`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

هزینه تعمیر و سرویس پکیج برعهده کیست؟

گاهی ممکن است فرد با خرابی وسایل منزل مانند پکیج مواجه شود اما نداند مسئولیت تعمیر و یا سرویس پکیج دیواری بر عهده مستاجر است یا مالک. به طور کلی سرویس کولرگازی، پکیج و دیگر لوازم خانه به بهبود عملکرد آن کمک کرده و طول عمر را افزایش می دهد. همچنین از وارد شدن خسارت های بسیاری جلوگیری می کند.

هزینه تعمیر و سرویس پکیج برعهده کیست؟

برای تعیین اینکه این هزینه به پای چه کسی می باشد باید بدانید که بر اساس شرایط می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی طبق قانون ایراداتی که مستاجر مسبب به وجود آمدن آن ها باشد بر عهده او خواهد بود و در غیر اینصورت مالک باید هزینه را بپردازد.

 

 

درست است که مالک در ازای سالم تحویل دادن خانه و متعلقاتش به مستاجر، انتظار سالم تحویل گرفتن آن را نیز دارد اما در این بین قوانینی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد؛ چرا که در برخی مواقع هزینه ها بر عهده مالک و گاهی برعکس خواهد بود. همچنین ممکن است گاهی بین آن ها تقسیم شود. در ادامه به طور جزئی و مفصل در این مورد صحبت خواهیم کرد.

طبق قانون هزینه تعمیر پکیج با مالک است یا مستاجر؟

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که مالک وظیفه دارد خانه و تاسیسات آن را به طور سالم به مستاجر تحویل دهد. بر اساس قانون 486 مدنی در صورت بروز هر گونه مشکل جزئی در وسایل و تاسیسات خانه مستاجر مستلزم به پرداخت هزینه تعمیر خواهد بود و در صورت مشکلات کلی مالک باید برای تعمیر اقدام نماید. به عنوان مثال هزینه های مربوط به سرویس پکیج دیواری و تعمیرات جزئی آن را مستاجر می پردازد و مشکلات جدی در پکیج بر عهده مالک قرار داده می شود.

در واقع اگر مشکلی که در دستگاه ها و وسایل به وجود می آید بر اثر اختلال در تاسیسات کلی ساختمان باشد به دلیل داشتن حق مالکیت بر تاسیسات ملک، مالک وظیفه پرداخت هزینه را دارد. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید. فرض کنید در سیستم برق کشی ساختمان اختلالی وجود داشته باشد که باعث شود پکیج خانه دچار مشکل و آسیب دیدگی گردد. در این حالت مستاجر در ایجاد خرابی آن دخالتی ندارد و هزینه ها بر عهده مالک خواهد بود.

پکیج چه زمان به تعمیر نیاز پیدا می کند؟

فردی که به عنوان مستاجر در یک ملک ساکن است باید بداند علت خراب شدن پکیج چیست تا بتواند تشخیص دهد که به خاطر عملکرد او خراب شده یا علت دیگری دارد. در این قسمت دو مورد از دلایل رایج خرابی پکیج را با هم بررسی می کنیم.

سرد و گرم شدن آب

در برخی مواقع مشاهده می شود که پکیج آب را گرم نمی کند. یکی از اصلی ترین دلایل سرد و گرم کردن آب پکیج می تواند لوله ها باشد. در صورتی که لوله جرم گرفته باشد آب به راحتی وارد آن نمی شود و عملکرد پکیج با اختلال روبرو خواهد شد. برای اینکه این مشکل را حل کنید می توانید جرم لوله ها را با جرم‌گیر از بین ببرید.

البته باید توجه کنید که در برخی موارد تنها فشار کم آب باعث گرم نشدن آن می شود که در این حالت نیازی به تعمیر نخواهد بود. بنابراین بهتر است ابتدا از علت به وجود آمدن مشکل کاملا مطمئن شوید و سپس اقدام به رفع آن نمایید. در صورتی که تخصصی برای تعمیر و سرویس پکیج دیواری ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

 

 

هزینه تعمیر و سرویس پکیج برعهده کیست؟

 

روشن شدن پکیج به صورت انفجاری

عوامل مختلفی می توانند سبب بروز این قضیه شوند. به عنوان مثال تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه‌زن با مشعل و یا نوسان داشتن فشار گاز و زیاد بودن فشار اولیه آن از عواملی هستند که در انفجاری روشن شدن پکیج تاثیرگذارند. همچنین اگر مواد احتراق به راحتی نتوانند از دودکش خارج شوند پکیج به صورت انفجاری روشن خواهد شد.

گاهی نوسانات برق و ضعیف بودن آن و همینطور کثیف بودن سر الکترود جرقه زن سبب می شود که توانایی جرقه زدن کاهش یافته و پکیج بدین صورت روشن شود. به علاوه ممکن است این عمل در نتیجه مسدود شدن سوراخ های مشعل اطراف جرقه زن نیز رخ دهد؛ چرا که با نشستن غبار روی این سوراخ ها انتشار گاز به درستی انجام نمی شود.

اگر فرد مسئول، هزینه ها را پرداخت نکند چه باید کرد؟

اگر پس از مشخص شدن اینکه پرداخت هزینه‌ سرویس پکیج دیواری و یا تعمیر آن بر عهده چه کسی است شخص مسئول از پرداخت هزینه ها سر باز زند و در پرداخت آن تعلل کند می توان از طریق مراجعه به شورای حل اختلاف این قضیه را حل کرد. با شکایت از فرد مقابل شورا او را ملزم به پرداخت می کند. البته باید در نظر داشته باشید که در صورتی این راه کارگشا خواهد بود که در زمان اجاره دادن توافقی بین دو طرف انجام نشده باشد.

 

 

هزینه تعمیر و سرویس پکیج برعهده کیست؟

 

تعمیر و گارانتی پکیج

 

با توجه به اینکه گارانتی پکیج ‌های دیواری و زمینی تنها در شرایط خاصی قابل استفاده است، می‌ خواهیم این شرایط را باهم بررسی کنیم.

  • پکیج حتما باید از نمایندگی یا عامل فروش معتبر خریداری شده و دارای برگه ضمانت‌ نامه باشد.
  • باید اولین باری باشد که آن پکیج نصب می‌شود. در صورت انتقال از مکان دیگر شامل ضمانت نمی ‌گردد.
  • حتما باید یکی از نمایندگان نصب آن را در محل نصب نماید.
  •  دفترچه گارانتی و گزارش نصب رایگان باید همراه دستگاه باشد.

بدین ترتیب در صورتی که نصب، تعمیر و جابه ‌جایی پکیج توسط افراد مجاز خدمات پس از فروش یا نمایندگی انجام نگیرد محصول شامل گارانتی نخواهد بود. از آنجا که انواع مختلفی از پکیج در برندهای متفاوت تولید و به بازار عرضه شده است، هر کدام دارای تعمیرات مخصوص به خود می ‌باشند. البته ساختار کلی تمام پکیج ‌ها تقریبا یکسان است اما داشتن برد کنترلی در برخی مدل ‌ها و یا تفاوت در محل قرارگیری قطعات سبب تغییراتی در تنظیم آن می ‌شود.

برخی افراد جهت کاهش هزینه ‌های تعمیر، خود دست به کار شده و با توجه به نداشتن مهارت و تخصص کافی موجب خسارات بیشتر به پکیج می‌ شوند. بر این اساس توصیه می‌ شود در صورت نیاز به تعمیر حتما با یک کارشناس متخصص در این زمینه با مهارت کافی تماس بگیرید. تیم کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز می باشد.

سخن پایانی

برای جلوگیری از اختلاف بر سر هزینه تعمیر و سرویس پکیج دیواری و یا حتی هزینه سرویس کولر گازی بهتر است در هنگام اجاره، طرفین قرارداد به توافقی برای تقسیم هزینه ها برسند. بدین ترتیب همه چیز به صورت شفاف مشخص شده و مشکلی پیش نمی آید.

در حالت کلی برای تعیین مسئول هزینه های تعمیرات باید دلیل و علت خرابی مشخص شود. سپس با توجه به اینکه خرابی در اثر کوتاهی کدام شخص انجام گرفته، هزینه بر عهده آن شخص گذاشته شود.

اول سرویس

شرکت ما (تیم فنی اول سرویس) از با سابقه ترین شرکت ها در زمینه تاسیسات گرمایشی و سرمایشی است. اول سرویس با جمع آوری بهترین کارکنان و متخصصین، آماده هر گونه خدمات رسانی در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اول سرویس با آدرس www.avalservis.com مراجعه کنید یا با دو شماره 2031211-0930 ، 02177955597 تماس بگیرید.

اول سرویس، متخصص تاسیسات ، متعهد خدمات

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها