`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

چراغ خیابانی ال ای دی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

امروزه نوسازی ادوات روشنایی شهری و استفاده از چراغ خیابانی ال ای دی به‌جای چراغ خیابانی قدیمی تبدیل به یک ضرورت شده است. استفاده از چراغ خیابانی ال ای دی با کمک المان هایی که در ساخت برخی از آن ها به کار می رود، علاوه بر تابش نور، سبب افزایش زیبایی محیط شهری نیز می شوند.طول عمر بالاتر و مصرف بسیار کمتر انرژی چراغ خیابانی ال ای دی نسبت به جراغ خیابانی قدیمی برتری مهم این نوع چراغ‌ها است.

چراغ خیابانی ال ای دی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر بخواهیم از دیگر مزایای چراغ خیابانی ال ای دی صحبت کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مصرف برق بسیار کمتر چراغ خیابانی ال ای دی نسبت به چراغ خیابانی قدیمی:

   مصرف کمتر برق برتری همیشگی چراغ‌های ال ای دی نسبت به چراغ‌های قدیمی و سنتی است. اما این موضوع در چراغ‌های خیابانی به دلیل حجم نور تولیدی بسیار پر رنگ‌تر می‌شود. تحقیقات مختلف نشان می‌دهد استفاده از چراغ‌های خیابانی ال ای دی می‌‎تواند تا ۸۰ درصد هزینه های مصرف را کاهش دهد.

 2. سرعت بالای واکنش‌دهی در چراغ خیابانی ال ای دی:

  در چراغ‌های خیابانی قدیمی و سنتی که با تکنولوژی گازی کار می‌کنند شما باید از 8 تا 25 دقیقه برای روشن شدن چراغ صبر کنید در چراغ خیابانی ال ای دی اما شرایط فرق می‌کند.روشن شدن چراغ خیابانی ال ای دی آنی است و وقت شما را تلف نمی‌کند.

 3. عدم پرت و اتلاف نور در چراغ خیابانی ال ای دی:

  در چراغ خیابانی ال ای دی از رفلکتورهایی استفاده شده است که نور را تنها در محیط هدف می‌تاباند. این در حالیست که در چراغ خیابانی قدیمی و گازی رفلکتورها بخش قابل توجهی از نور تولیدی را اتلاف می‌کنند و علاوه بر کاهش بهره‌وری چراغ سبب آلودگی نوری می‌شوند.

 4. چراغ خیابانی ال ای دی حشرات را جذب نمی‌کنند:

  از آن‌جایی که در چراغ خیابانی ال ای دی از اشعه ماورابنفش که یک اشعه مضر برای محبط زیست استفاده نمی‌شود. این موضوع علاوه بر عدم جذب حشرات مانند چراغ خیابانی قدیمی، چراغ خیابانی ال ای دی را تبدیل به چراغی دوستدار محیط زیست کرده است که در طولانی مدت در تمامی هزینه‌ها و عوارض جانبی صرفه‌جویی می‌کند.

 5. خیرگی بسیار کمتر در چراغ خیابانی ال ای دی:

   نور متمرکز شده در لامپ که در چراغ‌های خیابانی سنتی شاهدش هستیم چشم را به خود خیره می‌کند و سبب تاری دید لحظه‌ای می‌شود که این موضوع علاوه بر اینکه برای عابران اذیت کننده‌است ‌می‌تواند برای رانندگان خطرآفرین باشد. در  چراغ خیابانی ال ای دی از آنجایی که نور چراغ مانند چراغ خیابانی قدیمی در یک نقطه متمرکز نمی‌شود خیرگی بسیار کمتر است.

نکات مهمی که در هنگام نورپردازی با چراغ خیابانی ال ای دی باید به آن توجه داشت چیست؟

 • درخشندگی کافی با توجه با فضای کاربری

درخشندگی همان شدت نور به معنای روشن کردن سطح پس زمینه اجسام و فضاها برای تشخیص آن‌­ها در شب است از آن‌جایی که هدف از نورپردازی خیابانی روشنایی افراد و عابرین نیست و بلکه به روشنایی سطح معابر است پس هنگام خرید حتما به میزان درخشندگی چراغ انتخابی خود دقت کنید.

 • کنترل میزان یکنواختی روشنایی سطوح

یکنواختی از نکات مهم هنگام نورپردازی با چراغ خیابانی ال ای دی است. نورپردازی باید به گونه‌ای باشد که نقاط تاریک و روشن در فضا ایجاد نشود، باید تا جای امکان یکنواختی نور به گونه‌ای رغایت شود تا بتوان از مشکل تطابق چشم رانندگان و عابران جلوگیری کرد این‌گونه هم از نظر امنیتی و هم از نظر زیبایی، تمامی اصول نورپردازی رعایت می‌شود.

 • مشکل خیرگی و کنترل آن

تابش مستقیم شعاع نوری به چشم و ایجاد اختلال لحظه‌ای یا طولانی در بینایی سبب ایجاد خیرگی می‌شود. نورپردازی باید به گونه‌ای انجام شود که با افزایش ارتفاع پایه‌های چراغ خیابانی ال ای دی میزان خیرگی ایجاد شده کنترل شود.

چراغ خیابانی ال ای دی یک راهکار ارزان‌تر، سالم‌تر و با کیفیت برای حل مشکل نورپردازی خیابان‌ها و معابر عمومی است. و به خرید چراغ خیابانی ال ای دی می‌توان به چشم یک سرمایه‌گذاری بلند مدت نگاه کرد.

منبع: ecowat.com

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها