`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

سختی شبکه اتریوم چیست و چرا مهم است؟

در روز ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ بلاک‌چین اتریوم و آخرین به‌روزرسانی سیستم گری گلسیر فعال شد. یکی از اطلاعیه‌های کلیدی درباره این به‌روزرسانی مربوط به بمب سختی شبکه اتریوم بود. اتریوم با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات کار راه‌اندازی شده است؛ الگوریتمی که از انرژی و توان محاسباتی بالایی استفاده می‌کند. این مکانیسم، استخراج و در نتیجه مزارع استخراج متمرکز بر پاداش را تشویق می‌کند. بااین‌حال، این تمرکز بر خلاف اصل تمرکززدایی در پشت پرده ارزهای دیجیتال است. بمب Ethereum difficulty دقیقا برای حذف متمرکز ساختن ارز دیجیتال به وجود آمد. در این مقاله به شما می‌گوییم که سختی شبکه اتریوم چیست. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا همه چیز را درباره سختی شبکه اتریم درک کنید.

سختی شبکه اتریوم چیست و چرا مهم است؟

 

سختی شبکه اتریوم چیست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، کلمه «سختی» توضیح می‌دهد که محاسبات موردنیاز برای استخراج یک بلوک در بلاک‌چین برای یک ارز دیجیتال خاص چقدر دشوار است. استخراج ارز دیجیتال اغلب با ایجاد یک سکه اشتباه گرفته می‌شود. بااین‌حال، استخراج فرایند تایید است که شامل حل هش ۶۴ کاراکتری می‌شود؛ هشی که اطلاعات تراکنش را رمزگذاری می‌کند. هنگامی که ماینر هش را حل می‌کند، یک سکه پاداش می‌گیرد.

بلاک‌چین اصلی اتریوم یک ویژگی ذاتی داشت که سختی استخراج را در طول زمان افزایش می‌داد؛ هرچقدر بلاک‌های بیشتری استخراج شود، استخراج بلوک بعدی دشوارتر و زمان‌برتر خواهد شد. توسعه‌دهندگان اتریوم بمب سختی شبکه را ساختند تا دشواری حل هش را به‌طورتصاعدی بیش از قبل افزایش دهند. تیم توسعه‌دهنده این ارز دیجیتال همواره قصد داشت تا به سمت اثبات سهام حرکت کند که ۹۹.۹۵ درصد انرژی کمتری نسبت به اثبات کار مصرف می‌کند.

به‌این‌ترتیب، فرایند استخراج اتریوم سخت‌تر از قبل شده و افراد به ماینرهای قدرتمندتری برای ماینینگ نیاز خواهند داشت. در چنین شرایطی می‌توانید برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، استراتژی کپی تریدینگ را پیش ببرید.

علت سختی شبکه اتریوم؛ ضرورتی غیرقابل‌جایگزین

حالا که دانستیم سختی شبکه اتریوم چیست، احتمالا می‌پرسید: چرا سختی شبکه اتریوم بالا رفته است؟ بمب سختی شبکه یک عامل بازدارنده برای ماینرهایی است که قصد دارند بلاک‌چین اصلی را برای ادامه استخراج با استفاده از مکانیزم PoW فورک کنند. دلیل اصلی تمایل ماینرها به این مکانیزم اجتماع نیز منسوخ شدن ماشین‌های استخراج PoS است. با فعال شدن بمب سختی شبکه اتریوم تیم توسعه‌دهنده این ارز دیجیتال به اهداف زیر دست پیدا کرد:

  • سلب کردن توانایی مالکیت و ایجاد ارز متمرکز
  • کاهش وقوع فورک بعد از مرج شدن
  • ارتقای گره‌های شبکه

موارد بالا از مهم‌ترین دلایل افزایش سختی شبکه اتریوم است. این مبحث از مهم‌ترین نکاتی است که در زمینه آموزش بلاک چین باید یاد بگیرید.

سختی شبکه اتریوم چیست و چرا مهم است؟

تاثیر سختی شبکه اتریوم امروز بر قیمت آینده

بر اساس مکانیزم پله‌ای، با افزایش تعداد زنجیره‌ها در شبکه، تعداد بلوک‌ها نیز بیشتر می‌شود و ماینرها بلاک‌های بیشتری استخراج خواهند کرد. توسعه‌دهندگان اتریوم برای بیشتر کردن ارزش این ارز اقدام به افزایش سختی شبکه اتریوم کلاسیک کردند. بمب سختی شبکه اتریم از الزامات استقرار اتریوم دوم محسوب می‌شود.

وجود اتریوم دوم نیز برای پیشرفت اتریوم اول ضروری است؛ چراکه اتریوم دوم به‌عنوان یک بلاک‌چین مستقل حتما باید وجود داشته باشد. به‌این‌ترتیب در طول زمان شاهد افزایش ارزش و قیمت اتریوم در آینده خواهیم بود. با بیشتر شدن سختی شبکه اتریوم کلاسیک، استخراج آن نیز بیشتر خواهد شد؛ بنابراین در چنین شرایطی برای به دست آوردن اتریوم باید به ترید روی بیاورید. برای این کار باید بدانید ترید چیست و چگونه می‌توان در آن موفق بود.

چالش‌های سختی شبکه اتریوم کلاسیک

مهاجرت به PoS چالش بزرگی برای توسعه‌دهندگان بود. آن‌ها مجبور بودند تاریخ انتشار بمب سختی اتریوم را به تعویق بیندازند؛ زیرا زمان ادغام مدام تغییر می‌کرد. از طرفی انتشار بمب قبل از ارتقای شبکه به PoS نتیجه معکوس در بر داشت؛ زیرا بمب سختی اتریوم به‌طورقابل‌توجهی سرعت تراکنش‌ها را کاهش می‌داد و شبکه را به‌شدت شلوغ می‌کرد.

سختی شبکه اتریوم چیست و چرا مهم است؟

وضعیت اتریوم بعد از افزایش سختی شبکه استخراج اتریوم

بمب سختی اتریوم یک روز قبل از ادغام، در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۳ شهریور ۱۴۰۱) در بلوک ۱۵۵۳۰۳۱۴ مستفر شد. بعد از ادغام، سختی شبکه اتریوم به صفر رسیده است؛ یعنی در حال حاضر امکان استخراج رمز ارز اتر وجود ندارد. 

بسیاری از افراد قبل از ادغام یا مرج اتریوم، اعتقاد داشتند این کار پایان ماجرای این ارز دیجیتال خواهد بود. بااین‌حال، همان‌طورکه دیدیم حتی بعد از مرج نیز فعالیت اتریوم کماکان ادامه دارد. حتی این اتفاق هیچ‌گونه تاثیر منفی روی ذهنیت و تراکنش‌های کاربران در شبکه اتریوم نداشت.

آموزش کامل بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال با داجکس

در این مقاله به سوال «سختی شبکه اتریوم چیست و چرا مهم است» پاسخ دادیم و بمب سختی اتریوم را با یکدیگر بررسی کردیم. آگاهی از اتفاقات کوچک و بزرگی که در دنیای ارزهای دیجیتال در حال رخ دادن است، روی قیمت آن‌ها تاثیر مستقیم دارد. ازهمین‌رو همه کسانی که به‌نوعی در این بازار مالی مشغول فعالیت هستند، باید به‌صورت جدی این اخبار را دنبال کنند.

اگر کسب اطلاع از چنین موضوعاتی برایتان دشوار است، اصلا نگران نباشید! تیم متخصص داجکس به شما کمک می‌کند تا اطلاعات لازم را به دست آورید و با آگاهی کامل در این بازار فعالیت کنید. همچنین برای یادگیری مهارت‌های معامله‌گری می‌توانید دوره‌های مقدماتی و پیشرفته داجکس را تهیه کنید و در کمترین زمان ممکن به یک فرد ماهر در معامله‌گری تبدیل شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت dogex.ae شوید و همین حالا آموزش ترید را شروع کنید.

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها