`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

5 مزیت تبلیغ در یوتیوب

برای شناخت برند و فروش کسب‌وکارها، روش‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارد و از گذشته تا به امروز این روش‌‌ها در حال بروزرسانی است. در گذشته با پخش بروشورهای تبلیغاتی و یا اطلاع‌رسانی از طریق چاپ بنر، برندها شناخته می‌شدند و به مرور زمان تبلیغات از طریق رادیو و تلویزیون و بعد تلویزیون‌های شهری، رواج پیدا کرد.

5 مزیت تبلیغ در یوتیوب

با گسترش تکنولوژی، تبلیغ در سوشیال مدیا و وب‌سایت‌ها بسیار رایج شد. یکی از روش‌های تبلیغاتی در وب‌سایت‌ها تبلیغ در گوگل و پلتفرم‌های وابسته به آن، بود که کم کم در بین کاربران محبوب شد. یوتیوب، یکی از پلتفرم‌های وابسته به گوگل است که با بیش‌ از ۲ میلیارد کاربر، یعنی تقریبا یک سوم کل جمعیت جهان، محبوب‌ترین شبکه انتشار ویدیو به شمار می‌رود. در این مقاله به بررسی تبلیغات در یوتیوب چیست و ۵ مزیت تبلیغ در یوتیوب می‌پردازیم. 

 

تبلیغات در یوتیوب چیست؟

یوتیوب، پلتفرمی محبوب در بین کاربران است که برای تماشای ویدیو به صورت آنلاین، استفاده می‌شود. با استفاده از یوتیوب، کسب‌وکارها می‌توانند تعداد بالایی از مخاطبان و مشتریان را جذب و برند و محصول خود را به آن‌ها، معرفی کنند. تبلیغ در یوتیوب به افزایش شناخت برند، جذب مشتریان، حجم ترافیک وب‌سایت و فروش کسب‌وکار شما بسیار کمک می‌کند. طبق آمار، نصف کاربران یوتیوب، بعد از دیدن تبلیغ یک محصول، آن را خریداری می‌کنند. 

۵ مورد از انواع تبلیغ در یوتیوب

1.تبلیغات Non-Video ads

یوتیوب، تبلیغات غیر ویدیویی را در کنار محتوای مرتبط با آن، نشان می‌دهد و مشابه دیگر تبلیغات گوگل،‌ به ازای هرکلیک روی تبلیغات، کسب‌وکارها هزینه پرداخت می‌کنند. تبلیغات Non-Video ads دو نوع هستند. 

 • نمایش تبلیغ به صورت یک نوار در کنار سمت راست ویدیو، هنگام مشاهده ویدیو توسط کاربران که شامل یک تصویر، متن و یک CTA است. 
 • یکی دیگر از انواع تبلیغات Non-Video ads در بالای کادر محتوای مربوط به تبلیغات است. 

2.تبلیغ Discovery ads

این نوع تبلیغات، به جای پخش در ابتدا یا وسط ویدیو در کنار جستجوی یوتیوب به صورت سه خط متن و یک تصویر کوچک، نمایش داده می‌شوند. کاربران با کلیک روی Display ads به صفحه یا کانال یوتیوب شما، انتقال پیدا می‌کنند. 

3.تبلیغ ویدیویی Skippable-in stream

این نوع از تبلیغ در یوتیوب، قبل یا در طول پخش ویدیو نشان داده می‌شوند و به کاربران اجازه می‌دهند که پس از ۵ ثانیه آن را رد کنند. در تبلیغ ویدیویی Skippable-in stream شما، تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر ۳۰ ثانیه اول را تماشا و یا از طریق کلیک روی تبلیغ با شما تعامل داشته باشد. در این نوع تبلیغ، شما تنها ۵ ثانیه فرصت دارید که کاربران را برای تماشای آن، جذب کنید.

 

 

مزیت تبلیغ در یوتیوب

 

4.تبلیغات ویدیویی Non-Skippable in stream

بیش‌تر کاربران، هنگام پخش ویدیوهای تبلیغاتی به دنبال رد کردن آن هستند. با تبلیغات -Non skippable یا تبلیغات غیر قابل رد شدن، شما مطمئن هستید که کاربران دیگر قادر به رد کردن، ویدیوها نیستند. به دلیل اینکه کاربران نمی‌توانند آن را رد کنند، شما به ازای هر نمایش تبلیغ، لازم است هزینه پرداخت کنید. 

5.Bumper ads

تبلیغ Bumper مشابه به تبلیغات Non-Skippable غیر قابل رد شدن هستند و در ابتدا و وسط ویدیو، پخش می‌شود. مدت زمان پخش این تبلیغ، ۶ ثانیه است.

مشخصات تبلیغ در یوتیوب

یوتیوب، ویدیوهایی را نمایش می‌دهد که قوانین را به صورت کامل رعایت کنند. قوانین مشخص یوتیوب که لازم است رعایت کنید،‌ شامل:

 • فرمت فایل‌ها: AVI، ASF، QuickTime، Windows Media، MP4 یا MPEG
 • فرمت نمایش ویدیوها: H.264، MPEG-2، یا MPEG-4
 • فرمت نمایش صدا: AAC-LC یا MP3
 • نسبت تصاویر: 16:9 یا 4:3 (یوتیوب، فایل‌ها را به صورت خودکار بسته به فایل و تصویر تطبیق می‌دهد.)
 • Frame Rate: تعداد ۳۰ فریم در ثانیه
 • حداکثر حجم فایل: 1 گیگابایت برای تبلیغات Discovery

 

 

مزیت تبلیغ در یوتیوب

 

۵ مزیت تبلیغ در یوتیوب

تبلیغ در یوتیوب یکی از اقدامات مهم در برندسازی و بازاریابی که به کسب‌وکار شما بسیار کمک می‌کند. در ادامه 5 مزیت تبلیغ در یوتیوب را بررسی می‌کنیم:

1.1.تبلیغات مقرون به صرفه

اگر با تبلیغات PPC آشنایی داشته باشید، می‌دانید که یک استراتژی بسیار مقرون به صرفه است. PPC   پرداخت هزینه تبلیغات به صورت کلیکی است؛ به این صورت که به ازای هرکلیک روی تبلیغ، شما هزینه پرداخت می‌کنید. شما هزینه تبلیغات در یوتیوب را به صورت PPC پرداخت و از هزینه‌های گزاف خودداری می‌کنید. 

2.تبلیغات هدفمند 

هدف‌گذاری برای کمپین‌های تبلیغات بسیار مهم است، و تبلیغات YouTube به شما امکان هدف قرار دادن،‌ مخاطبان را می‌دهد. شما می‌توانید مخاطبان خود را با توجه به چند مورد هدف قرار دهید:

جمعیت شناسی: کاربران را براساس عواملی مانند مکان، سن، جنسیت، وضعیت والدین و موارد دیگر هدف قرار دهید.

موضوعات: براساس موضوعات مورد علاقه کاربران به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی مجدد ویدیویی: کاربرانی را هدف قرار دهید که در گذشته با ویدیوها یا تبلیغات YouTube شما تعامل داشته‌اند.

مخاطبان وابسته: مخاطبان نزدیک خود را هدف قرار دهید. شامل کاربرانی که علاقه زیادی به موضوع کسب‌وکار شما دارند، می‌شود.

با هدف‌گذاری تبلیغ در یوتیوب، می‌توانید یک گروه مخصوص از کاربران را بر‌اساس نوع محصولاتی و یا خدماتی که در وب‌سایت شما ارائه می‌شود، هدف قرار دهید.

3.برقراری ارتباط با مشتریان از طریق تبلیغات ویدیویی

طبق گفته مخاطبان، آن‌ها با تبلیغات ویدیویی بیش‌تر از دیگر انواع تبلیغات ارتباط برقرار می‌کنند. 

با تبلیغ ویدیویی، مخاطبان با محصول یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید، آشنا می‌‌شوند و از نحوه کارکرد آن اطلاع پیدا می‌کنند. 

4.گزارش کمپین‌های تبلیغاتی 

برای موفقیت کمپین تبلیغاتی خود، لازم است روند آن را اندازه‌گیری کنید. بدون دانستن عملکرد یک کمپین، شما در مورد اینکه چگونه می‌توانید پیشرفت کنید، ایده‌ای نخواهید داشت؛ به همین دلیل، بسیار مهم است که کمپین خود را تجزیه و تحلیل کنید. برای تجزیه و تحلیل کمپین خود، تنها روی آنالیتیکس یوتیوب کلیک کنید و از نحوه عملکرد خود، مطلع شوید. 

 

 

مزیت تبلیغ در یوتیوب

 

5.نتایج سریع

با تبلیغ در یوتیوب، شما نتیجه سریعی روی کسب‌‌وکار خود می‌بینید. این موضوع به دلیل، وجود بیش‌از ۲ میلیارد کاربر در یوتیوب است. نمایش تبلیغات خود در مقابل مخاطبان بیش‌تر به معنی افزایش کلیک‌های تبلیغاتی، ترافیک وب‌سایت و فروش شما است.

چرا در یوتیوب تبلیغ کنیم؟

استفاده از یوتیوب برای تبلیغ کسب‌وکار شما، دلایل زیادی دارد که در ادامه می‌توانید، مهم‌ترین آن‌ها را مطالعه کنید:

 • یوتیوب، محبوب‌ترین پلتفرم و دومین موتور جستجوی جهان با بیش‌ از ۲ میلیارد کاربر است.
 • تبلیغات ویدیویی، پرطرفدارترین نوع محتوا است که از بازدید بالایی برخوردار هستند. 
 • شبکه‌های مجازی مانند یوتیوب، توییتر و اینستاگرام مهم‌ترین فضای سرگرمی کاربران هستند. 
 • بیش‌تر کسب‌وکارها برای هدف قرار دادن مخاطبان از پلتفرم یوتیوب استفاده می‌کنند. 
 • یوتیوب، گزارش دقیق و مشخصی از نحوه عملکرد و بازدید‌ها در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد. 

جمع‌بندی

کسب‌وکارها همواره به دنبال پیشرفت و شناخته شدن برند آن‌ها در بین مردم هستند؛ به همین دلیل تبلیغات یکی از مهم‌ترین اقدامات آن‌ها به شمار می‌رود. شیوه‌های قدیمی تبلیغات دیگر در بین کاربران، رایج نیست و ترجیح آن‌ها به استفاده از شبکه‌های مجازی است. یکی از پرطرفدارترین شبکه‌‌های اجتماعی در بین کاربران، یوتیوب نام دارد که برای انتشار و نمایش ویدیو به صورت رایگان استفاده می‌شود. 

در این مقاله ۵ مزیت تبلیغ در یوتیوب را بررسی کردیم تا شما بتوانید، تبلیغات مناسب خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای تبلیغ در یوتیوب و خرید سرویس تبلیغات در گوگل به برتینا مراجعه کنید تا با مشاوره کارشناسان متخصص این مجموعه، بهترین سرویس متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید. همچنین، می‌توانید با شماره ۶۱۰۶۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. 

 

Source:

https://www.bertina.ir/google-ads/youtube-advertising/

https://www.webfx.com/social-media/learn/benefits-of-youtube-advertising/

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها