`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی /

کباب پز گازی یا کباب پز زغالی؛ انتخاب بین غذای سالم یا طعم دودی؟

برای علاقه‌مندان به کباب زغالی که از بو و طعم خوش آن مدهوش می‌شوند، اشاره به مضر بودن این غذا چندان خوشایند نیست.

کباب پز گازی یا کباب پز زغالی؛ انتخاب بین غذای سالم یا طعم دودی؟

 درست است که ترکیبات آروماتیک و معطری که از زغال آزاد می‌شود به غذا طعم و عطر دودی می‌بخشد که برای بیشتر افراد دلچسب است، اما سلامت غذا را به خطر می‌اندازد. قطعا با آگاهی از شیوه صحیح کباب کردن انواع گوشت و آشنایی با بهترین کباب‌پز گازی می‌توانیم با خیال راحت از خوردن کباب لذت ببریم.

مشکلات کباب پز زغالی

کباب‌پز زغالی برای بیشتر افراد در دسترس است، اما استفاده از آن دردسرهای خاص خودش را دارد. فراهم کردن چوب و زغال، ژل آتش‌زا برای روشن کردن آتش و حرارت زیاد زغال به هنگام باد زدن به ویژه زمانی که تعداد کباب‌ها زیاد باشد آزاردهنده است.

از طرف دیگر به عقیده متخصصان تغذیه، کباب کردن روشی بدون استفاده از روغن برای پخت غذا است که باعث می‌شود مضرات روغن نظیر افزایش وزن و گرفتگی عروق را در پی نداشته باشد. 

کباب پز

اما به دلیل ایجاد ترکیبات سرطان‌زا در اثر سوختن زغال می‌تواند برای بدن مضر باشد. به طور کلی هر نوع پخت‌وپزی در درجه حرارت بالا، باعث تولید مواد سرطان‌زا با عنوان «آمین‌های هتروسیکلیک» می‌شود. این ماده دارای خواص سرطان‌‌زایی قوی است و معمولا در سطح بیرونی کباب که به منبع حرارت نزدیک‌تر است ایجاد می‌شود.

همچنین کباب به دلیل قرار گرفتن در معرض دود زغال، مواد شیمیایی سرطان‌‌زای دیگری با نام «هیدروکربن‌های آروماتیک پلی‌سیکلیک» را به خود جذب می‌کند. این ماده در دود ناشی از چکیدن چربی گوشت روی زغال تولید می‌شود.

یکی دیگر از مشکلات پخت کباب روی زغال غیر یکنواختی حرارت است. اگر حرارت به طور منظم و یکنواخت به کباب‌ها نرسد امکان پخت ناقص، مغزپخت نشدن یا سوختن رویه کباب وجود دارد. در نتیجه اگر گوشت دارای انگل باشد به بدن افراد منتقل می‌شود. 

کباب پز گازی

کباب‌پز گازی در دو نوع ساده و اتوماتیک با تنوع زیاد و در ابعاد مختلف در بازار تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی ارائه می‌شود. استفاده از این دستگاه برای همه افراد بسیار راحت و ایمن است. همچنین در کباب کردن روی شعله گاز، ترکیبات مضر دود زغال که مشکوک به سرطان‌زایی است تشکیل نمی‌شود.

کباب پز

 

کباب پز اتوماتیک چیست؟

کباب‌پز اتوماتیک ایستاده پرشیا استیل، جدیدترین کباب‌پز بدون دود است که با کمترین طول ممکن و بیشترین ایمنی برای کاربر تولید شده است. این محصول با وجود ساختار ایستاده نسبت به کباب‌پز خطی، فضای کمتری را اشغال می‌کند.

تنها به یک اپراتور نیاز است تا سیخ‌های کباب را داخل ریل دستگاه قرار دهد. تنظیم 4 شعله و سرعت حرکت ریل دستگاه کمک می‌کند هم مغز کباب به خوبی بپزد و هم سطح دو طرف آن به‌ اندازه برشته شود؛ در نتیجه پخت یکنواخت‌تری حاصل می‌شود.

ظرفیت پخت کباب‌پز اتوماتیک، 700 تا 1000 سیخ در ساعت با توجه به نوع کباب است که سرعت پخت غذا را در آشپزخانه‌های صنعتی افزایش می‌دهد. تنظیم میزان شعله و سرعت دستگاه، پخت بی نقص انواع کباب با ضخامت‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌کند.

کباب پز

کباب پز اتوماتیک طوری طراحی شده که اشک کباب روی برنر نمی‌ریزد، بنابراین علاوه بر عدم تولید دود و پخت سالم کباب، به هود صنعتی پرقدرت برای تهویه هوای آشپزخانه نیازی نیست.

مزایای کباب پز گازی

افزایش سرعت پخت: حذف مرحله برافروختگی زغال در کباب‌پزهای گازی در زمان پخت و پز صرفه‌جویی می‌کند. در این دستگاه‌ها بلافاصله پس از روشن کردن مشعل می‌توان پخت کباب‌ها را آغاز کرد.

تنظیم میزان حرارت: در کباب‌پزهای گازی بر خلاف کباب‌پزهای زغالی می‌توان به راحتی درجه حرارت را با توجه به نیاز غذا به حرارت کم یا زیاد تنظیم کرد. 

حرارت یکنواخت: در کباب‌پزهای زغالی به دلیل عدم یکنواختی حرارت در تمام سطح کباب پز بعضی قسمت‌های کباب می‌سوزد و بعضی قسمت‌ها خام خواهد ماند، اما کباب‌پزهای گازی با انتقال یکسان حرارت، مواد غذایی را به طور همسان و یکنواخت کبابی می‌کنند.

بهترین کباب پز گازی

کباب پز گازی پرشیا استیل در ابعاد مختلف در دسترس مشتریان است. این محصول به صورت تمام استیل و با استفاده از ورق‌های ضخیم نسبت به محصولات مشابه در بازار تولید شده است، بنابراین از دوام بسیار خوبی در طول زمان برخوردار است.

تعداد شیرهای گاز کباب‌پز بر اساس طول آن متغیر است. وجود ترموکوبل امنیت محصول را در حد بالایی تامین می‌کند.

تفاوت کباب پز گازی پرشیا استیل با سایر محصولات مشابه در شکل چدن محصول است. چدن کباب‌پزهای گازی به طور معمول با سطح مقطع دایره‌ای شکل ساخته می‌شوند که به دلیل تنش‌های بالای حرارتی که برنر به آنها انتقال می‌دهد پس از مدتی استفاده شکل اولیه خود را از دست داده و دچار خمیدگی می‌شوند.

اما محصول پرشیا استیل با سطح مقطع شش ضلعی تولید می‌شود که مقاومت آن نسبت به خمیدگی بسیار زیاد است و در اثر تنش حرارتی حاصل از برنر تغییر شکل پیدا نمی‌کند.

با استفاده از این محصول تمام انواع کباب، گوجه، فلفل و... به طور یکنواخت و با پخت همسان آماده می‌شوند بدون آنکه دارای مواد مضر حاصل از سوختن زغال باشند. 

 

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسئولیتی بابت آن ندارد ...... 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها