`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

پیشنهاد کافه مدیا: تماشای فیلم حال همه خوب است

فیلم حال همه خوب است، درامی است احساسی درباره‌ی مردی بازنشسته که تصمیم می‌گیرد سر زده به خانه‌ی فرزندانش در شهرهای مختلف برود و از نزدیک شاهد زندگی آنها باشد؛ ایده‌ای که در ابتدا بسیار عالی به نظر می‌رسد اما در عمل چندان خوشایند نیست.

پیشنهاد کافه مدیا: تماشای فیلم حال همه خوب است

حال همه خوب است (Everybody's Fine) محصول سال 2009 آمریکاست و درامی است که کریک جونز، کارگردان و نویسنده‌ی تازه‌کار انگلیسی، کارگردانی آن را برعهده داشته است. فیلمنامه‌ی اثر نیز بازنویسی اثری از جوزپه تورناتوه، کارگردان شهیر ایتالیایی، است که اهالی سینما او را با نام «سینما پارادیزو» به یاد می‌آورند. این مثلث با بازی رابرت دنیرو در نقش پدری بازنشسته کامل شده است و به گفته‌ی منتقدان کارگردان توانسته است اثری کلاسیک را به تاریخ سینمای جهان اضافه کند و کافه مدیا پیشنهاد میکند حتما آن را در لیست تماشای خود قرار دهید.

 فیلم حال همه خوب است با بودجه‌ی 21 میلیون دلار ساخته و توانست نزدیک به 17 میلیون دلار درآمد داشته باشد. تمام فیلمبرداری‌های آن در استمفورد، ایالات متحده، انجام شد. رابرت دنیرو به دلیل بازی تاثیربرانگیر و دیدنی در این فیلم برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواره‌ی فیلم هالیوود شد.

والدین دغدغه‌مند و خطر فراموشی

دغدغه‌ی فرزندان از موضوعاتی است که به هیچ عنوان برای پدر و مادر تمام‌شدنی نیست. به قول مثل معروف تا پدر و مادر نشوی، قدر پدر و مادرت را نمی‌دانی.

این ضرب‌المثل آیینه‌ی تمام قد والدین دلسوز و وظیفه‌شناس است. پدر و مادر از بدو تولد به فکر تامین مایحتاج زندگی فرزندان است و این امر موجب می‌شود ساعات بسیاری از زندگی را به دور از فرزندان سپری کنند و به عبارتی دیگر خود را فدای آسایش فرزندانشان کنند تا آتیه‌ی بهتری داشته باشند.

اما نباید از این نکته غافل شد که این امر موجب فاصله گرفتن آنها از فرزندان و برخی اوقات داشتن توقعاتی می‌شود که ممکن است آینده‌ی آنها را تحت شعاع قرار دهد. فیلم حال همه خوب است تلنگری است به پدر و مادرانی که اینچنین زندگی می‌کنند زیرا ممکن است مسیر اشتباهی را در پیش گرفته باشند.

نگاهی کوتاه به داستان فیلم

ماجرای داستان حال همه خوب است درباره‌ی فرانک، بازنشسته‌ی شرکت کابل‌سازی، است که با بیماری قلبی دست و ‌پنجه نرم می‌کند. او مردی تقریبا شصت ساله است که به تازگی همسرش را از دست داده است و از این رو در تنهایی خود بسر می‌برد و فرزندانش در شهرهای مختلف سرشان به کار خودشان گرم است. پس از حضور پیدا نکردن فرزندانش در مراسم خانوادگی او نگران بچه‌هایش می‌شود و تصمیم می‌گیرد به صورت سرزده سفری به محل سکونت فرزندانش در شهرهای مختلف انجام دهد و آنها را شگفت‌زده کند.

فرانک که مردی سنتی است و آرزو دارد فرزندانش را دور یک میز ببیند و حسرت دیدن آنها در کنار هم او را به سفری اودیسه‌وار مجبور می‌کند، در حالی که پزشکش بشدت مخالف آن است. او در این سفر متوجه اشتباهاتش می‌شود، اشتباهاتی که زندگی فرزندانش را تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی برای آنها رقم زده است.

فیلم «حال همه خوب است» حکایت زندگی پیرمردی که آرزو دارد بچه‌هایش را دور یک میز ببیند و حضورشان را حس کند. در طول این سفر با حقایق تلخی رو‌به‌رو می‌شود که زندگی گذشته‌اش را به چالش می‌کشد. متوجه می‌شود اشتباهات جبران ناپذیری انجام داده که زندگی کنونی بچه‌هایش را تحت تأثیر قرار داده یا انتظاراتی از آنها داشته که در حد توانشان نبوده و....

حال همه خوب است قصه‌ای تکراری است و بارها شنیده شده، اما با حال و هوایی یکسره متفاوت و رویکردی نو چشمان مخاطب را بار دیگر به این موضوع جلب می‌کند.

 

فیلم حال همه خوب است

 

بازیگری که ناجی فیلم شد

رابرت دنیرو این روزها در آستانه‌ی 80 سالگی است و دو جایزه‌ی اسکار را در کارنامه‌ی خود دارد و با فیلم‌های درخشانی همچون روزی روزگاری در آمریکا، راننده‌ی تاکسی و مرد ایرلندی تقریبا تمام افتخارات تاریخ سینما را از آن خود کرده است و به همین دلیل ایفای نقش پیرمردی بازنشسته و نگران سرنوشت فرزندانش شاید همان چیزی باشد که در کارنامه‌ی هنری او مغفول مانده بود.

این بازیگر که دیگر به ایام بازنشستگی نزدیک شده است و رابرت دنیرو دیگر آن بازیگر بداهه‌پرداز فیلم‌ راننده تاکسی نیست که با حرکات خودش تماشاگران را در صندلی سینما میخکوب می‌کرد. 

او در فیلم حال همه خوب است در نقش پدری مهربان و فداکار ظاهر شده است؛ پدری که رویای جمع‌ کردن خانواده در کنار یکدیگر را دارد. رابرت دنیرو به خوبی از ایفای نقش پدری دوست‌ داشتنی و نازنین برآمده است و به باور برخی منتقدان عامل نجات فیلم فقط بازی خوب این بازیگر بوده است.

سکانس طلایی فیلم

در سکانسی از فیلم می‌بینم که شخصیت اصلی فیلم خواب کودکی بچه‌هایش را می‌بیند که همراه با آنها دور یک میز نشسته و او را به دلیل انتظارات نابجایش مواخذه می‌کنند. تصویر سیم‌های تلفن که روی تصاویرشان صدای بچه‌ها را می‌شنویم ایده‌ی بسیار فوق‌العاده است زیرا شخصیت اصلی داستان بازنشسته‌ی شرکت کابل‌سازی است. او در شرکتی کار می‌کرده که به تولید سیم مشغول بوده و یکی از موارد مصرف سیم در مخابرات و ارتباط میان انسان‌هاست، این در حالی است که شخصیت اصلی داستان عاجز از ارتباط با فرزندانش بوده است.

این سکانس بسیار زیبا با استفاده‌ی نمادین از سیم که این روزها عامل ارتباط میلیاردها نفر روی کره‌ی زمین است به طعنه اشاره می‌کند که انسان‌ها برخی اوقات به دلیل غرق شدن در حرفه‌ی خود ازانجام وظایف و تکالیف اولیه‌ی زندگی خود باز می‌مانند. 

 دیالوگ طلایی فیلم

شخصیت اصلی فیلم «حال همه خوب است» فرانک نام دارد. او در رستورانی با پیرمرد 94 ساله‌ای وارد گفت‌و‌گو می‌شود. او خطاب به فرانک می‌گوید: «من سه فرزند و شش نوه دارم. خیلی سرشون شلوغه. حتی برای صحبت با من هم وقت ندارند. می‌خواستم یک قرار ملاقات ترتیب بدم. هر کدومشون یک جایی گم و گور شدند. اونها به کسی احتیاج ندارند. آدم‌ها عوض شدن، زندگی عوض شده. امروز با یکی دست میدی بعد باید ۵ تا انگشتت رو بشمری ببینی هنوز سر جاش هست یا نه!»

فیلمنامه‌نویس محبوب

مطمئنا تا به حال بارها این ضرب‌المثل را شنیده‌ایم که دود از کنده بلند می‌شود. از دلایل موفقیت هر فیلمی فیلمنامه‌ی آن اثر است و باید در نظر داشت که این فیلم بازنویسی فیلمنامه‌ای از جوزپه تورناتوره، کارگردان و نویسنده‌ی معروف، ایتالیا است. گرچه تورناتوره این اثر را در دهه‌ی 90 ساخت اما اقتباس از آن پس از بیست سال نشان از فیلمنامه‌ی خوب و بی‌نقص آن است

کابوس ادامه‌دار کابل و سیم‌های تلفن

بیشترین بار روایت در فیلم روی دوش مکالمات تلفنی و حتی پیام‌های ضبط‌شده روی پیامگیرهای تلفن است. بسیاری از مکالمات فرزندان فرانک با یکدیگر روی تصاویری از کابل‌های تلفن شنیده می‌شود، کابل‌هایی که فرانک در طول سفرش درازش به آنها زل می‌زند. به این ترتیب هم نقش سیم‌های تلفن ساخته شده به دست فرانک که بسیار هم به آنها افتخار می کند در چارچوب روایت بارها تکرار می‌شود.

در اواخر فیلم فرانک باخبر می‌شود که دیوید فرزند هنرمندش مرده است. فرانک یکی از تابلو‌‌ای پسرش را می‌خرد. این تابلوی به ظاهر ساده چیزی نیست جز تصویر چند تیرک و سیم‌های تلفن که این تیرک‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند.

«حال همه خوب است» را چطور ببینیم؟

این درام عاطفی را می‌توانید در رسانه کافه مدیا با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر  VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید. در کافه مدیا میزبان شما هستیم در ژانرهای مختلف برای سلایق مختلف. از فیلم هایی مثل فیلم گلادیاتور و تماشای حماسه در دل تاریخ گرفته تا فیلم فانتزی مثل آلیس در سرزمین عجایب، تلاش کرده ایم برای هر ذائقه و سلیقه بستری فراهم باشد.

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها