`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

فرآیند بسته بندی ساخت ظرف یا جعبه مناسب چیست؟

در مقاله امروز قصد داریم تا نگاهی به مواردی در دنیای بسته بندی و پکینگ بیندازیم. در این راستا، به معرفی بخش ها و لوازم متنوعی می پردازیم.

فرآیند بسته بندی ساخت ظرف یا جعبه مناسب چیست؟

در مقاله امروز قصد داریم تا نگاهی به مواردی در دنیای بسته بندی و پکینگ بیندازیم. در این راستا، به معرفی بخش ها و لوازم متنوعی می پردازیم.حال بیایید نگاهی به پکینگ و اورینگ بیندازیم. بسته بندی فرآیند ساخت ظرف یا جعبه مناسب برای یک محصول برای حمل و نقل و نگهداری است. روش های مختلفی که می توان در بسته بندی استفاده کرد عبارتند از: بسته بندی، بالشتک، ضد آب و آب بندی. بسته بندی خوب از شکستن، نشتی، دزدی و غیره محصول یا اقلام جلوگیری می کند. مواد کمی که برای بسته بندی استفاده می شود عبارتند از لفاف حباب دار، مقوا، سلفون و بسته بندی فوم و غیره. به طور خلاصه، بسته بندی ماده ای است که برای پوشاندن یک محصول و جلوگیری از حرکت و آسیب دیدن آن استفاده می شود.

چگونگی انتخاب بسته بندی مناسب 

مهر و موم بسته بندی به یک دستگاه آب بندی پویا اطلاق می شود که از طریق پیش تنیدگی یا خود سفت شدن فشار متوسط، نیروی فشاری بین بسته بندی و قطعات چرخان و ثابت ایجاد می کند. انواع مختلفی از ساختار آب بندی بسته بندی وجود دارد که عمدتا از بسته بندی، جعبه پر کردن و قطعات ثابت بسته بندی تشکیل شده است. مواد پرکننده رایج شامل پارچه آزبست، فیبر کربن، لاستیک، گرافیت انعطاف پذیر و پلاستیک های مهندسی می باشد. آنها از قبل به صورت حلقه ها یا نوارها ساخته می شوند و ساختارهای چند حلقه ای یا مارپیچی چند لایه را اتخاذ می کنند.

مهر و موم بسته بندی همچنین مهر و موم بسته بندی گلند نامیده می شود. مهر و موم بسته بندی قدیمی ترین نوع ساختار مهر و موم است. در ماشین آلات بالابر آب در چین باستان، از روش بستن نخ پنبه ای برای جلوگیری از نشتی استفاده می شد. اولین موتور بخار در جهان نیز از این شکل مهر و موم استفاده می کرد. تولید و توسعه فناوری استخراج نفت و گاز در قرن 19 منجر به پیشرفت های جدیدی در مواد مورد استفاده برای بسته بندی مهر و موم شد. در قرن بیستم، مهر و موم های بسته بندی به دلیل ساختار ساده، قیمت ارزان و منابع گسترده مورد علاقه بسیاری از بخش های صنعتی قرار گرفت.

عملکرد و کاربرد اورینگ

اورینگ ها احتمالاً رایج ترین مهر و موم برق سیال هستند. آنها میلیاردها دلار توسط تولیدکنندگان در سراسر جهان ساخته می شوند و از نشتی در همه چیز از پمپ ها و شیرها گرفته تا سیلندرها و اتصالات جلوگیری می کنند. اجزای فشرده و مقرون به صرفه هر دو عملیات استاتیکی و دینامیکی را در کاربردهای پنوماتیک و هیدرولیک انجام می دهند. این مهر و موم های ساده از یک حلقه دونات شکل (از نظر فنی یک حلقوی) با مقطع دایره ای تشکیل شده است. آنها معمولاً از الاستومرهایی مانند نئوپرن یا سیلیکون ساخته می شوند، اما در پلاستیک هایی مانند PTFE، فلزات و مواد دیگر نیز وجود دارند. اندازه ها از کسری از یک اینچ در قطر تا چند متر عرض متغیر است.

اورینگ ها با تغییر شکل مکانیکی که مانعی برای مسیر نشت بالقوه سیال بین دو سطح نزدیک ایجاد می‌کند، مهر و موم می‌شوند. اورینگ ها معمولاً در شیاری نصب می شوند که در یکی از سطوحی که قرار است آب بندی شوند، ماشین کاری یا قالب گیری می شود. خواص لاستیک مانند آنها به دستگاه ها اجازه می دهد تا تغییرات ابعادی در قطعات جفت شونده را جبران کنند.

هنگامی که اندازه مناسب باشد، فاصله بین سطوح کمتر از OD حلقه O است. بنابراین، هنگامی که دو سطح با هم تماس می گیرند و یک غده را تشکیل می دهند، حلقه O را فشرده می کنند که سطح مقطع گرد را تغییر شکل می دهد. این کار مهر و موم را به صورت قطری فشرده می کند و نیروی حاصل از تماس سطحی با دیواره های داخلی و خارجی غده را تضمین می کند.

با فشار کم یا بدون فشار، انعطاف پذیری طبیعی ترکیب الاستومری باعث ایجاد آب بندی می شود و از عبور مایع جلوگیری می کند. افزایش فشار (مثلاً با استفاده از یک حلقه O با قطر بزرگتر در شیار هم اندازه) تغییر شکل و نیروی آب بندی را افزایش می دهد. اما این می تواند منجر به مشکلاتی در کاربردهای دینامیکی با فشار بالاتر شود.

اعمال فشار سیال، اورینگ را به دیواره شیار در سمت کم فشار فشار می دهد و نیروی آب بندی را افزایش می دهد. تداخل بین سطوح مهر و موم و مات به اورینگ اجازه می دهد تا بدون نشتی به کار خود ادامه دهد. در فشارهای بالاتر، حلقه O به شکل D تغییر شکل می‌دهد و سطح تماس بین سطوح الاستومر و غده ممکن است نسبت به شرایط اولیه فشار صفر دو برابر شود. با توجه به انعطاف پذیری الاستومر، فشار آزاد به حلقه اورینگ اجازه می دهد تا شکل اولیه خود را بازگرداند و برای چرخه فشار بعدی آماده است. همچنین اجازه می دهد تا حلقه های O که به درستی طراحی شده اند در هر دو جهت مهر و موم شوند.

حال که با این موارد، کاربرد یا تعریف آنها آشنا شدید، زمان آن رسیده است که به وب سایتی سر بزنیم که این محصولات را میفروشد و یا خدماتی بخصوص در این زمینه ارائه میدهد. برای دریافت این خدمات و خرید از این فروشگاه، به وب سایت sealgostar.com سری بزنید و از محصولات متفاوت آنها دیدن کنید.

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها