`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر دستگاه کارتخوان

دستگاه کارتخوان نیاز به مراقبت مخصوصی دارد، در این مقاله قصد داریم تا 10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر دستگاه کارتخوان را به شما معرفی کنیم.

10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر دستگاه کارتخوان

 

 

در عصر امروز دستگاه های کارتخوان(پوز) مهم ترین وسیله های مربوط به کسب و کار ها می باشد. وسیله ای که برای داد و ستد هزینه خدمات یا کالاهای فروخته شده به صورت حضوری، امروزه بهترین و کارامد ترین دستگاه شناخته می شود. دستگاه کارتخوان نیاز به مراقبت مخصوصی دارد تا بتوان بهترین عملکرد را از آن انظار داشت و در طی سالیان طولانی بدون مشکل از آن استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم تا 10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر دستگاه کارتخوان را به شما معرفی کنیم.

اصول نگهداری از دستگاه کارتخوان

دستگاه های پوز دارای چند قسمت مهم هستند که باید از آن قسمت ها مراقبت ویژه شود. این قسمت ها عبارت هستند از: صفحه نمایشگر، باطری، قسمت سخت افزار، صفحه کلید و قسمت مربوط به سیم کارت و رول کاغذی. در ادامه این مقاله، نگهداری مناسب این قسمت های مهم را توضیح خواهیم داد و روش هایی برای نگهداری طولانی مدت دستگاه پوز را خدمت شما ارائه خواهیم داد. 

صفحه نمایشگر

صفحه نمایشگر انواع کارتخوان ها، یکی از آسیب پذیر ترین قسمت ها به حساب می آید. این قسمت میتواند با خط و خش و یا حتی شکستن، کیفیت دستگاه پوز شما را پایین آورد پس می بایست مراقب باشید این قسمت با ضربه خوردن و خط و خش افتادن مشکلی برای دستگاه کارتخوان شما بوجود نیاورد.

باطری‌

باطری یکی از کلیدی ترین اجزای دستگاه های کارتخوان سیار می باشد. اگر دستگاه شما از سلامت کامل باطری بهره مند نباشد، شما نمیتوانید به صورت سیار زا این دستگاه استفاده ایده آی داشته باشید. مهم ترین نکته درباره نگهداری از باطری، استفاده از شارژر خود دستگاه پوز می باشد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه از هیچ شارژر دیگری مانند شارژر تلفن همراه یا... نباید برای شارژ دستگاه کارتخوان استفاده کنید.

سیم شارژر

همانطور که در قسمت قبل گفته شد، برای ضمانت سلامت باطری دستگاه کارتخوان می بایست تنها از شارژر مربوط به آن استفاده کنید. پس می بایست از سیم شارژر نگهداری کنید تا دچار قطعی یا خرابی نشود.

پردازنده

مغذ دستگاه کارتخوان شما، قسمت پردازنده می باشد. این قسمت جدا از اشکالاتی مانند خراب شدن اجزا، در صورتی که ضربه بخورد یا خیس شود یا چرب شود از کار می افتد. پس تا جایی که می توانید از ضربه خوردن و خیس شدن دستگاه جلوگیری کنید.

صفحه کلید

اگر حتی یکی از دکمه های صفحه کلید به مشکل بخورد، ممکن است که شما دیگر نتوانید تراکنشی با آن انجام دهید. پس صفحه کلید هم یکی از مهم ترین اجزای دستگاه پوز به حساب می آید. موارد تهدید کننده سلامت صفحه کلید دستگاه کارتخوان، عدم رعایت نظافت، خیس شدن یا ضربه خوردن می باشد. باید خیلی مراقب باشید که حتما با دست تمیز از دستگاه استفاده کنید و دستگاه را در محیطی تمیز قرار دهید.

سیم کارت

توجه داشته باشید که اگر سیم کارت را درست وارد نکرده باشید، قسمت خشاب دستگاه بسته نخواهد شد. پس هیچگونه فشار بیش از حد نیازی وارد نکنید. با این کار فقط به سیم کارت و یا قسمت سخت افزاری آسیب می زنید. به هیچ وجه با دست های کثیف، روغنی و آلوده با دستگاه خود کار نکنید.

بهتر است بدانید که سیم کارت های نانو و میکرو برای دستگاه های پوز مناسب نیستند.

رول کاغذی

تنها مشکلی که درباره این قسمت ممکن است بوجود آید قراردادن نادرست رول کاغذی یا فشار بیش از حد آوردن می باشد.

راهکارهایی برای افزایش عمر دستگاه کارتخوان

  • ابتدای کار با دستگاه بعد از تحویل، دستگاه را کامل شارژ کنید و سپس بررسی کنید چه زمانی می برد تا شارژ آن تمام شود. در طول استفاده عمر باطری کم می شود. شما با اندازه گیری این مورد میتوانید متوجه میزان سلامت باطری دستگاه خود بشوید.
  • تا زمانی که شارژ دستگاه شما کمتر از 15 درصد نشده، دستگاه را شارژ نکنید.
  • دستگاه را نباید همیشه روشن نگه دارید! در زمان های طولانی که از دستگاه استفاده نمی شود دستگاه را خاموش کنید.
  • باطری را به هیچ وجه در زمان استفاده از دستگاه خارج نکنید.
  • هنگام اتصال کابل شارژ، مراقب سوکت و قسمت کابل شارژ روی دستگاه باشید، در صورت آسیب نه تنها شارژ درست انجام نمی شود بلکه به مرور زمان کاملا خراب می شود.
  • هنگام قراردادن رول کاغذی از نظافت رول و دستگاه اطینان حاصل کنید.
  • هنگام خرید و استفاده، به ضخامت کاغذ و رنگ چاپ مورد استفاده در رول دقت کنید. هر ضخامت و جنسی مناسب هر دستگاهی نیست.
  • برای نظافت دستگاه خود از الکل و مایع ضد عفونی کننده استفاده نکنید! میزان کمی آب برای نم دار کردن دستمال کافیست. در صورتی ک مجبور به استفاده شدید خیلی محدود و جزئی این کار را انجام دهید.
  • اگر باطری یدک دارید، سعید کنید در تاریکی و جایی خالی از گرد و غبار نگه دارید.

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها