`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی

Coin Arbitrage Bot آینده قیمت پولکادات را چگونه پیش‌بینی می‌کند؟

کوین آربیتراژ بات (Coin Arbitrage bot) یک سایت اینترنتی است که خدمات مربوط به قیمت ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد. این سایت، علاوه بر اینکه امکان پیگیری قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای را فراهم کرده‌است، همچنین، پیش‌بینی‌های قیمت هر کدام از ارزهای دیجیتال را نیز به صورت سازمان‌یافته و در رابطی کاربر پسند، ارائه می‌کند. در این مطلب قرار است پیش‌بینی‌های قیمت کوین آربیتراژ بات درباره آینده قیمت پولکادات را بازتاب می‌دهیم.

Coin Arbitrage Bot آینده قیمت پولکادات را چگونه پیش‌بینی می‌کند؟

پولکادات چیست؟

پولکادات یک شبکه بلاک‌چین است که طراحی شده تا از دیگر شبکه‌های بلاک‌چین پشتیبانی کند. این پلتفرم ارز دیجیتال را به عنوان شبکه‌ای متشکل از سایر سیستم‌های بلاک‌چین در نظر بگیرید. اگر هر بلاک‌چین را به عنوان یک نقطه منحصر به فرد تصور می‌کنید، بلاک‌چین پولکادات مانند الگویی است که از این نقاط تشکیل شده‌ است.

پولکادات به عنوان یک نسخه بهبود یافته از اتریوم در نظر گرفته شده‌ است. پولکادات که در ماه مه ۲۰۲۰ راه اندازی شد، زاییده فکر گاوین وود (Gavin Wood)، یکی از بنیانگذاران اتریوم است. این پلتفرم در حال حاضر توسط بنیاد وب ۳ مستقر در سوئیس اداره می‌شود و توسط پریتی تکنولوژی (Parity Technologies) که هر دو توسط وود بنیانگذاری شده‌اند، توسعه یافته است.

پولکادات در سطح عمیق‌تری نسبت به بلاک‌چینی مانند اتریوم عمل می‌کند؛ تصور کنید بلاک‌چین را به‌عنوان پایه‌ای فراهم می‌کند که سایر پروژه‌های کریپتو می‌توانند بر روی آن توکن ایجاد کنند. پولکادات خود را بلاک‌چین لایه ۰ می‌نامد؛ در حالی که اتریوم و بلاک‌چین‌های مشابه مانند سولانا (SOL) و کاردانو (ADA)، بلاک‌چین لایه ۱ نامیده می‌شوند.

زمانی که وود برای اولین بار وایت پیپر پولکادات را نوشت، استدلال کرد که صنعت ارز دیجیتال به یک سیستم جدید نیاز دارد که امکان تعامل بین شبکه‌های مختلف بلاک‌چین را فراهم می‌کند. وود با توجه به مشکلاتی که اتریوم در توانایی خود برای رشد و مقیاس‌پذیری با آن مواجه بود، سعی کرد این مشکل را با یک بلاک‌چین جدید بر اساس یک سیستم اعتبارسنجی اثبات سهام حل کند.

اثبات سهام برخلاف بلاک‌چین‌های قبلی مانند بیت کوین (BTC) یا لایت کوین (LTC) عمل می‌کند. در اثبات کار، ماینرهای بلاک‌چین پازل‌های کریپتو را حل می‌کنند تا بلوک بعدی را برای کسب پاداش استخراج، به زنجیره اضافه کنند. اما در اثبات انباشت یا اثبات سهام، اعتبارسنج‌ها از توکن‌هایی استفاده می‌کنند که آن‌ها را به عنوان وثیقه، در زنجیره قرار داده‌اند تا اجازه تولید بلوک‌های جدید را کسب کنند.

مشکل اصلی مقیاس‌پذیری که وود می‌خواست با پولکادات به آن بپردازد، میزان توان محاسباتی مورد نیاز اتریوم برای سیستم اصلی اعتبارسنجی آن یعنی اثبات انباشت بود.

پولکادات چگونه کار می‌‌کند؟

دیوید لاوانت (David Lawant)، مدیر تحقیقات در بیت‌وایز است منجمنت (Bitwise Asset (Management، پولکادات را «سیستم چند زنجیره‌ای ناهمگن» می‌نامد. البته بیان چنین جمله‌ای فقط یک روش فانتزی برای گفتن این است که بلاک‌چین‌های مختلفی در سیستم پولکادات کار می‌کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، یک بلاک چین لایه ۰ به عنوان یک لایه پایه در زیر بلاک‌چین‌های لایه ۱ عمل می‌کند. پولکادات یک زیرساخت داخلی را فراهم می‌کند که برنامه‌نویسان می‌توانند بلاک‌چین‌های خود را با قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای، بر روی آن ایجاد کنند.

بلاک‌چین‌های لایه ۱، مانند پروژه اتریوم که وود آن را با همراهی ‌هم‌بنیانگذارانی مانند ویتالی دیمیتریویچ (Vitaly Dmitriyevich) یا ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) و دیگران ساخته‌ است، برنامه‌نویسان را قادر می‌سازد تا تا برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، قراردادهای هوشمند، توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) و موارد دیگر را بسازند.

اما ساختن یک بلاک‌چین برای برنامه‌نویسان هم سخت و هزینه‌بر است. بیل بیرمنگام (Bill Birmingham)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در Osprey Funds می‌گوید که برنامه‌نویسان قبل از اینکه بتوانند صدها نفر را تشویق کنند تا برنامه لایه ۱ خود را روی بلاک‌چین آن‌ها اجرا کنند، باید لایه پایه را بسازند.

کارشناسان می‌گویند که پولکادات قبلاً لایه پایه را ساخته است. تنها کاری که برنامه‌نویس لایه ۱ باید انجام دهد، تمرکز بر بهینه‌سازی پروژه خودش است.

تیبولت پریئارد (Thibault Perréard)، رئیس امور مالی شرکت بی‌فرسات (Bifrost)، می‌گوید که بیشتر این سیستم‌های لایه ۱ نمی‌توانند با یکدیگر هیچ ارتباطی برقرار کنند. پولکادات قصد دارد هر بلاک‌چین عمومی یا خصوصی را قادر سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این به معنای "اینترنت بلاک‌چین‌ها" است.

دات، توکن بومی ارز دیجیتال پولکادات

کلید کنار هم قراردادن همه این عوامل یعنی اعتبارسنجی از طریق اثبات سهام، تعاملات زنجیره‌ای و برنامه‌نویسی لایه پایه، توکن بومی بلاک‌چین و ارز دیجیتال پولکادات یعنی توکن دات است.

دات توکنی است که توسط اعتبارسنج‌ها برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک بعدی در بلاک‌چین پولکادات، نزد بلاک‌چین به وثیقه گذاشته می‌شود تا اجازه فعالیت در شبکه برای آن‌ها صادر شود. بدین ترتیب، توکن دات به عنوان کلید مکانیزم اثبات سهام پولکادات عمل می‌کند.

هر بلاک‌چین که جداگانه بر روی پولکادات ساخته شده‌ است، در سیستم به عنوان یک زنجیره موازی یا پاراچین نامیده می‌شود.

هنگام جابجایی داده‌ها در این پاراچین‌ها، امنیت بسیار مهم است. پولکادات این امنیت را با یک زنجیره زیرین به نام زنجیره رله (Relay Chain) تضمین می‌کند.

پیش‌بینی قیمت پولکادات از نظر کوین آربیتراژ بات

در تاریخ ۰۶ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۵ آذر ۲۰۲۲)، قیمت فعلی پولکادات ۵/۴۷ دلار است. با نگاهی به تغییرات اخیر قیمت در پولکادات، سیستم Coinarbitragebot پیش‌بینی می‌کند که پولکادات می‌تواند فردا در قیمت تقریبی ۵/۵ دلار بسته شود. بر اساس داده‌های تاریخی در قیمت پولکادات، پیش‌بینی می‌شود که قیمت پولکادات در پایان سال ۲۰۲۳ می‌تواند ۱۵/۹۸۸ دلار باشد. همچنین می‌تواند دقیقاً یک سال بعد از امروز، یعنی ۳۶۵ روز دیگر به ۱۷.۵۸ دلار برسد.

در ۳ سال آینده، بالاترین سطح قیمت پولکادات می‌تواند ۱۰۲.۹۵ دلار بوده و کمترین قیمت دات ۳.۵۸ دلار باشد. طبق محاسبات Coin Arbitrage Bot، آن‌ها در پایان سال ۲۰۲۴ انتظار دارند که قیمت دات در حدود ۲۸.۲۴ دلار باشد. در حالی که به راحتی می‌تواند به سطح قیمت ۴۰ دلاری در پایان سال ۲۰۲۵ برسد.

Coin Arbitrage Bot می‌گوید که در سال ۲۰۲۶، به طور شگفت‌انگیزی متوجه ارزش قابل توجه ۷۴.۴۹ دلاری در هر توکن دات شده‌اند.

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شما نیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها