیز یکی دیگر از ترفندهای سارقین است که به عنوان مامور آب وارد خانه‌های ویلایی می‌شوند. بنابراین بهتر است در مواقعی که تنها در منزل هستید هرگز درب را برای مامور آب باز نکنید و از روش‌های خود اظهاری کنتورها برای اعلام استفاده نمایید.

 

بعد از سرقت منزل چکار کنیم؟

 

راهکارهای مبارزه با سرقت منزل

خیلی از افراد به صورت سطحی با روش‌های مبارزه با سرقت از منازل مانند درب ضد سرقت دُرناب، دزدگیر، دوربین مداربسته و . آشنا هستند.

·به اطلاع رسانی‌های پلیس توجه کنید

کارشناسان پلیس در شبکه‌ها و رسانه‌های خبری همواره جدیدترین  روش‌ها و شیوه‌های سرقت را با تصاویر واقعی اطلاع‌رسانی می‌کنند.

·نصب حفاظ برای پنجره‌ها

پنجره‌ها یکی از نقاط ورود سارقین به داخل منزل هستند و بهتر است برای پنجره‌های طبقات پایین از حفاظ آهنی استفاده کنید. حفاظ‌ها گرچه کمی زیبایی نمای منزل را تحت تاثیر قرار می‌دهند اما اولویت اول شما باید امنیت منزل باشد.

·نصب سیستم هشدار برای خانه

امروزه سیستم‌های هشداردهنده بسیار پیشرفته شده‌اند و دارای امکانات مختلفی هستند. به‌طوری‌که پس از ورود سارقین ضمن به صدا درآوردن آژیر هم‌زمان به مالک خانه و پلیس نیز اطلاع می‌دهند.

·تماس با پلیس به محض مشاهده افراد مشکوک

به محض اینکه افراد مشکوکی را در کوچه و خیابان مشاهده کردید حتما با پلیس تماس بگیرید.

·منزل خود را به درب ضد سرقت مجهز کنید

درب‌های ضد سرقت و گاوصندوقی می‌تواند ایمنی منزل شما را  به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. کیفیت این درب‌ها بسیار مهم است و توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند.

از بهترین برندها در این حوزه برند درناب است که انواع درب ضد سرقت را با ساختاری خاص و منحصربه‌فرد و با استفاده از ورق آهن 2 میلی‌متری و تزریق فوم پلی یورتان جهت محافظت جای قفل تولید می‌کند که استراکچر انحصاری این برند است.

قیمت درب‌های ضد سرقت دُرناب به دلیل روکش‌های متفاوتی که دارند متفاوتی هستند. اگر به دنبال سبک دکوراسیون مدرن هستید درب‌هایی که روکش با رنگ پوششی دارند می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

 

بعد از سرقت منزل چکار کنیم؟

 

هنگامی که از منزل سرقت می‌شود چه کاری باید انجام داد؟

در چنین شرایطی صاحب‌خانه ضمن از دست دادن بخشی از وسایل و اموال خود متحمل آسیب‌های روحی نیز شده است. اما با وجود این لازم است اقداماتی را انجام دهد که به شرح زیر هستند.

·سریعا از منزل خارج شوید و با پلیس تماس بگیرید

بعضی از آن‌ها در خانه پنهان می‌شوند که تهدیدی جدی برای امنیت خانواده خواهد بود. ازاین‌رو بهتر است به محض اینکه تشخیص دادید منزل شما مورد سرقت قرارگرفته از منزل خارج شوید و به پلیس اطلاع دهید.

·لیستی از وسایل سرقت شده منزل تهیه کنید

لیستی از وسایل و اموال به سرقت رفته و یا آسیب‌دیده تهیه کنید و به پلیس و شرکت بیمه خود تحویل دهید.

·هرگز به هیچ چیز دست نزنید

پس از اطلاع به پلیس تا زمانی که پلیس به شما اجازه نداده به وسایل دست نزنید، زیرا موجب از بین رفتن اثرانگشت موجود بر روی آن‌ها می‌شود. البته برخی از سارقان دستکش می‌پوشند و اثرانگشت آن‌ها بر روی وسایل باقی نمی‌ماند.

·پس از حضور پلیس منزل را تمیز کرده و به حالت عادی برگردانید

به خانه نظم ببخشید و به زندگی عادی خود بازگردید. اگر در حین مرتب کردن منزل با مورد مشکوکی مواجه شدید حتما با پلیس تماس بگیرد و آن‌ها را در جریان بگذارید.

·برای آینده آماده شوید

توجه داشته باشید که هیچ روش و راهکاری نمی‌تواند امنیت خانه و خانواده شما را تامین کند. اما با رعایت نکات ذکر شده می‌توانید احتمال سرقت از منزل را به میزان زیادی کاهش دهید.

·امنیت منزل خود را افزایش بدهید

با نصب حسگرهای تشخیص حرکت، استفاده از درب‌های ضد سرقت دُرناب، اطمینان از قفل بودن درب‌ها و پنجره‌ها،  استفاده از تایمر جهت روشن نمودن چراغ‌ها، مجهز نمودن منزل به سیستم‌های امنیتی هشداردهنده امنیت منزل خود را افزایش دهید.

سخن پایانی

همان‌طور که اشاره شد راهکارهای مختلفی برای کاهش خطر سرقت منازل وجود دارد. در این میان یکی از بهترین اقدامات مجهز نمودن منزل به درب ضد سرقت باکیفیت  است. درب‌های ضد سرقت دُرناب از بهترین و مرغوب‌ترین نمونه‌های موجود در بازار است جهت اطلاع از قیمت و مشخصات انواع درب‌های این برند کافی است به وب‌سایت دُرناب مراجعه نمایید.

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شما نیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها